İçeriğe Yönlendir

Vw T-Cross vs Taigo

Fikri Keleş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Kona mini suv ya..

sonuçta istekleri karşılıyor, liste fiyatı 836 bincik, son fiyatmı bu acep :)

az ufak, bagajıda öyle ama idare ederiz :D

editliyorum ama hemen incelemelere baktım, altında pil çıkıntısı fazla, benim kilyo daha yüksek sanki, yada bana öyle geldi, iyice bir inceleyim bayide.. km.

100 kw ile kazık moda ek vergiyede sahip, teşvik sıfır, esas bunun 150 kw si güzel menzil , 100 lükte menzil sıkıntısı var, 400 km den az olmasa iyi olur.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

sitedeki haylaz veletler akşam garajı dolaşıp prizden çekmesin babalrının arabalarını?

Baba anahtarı kaptırmazsa çekemezler fişi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Baba anahtarı kaptırmazsa çekemezler fişi :D

türke imkansız de sonra otur izle....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sonuçta istekleri karşılıyor, liste fiyatı 836 bincik, son fiyatmı bu acep :)

az ufak, bagajıda öyle ama idare ederiz :D

editliyorum ama hemen incelemelere baktım, altında pil çıkıntısı fazla, benim kilyo daha yüksek sanki, yada bana öyle geldi, iyice bir inceleyim bayide.. km.

100 kw ile kazık moda ek vergiyede sahip, teşvik sıfır, esas bunun 150 kw si güzel menzil , 100 lükte menzil sıkıntısı var, 400 km den az olmasa iyi olur.

Kona’nın arkası küçük. Ama normal elektrikli arabalar içinde en az yakanlardan. Bizim test videosunda 9,5 kwh/100km ortalama bitirmişti. Hem de fena trafiğe girmiştik yine. 

Bu şekilde istanbul içinde yazın 400km menzil veriyor. Ama uzun yolda 250-270km olur en fazla. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kona’nın arkası küçük. Ama normal elektrikli arabalar içinde en az yakanlardan. Bizim test videosunda 9,5 kwh/100km ortalama bitirmişti. Hem de fena trafiğe girmiştik yine. 

Bu şekilde istanbul içinde yazın 400km menzil veriyor. Ama uzun yolda 250-270km olur en fazla. 

evet öyle gözüküyor, sitroen e c4 var birde, onu sevmedim, kona daha güzel geldi, ama ioniq5 çok iyi bence de 2 milyon, vergiler berbat....

şuan en iyi yine kona, dediğin gibi menzili iyi verimli alet, togg da kağıt üstünde iyi gibi, bakalım nasıl olacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Demir
(düzenlendi)

Yine bir kararsızlık ve ben.

Taigo konusu olmadığından buraya yazayım dedim.

Şirket aracım piyasa sıkışıklığından clio olmuştu ve artık değişim vaktim geldi.

Taigo 1.0tsi 110hp dsg ve megane 1.3tce 140hp edc touch arasında kaldım.

Clio daha ekonomik gönül ister onla devam edeyim ama 2m boyla dizlerim, belim vs artık dayanamaz hale geldim. Haliyle biraz daha rahat ve yüksek bir araç istiyorum. Suv baktım ama imkanlarım şuan el vermediğinden taigo veya megan arasında sıkıştım.

Marka görsel ve diğer konular vw taigo önde olmasına rağmen içi direk polo gibi dar geldi gözüme. Hatta gittim bugün oturdum içine. Polo gibi de değil gibi de emin olamadım. Uzun kullanmadan da ergonomi hakkında yorum sahibi olamam gibi. Cliodan sonra illaki daha rahat olacaktır gibi geliyor.

Megane bildiğimiz megane 8inci senesine girecek bir araç. (Model olarak tabi, yoksa 2 araç da sıfır olacak)

2 yıl kullanacağım (uzun dönem kiralama). Değiştirme şansım olmayacak.  taigo konusunda çok baskı var illa onu al daha güzel diyor herkesler. Sadece @Fatih Keskinmegane al boşver taigoyu dedi. 

Genel yorumlar nelerdir forumda merak ediyorum. 

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bence tip olarak taigo daha güzel. Daha çekici duruyor. Diğer taraftan megane daha geniş.  Ben Taigo alırdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaç para bu hararet yapan megan :mangal:

Onur Demir yazdı:

uzun dönem kiralama

iş değişti o zaman megan, senin olmayacak kiralanacak dğru mudur?

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Evren Erakçora yazdı:

Bence tip olarak taigo daha güzel. Daha çekici duruyor. Diğer taraftan megane daha geniş.  Ben Taigo alırdım. 

O tarafları cezbediyor evet. Ama clio ile baya eziyet çektim. Ayvalığa gidecek oluyorum gözümde büyüyor. Eskiden focusla haftada 1-2 Çanakkaleye giderdim hiç yorulmazdım bununla hiç bir yere gidesim gelmiyor uzun yol olarak. Taigo alıp aynı sorunları yaşarım diye korkuyorum 

Çağlar Bayur yazdı:

kaç para bu hararet yapan megan :mangal:

iş değişti o zaman megan, senin olmayacak kiralanacak dğru mudur?

Abi aynı motorlu clio kullanıyorum 1 yıldır. Hiç sorun yaşamadım. Ama abimin 1.3 cliosu yazın hararet yükseltmişliği oldu gökova körfezinden yukarı tırmanırken. Araçla alakalı diye düşünmüştük. Sen yazınca şimdi genel bir sorun olduğunu anlıyorum doğru mudur?

