İçeriğe Yönlendir

Youtube'da Bazı Tamir Kanallarının DSG Şanzıman Çözümleri

Tevfik Işık

Recommended Posts

Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Yunus Gökhan Ay yazdı:

4 sene kullandığım vw poloyu hergün köprü trafiği  bir kere tık demedi, şirkette tüm araçlar vw serisi 6 senedir bozulan görmedim, gelen araç min 3 sene kalıyor, içlerinden 140-150 bin yapanlar var...

hatalı üretime denk gelmişsinizdir. :D

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun/arıza izafidir, rölantide titreyen şirket arabasını tamire yollamaya kimse uğraşmaz, torpidodan tık sesi gelsin, ruhsat sahibi soluğu serviste alır

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dün elime otomatik dizel kaşkay geçti. Birkaç manevra yaptım. Geri ileri. Aman allahım. Vites geçişleri felaket. Kibritte geçiş yok. Zaten geri vites yok. Çok alışmışım

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zaten geri vites yok.

Nasıl yani? Müsait bir yerden U çekip geliyor musunuz? :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Çağlar Bayur yazdı:

sorun/arıza izafidir, rölantide titreyen şirket arabasını tamire yollamaya kimse uğraşmaz, torpidodan tık sesi gelsin, ruhsat sahibi soluğu serviste alır

Kendi arabam gibi kullanıyorum. Ses seda yok ☺️ Arıza yada sorun nasıl izafi oluyor zaman dilimi mi bu :) Lastik bende sağlamken demekki sende patlak olabiliyor abi 🧐

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Arıza yada sorun nasıl izafi oluyor

şöyle ki, ruhsat sahibi servise getirince teknik kifayetsiz kalıyor, ruhsat başkasının olunca motorda titremeler kasislerdeki gıcırtılar duyulmuyor bir de yakıt şirketten olunca motorun ciğeri de açık oluyor zaten hafta sonu kontak kapanmıyor motor hep sıcak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Çağlar Bayur yazdı:

şöyle ki, ruhsat sahibi servise getirince teknik kifayetsiz kalıyor, ruhsat başkasının olunca motorda titremeler kasislerdeki gıcırtılar duyulmuyor bir de yakıt şirketten olunca motorun ciğeri de açık oluyor zaten hafta sonu kontak kapanmıyor motor hep sıcak

Bu algı cidden hala böyle mi değişmedimi ?🧐

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Nasıl yani? Müsait bir yerden U çekip geliyor musunuz? :D 

Siri’ye söylüyorum olduğu yerde çeviriyor :) 

geri vites yok derken mekanik bir vites yok. İleri giderken elektrik veya elektrik artı motor olabiliyor. Ama geriye giderken sadece elektrikle gidebiliyor. Yani R’ye attığımda mekanik bir vites geçişi yok. Dolayısıyla hissetme titreme aktarma vb şey olmuyor. 

zaten ileri giderken de vites yok. Garip sistem. Cvt vites geçişlerini hissettirmiyor. Ama bu daha da hissettirmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Bu algı cidden hala böyle mi değişmedimi ?🧐

insanlarda emanet e hıyanet etme hali hala çok yaygın görülen bir sorun bence.

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Doğan Arşiray yazdı:

insanlarda emanet e hıyanet etme hali hala çok yaygın görülen bir sorun bence.

Burada bile görülüyor gözüktüğü gibi, şaşırtıcı....

Ben hiç bir zaman öyle kullanmadım, o aracı 3 yıl belki 4 yıl ben kullancağım. neden o şekilde kullanayım ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama geriye giderken sadece elektrikle gidebiliyor.

yani pil biterse otoparktan çıkış yok?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

yani pil biterse otoparktan çıkış yok?

Aynısını düşündüm. Batarya arızalanırsa alet geri geri çıkamayacak mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Pil bitikse motor aktif

şanzımanda R vitesi yok la..... redline gazlasan bi ileri gdiebiliyor o kadar

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Pil bitikse motor aktif

Geri geri motor hiç destek veremiyor. Yapısı bozuk :) Eğer piller boşsa motor jeneratörü çevirip elektrik üretip, elektrik motorunu destekliyor sadece. 

Sani Gerşon yazdı:

Aynısını düşündüm. Batarya arızalanırsa alet geri geri çıkamayacak mı?

batarya arızalanırsa araba zaten hiç çalışmıyor. Hareket sıfır 😁 yok öyle bil bitti benzinli motorla devam :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

batarya arızalanırsa araba zaten hiç çalışmıyor. Hareket sıfır 😁 yok öyle bil bitti benzinli motorla devam :) 

şimdi rahatladım, ileri de gitmiyor ise iyi

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi rahatladım, ileri de gitmiyor ise iyi

Birkaç sene öncesine kadar fabrikadan tıra, tırdan bayi otoparkına kadar sıfır arabaların geri geri sürüldüğü, böylece km göstergesi hep sıfır kaldığına inanırdım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Birkaç sene öncesine kadar fabrikadan tıra, tırdan bayi otoparkına kadar sıfır arabaların geri geri sürüldüğü, böylece km göstergesi hep sıfır kaldığına inanırdım :) 

Sıfırda kalmıyor ki.. 10-15 km arası oluyor genelde.. Focus 2 almıştık sıfır, 12 km idi galiba göstergesi, trip A yı sıfırlamak için tuşa basılı tuttum, km sayıcı sıfırlandı 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Erdem Doğan yazdı:

Sıfırda kalmıyor ki.. 10-15 km arası oluyor genelde.. Focus 2 almıştık sıfır, 12 km idi galiba göstergesi, trip A yı sıfırlamak için tuşa basılı tuttum, km sayıcı sıfırlandı 😂

Motor aldığımda km sayacı 0 dı🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...