İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Alev Alev...

Ali Darbaz

Recommended Posts

Aytac Sakal
Muhittin Kaplan yazdı:

Rusyanın kendi toprağı görmediği yer yoktur.

Adamdaki kafa bu.

Bir zamanların belkide halen şu zamanların Sömürgeci Devletleri gibi değilmi ?

Tarihe bakarsak nerede ve kimler oldukları açıkça ortada.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Antonov An 225 vardı ya 6 motorlu. Artık yok muş. :(

• Şaşkın 1
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Antonov An 225 vardı ya 6 motorlu. Artık yok muş. :(

çoktaaan pert oldu be İlkay, şu çatışmada (savaş değil) sıktı artık, uzaylılar gelse baride şu baş belası 4-5 devleti kökten alıp götürsede kurtulsak, 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Putin tüm ülkelere çağrı yapmış. Ekonomik yaptırımları kaldırın diye. Dank etti galiba

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Putin tüm ülkelere çağrı yapmış. Ekonomik yaptırımları kaldırın diye. Dank etti galiba

Отвезти базарного осла Бора в Нигде
Otvezti bazarnogo osla Bora v Nigde
Google bile çeviremedi. 
Geçti Bor'un Pazarı Sür Eşeği Niğde'ye derler. 
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

çoktaaan pert oldu be İlkay, şu çatışmada (savaş değil) sıktı artık, uzaylılar gelse baride şu baş belası 4-5 devleti kökten alıp götürsede kurtulsak, 

İyi de bugün sabah çıktı haberde Ali abi. Sağlamdı o uçuyordu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Evet sabah hakkın rahmetine kavuştu haberini gördüm. Öncesinde sağlamdı. Ali abü çoktan pertti o deyince düne kadar uçuyordu dedim.

Çok yakıyordu ama

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

İlkay abinin attığı linke göre 240 tutanağın arasında şunlar da var;

-253 tonnes of cargo in a single aircraft

-transport of the heaviest load (in one piece) (186.7 tonnes)

-transport of the longest part (42.1 m)

Hizmetleri sırasında şahane anılar biriktirmiş daha önceden Kerem adlı uçak tutkunu yutubırdan hikayesini izlemiştim. Yazık olmuş onca emek yanmış bir hangarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok yakıyordu ama

253 ton yükü 10bin km uzağa toplam ne kadar sürede taşır pilli bir araba :rofl: şöyle de sorulabilir toplam ömrü içinde bu taşıma biter mi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

253 ton yükü 10bin km uzağa toplam ne kadar sürede taşır pilli bir araba :rofl: şöyle de sorulabilir toplam ömrü içinde bu taşıma biter mi

O hızlarda rüzgar direnci çok fazla. Uçak çok yakar  :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

İyi de bugün sabah çıktı haberde Ali abi. Sağlamdı o uçuyordu.

sanırım vurulalı bir hafta kadar olduydu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bu iş çinyada biter....

esas sorun Çin zaten,   bence abd-rus-dingiliz danışıklı dövüş modunda, ab abd nin çıkarına ters davrandı,  rus nükleer tehdidide aslında ab ye karşı uyarı veriyor,  ruslar enerjiyi kestimi ab ve çin zor durumda kalıyor, çin mal satma üretim maliyetleri  açısından bloke oluyor daha doğrusu,  ukrayna yem edildi ve harcananacak zelenskide yırtınsın abd dingiliz gazlayıp kullanıyor haberi yok, destek falanda olmaz, bu arada almanların verdiği füzelerde doğu almanydan kalma, yani müzelikmiş diyorlar, yani bakma hopladıklarına, bizimkilerde dingilizle yakınlaşma modunda, dingiliz boşa ayrılmadı ab den, plan başka,  denklem şöyle, dinigiliz-abd-rusya  

soru basit: Bu işten kim karlı çıktı?  abd -dingiliz ve sonrasında ruslar,  tehditse Çin...  esas akıl ise Dingiliz, Bidende tombaladan gelmedi bu arada.. ab ülkeleri fransa ve almanya esas, gerisi zaten hikaye, durumu çaktı aslında, yandık diyorlar , harcayacak bunları abd :D

burada önemli olan biz nasıl faydalanırız, hepsi bizede gelecek, atarf seçeceğiz, hata yaparsak yanarız, aklı başında Devlet adamları lazım, ahh Atatürk keşke yaşasaydın...

kısaca yeni bir düzen kuruluyor, bu düzende iyi şekilde yerimizi almak zorundayız....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kısaca yeni bir düzen kuruluyor, bu düzende iyi şekilde yerimizi almak zorundayız....

Rusyayı seçeriz.. Aksi durumda aç kalırız, yiyecek ekmek bulamayız, soğuktan donarız. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Rusyayı seçeriz.. Aksi durumda aç kalırız, yiyecek ekmek bulamayız, soğuktan donarız. 

İman gücümüz?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Tarima dönüş başlasin. Baska ne gerek? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yeni bir düzen kuruluyor, bu düzende iyi şekilde yerimizi almak zorundayız....

ben marslıları tutuyorum

Doğan Arşiray yazdı:

Tarima dönüş başlasin. Baska ne gerek? 

gül gibi avm yapmak varken, 2 mermer ocağıda mı açmıyakkkk, paramız var ki..... Af dileyip kaçtı dimi onu diyen?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mazot pahalı çiftçi tarlayı süremiyor , cereyanlı traktörümüzü güneş panelleriyle şarj edip maliyeti düşürme zamanı. :mamba:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Traktörü varmış tüm gün çalıştığında 200 250 lt arası tüketim varmış

yat alsın, mazotu ucuza mal eder

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Çağlar Bayur yazdı:

yat

Bence direk yatsın. Traktörü tarlayı satıp yesin. :mangal:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

ben marslılari

Ben pandemiden once toplamalik bir amerikan isi airstream  karavan alip onu toplayacaktim. Simdi o parayla tarim yapmaya jarar verdim, varsin mikro olcek olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

Ben pandemiden once toplamalik bir amerikan isi airstream  karavan alip onu toplayacaktim. Simdi o parayla tarim yapmaya jarar verdim, varsin mikro olcek olsun.

karavan bizim coğrafyaya ters, 2020 öncesi yutubrlarla pompaladılar oradan biraz modası oldu, salgında da okul minibüslerindeki koltuklar geri sökülüp (aslen boş minibüse takılmıştı) minibüse geri döndürülürdü, sade milli kaynak israfı

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Tamam iste, kaynak verimli kullanilacak. Gerceklestirdigimde buradan keyfiyeti paylasirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...