Diğer soruna gelirsek evet uzun dönem kiralama.

2 alternatif var

Joy paket 31bintl 24 ay (en boşu multimedia bile yok)

Touch paket max 15 ay veriyorlar 30bin tl icon kadar olmasa da iyi kötü donanımı var 

24 ay daha avantajlı ama joy pakette alınacak gibi değil 😓

Taigo giriş pakette olsa megane touch kadar donanım sunuyor

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Taigo değil de t-roc olsa belki tercih edilebilirdi ama uzun boy ile taigo rahatsız eder insanı. 2008 ile megane kiralama fiyatı yakındır sormak lazım. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Erhan Doruk yazdı:

Taigo değil de t-roc olsa belki tercih edilebilirdi ama uzun boy ile taigo rahatsız eder insanı. 2008 ile megane kiralama fiyatı yakındır sormak lazım. 

T-roc golf platformu olması sebebiyle tabiki daha iyi olacaktır. 

Kiralayabileceğim yerlerdeki alternatifler taigo ve magane. Başka şansım yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

seçenekler çok kötüymüş bence. birkere birbirinin alternatifi değiller ki...  ben herhalde daha büyük boylu olanı alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Doğan Arşiray yazdı:

seçenekler çok kötüymüş bence. birkere birbirinin alternatifi değiller ki...  ben herhalde daha büyük boylu olanı alırdım.

Şirket için araç kiralanacak işte.

Quasquai var 40bin

Corolla 36

Taigo 32

Megane 31 vs vs.

Aşağısı corsa clio i20 vs 

40a kaşkay almak isterim ama taigo bile bütçemin üzerinde nornalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

megane diyorum bu durumda. fayda fiyat oranı daha yüksek olur onun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

megane diyorum bu durumda. fayda fiyat oranı daha yüksek olur onun.

Orada da boş paket sorunsalım var.

Touch olanı 15 ay veriyorlar max. Ve 9 ay gibi bir süre erken iade etmem gerekecek ve yeniden o dönemki fiyatlarla başka araç bakacağım vs. Joy gibi bomboş bir araç içime sinmeyen. 24 ay touch paket verseler zaten alıp geçmiştim.

Touch ilaveleri;

Daha iyi yalıtım ve malzeme kalitesi

Anahtarsız giriş ve çalıştırma

Multimedia

Geri görüş kamera ön arka park sensörü vs

Touch vs joj

IMG_20231101_102926.png

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Megena yüksek hızlarda uçakmış gibi bir his veriyor , ama megane motoru daha iyi. Taigo daha oturaklı otoban sürüşünde motor daha zayıf kalıyor.

Taigo güncel polunun yüksek hali.. İç mekan ve albenisi benim için daha güzel gelmişti. Ben olsam taigo tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Şirkete alınacak ise, yakıt ekonomisi, sorunsuzluğu, parça ve servis ağı önemli. 

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Megena yüksek hızlarda uçakmış gibi bir his veriyor , ama megane motoru daha iyi. Taigo daha oturaklı otoban sürüşünde motor daha zayıf kalıyor.

Taigo güncel polunun yüksek hali.. İç mekan ve albenisi benim için daha güzel gelmişti. Ben olsam taigo tercih ederdim.

dolu magane olsa hiç kafam karışmayacak ama joy modeli çok kötü meganın. motor vites uyumu gayet güzel meganda clio aynı kombini 1 yıldır kullanıyorum baya iyi. otobanda vs. 140ı geçmiyorum hiç bir şekilde. yüksek hızla işim yok, uzun yolda yormasın yeter. clioda 1 gün anca toparlanmam sürüyor.

Tamer Topaç yazdı:

Şirkete alınacak ise, yakıt ekonomisi, sorunsuzluğu, parça ve servis ağı önemli. 

Şirkete alınacak evet, yakıt ekonomisi aşağı yukarı aynı gibi. parça ve servis ikisi için de aynı bu bölgede. 

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Onur Demir yazdı:

dolu magane olsa hiç kafam karışmayacak ama joy modeli çok kötü meganın. motor vites uyumu gayet güzel meganda clio aynı kombini 1 yıldır kullanıyorum baya iyi. otobanda vs. 140ı geçmiyorum hiç bir şekilde. yüksek hızla işim yok, uzun yolda yormasın yeter. clioda 1 gün anca toparlanmam sürüyor.

Şirkete alınacak evet, yakıt ekonomisi aşağı yukarı aynı gibi. parça ve servis ikisi için de aynı bu bölgede. 

Abi taigo donanım ne olacak ?Birde taigo nun en dolusunda hız sabitleme var o sinir bozucu...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Onur Demir yazdı:

Şirket için araç kiralanacak işte.

Quasquai var 40bin

Corolla 36

Taigo 32

Megane 31 vs vs.

Aşağısı corsa clio i20 vs 

40a kaşkay almak isterim ama taigo bile bütçemin üzerinde nornalde.

Fiyatlar biraz yüksek gibi, başka filo firmaları ile bir görüşün bence.

Bizim en son aldığımız fiyatlarda polo 22,900 , t-roc 34250 , megane 29 000, 2008 27000  di .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kasım yeni liste fiyatlarını görünce filo kiralamalarda ciddi indirim yapılmalı bence, yapmayan bakanlığa şikayet edilmeli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...