İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2022 Sezonu ve Haberler

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur

tek turu bile  bitiremeden büyük rezaleeti organizasyon

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yurdaer Elay

Magnussen kariyerinde ilk defa pol pozisyonunda. Bazen güzel şeyler son anda geliyor.

Konuşma yapmak için garajdan çıkıp podyuma doğru epey uzun bir yol yürüdü ama muhtemelen hayatının en güzel yürüyüşü olmuştur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Russel karıyerindeki ilk, Mercedes takımı da bu seneki ilk galibiyetlerini aldılar.

Pilotlar klasmanında ikincilik için kapışan Leclerc ve Perez, takım arkadaşlarından birer sıra gerideyken yerlerini değiştirmek istediklerini  pite ilettiler bu istekleri kabul görmedi. Yarış sonunda Leclerc de Perez de 290 puana ulaştı. Verstappen in şampiyonluğunu önceden ilan ettiği şampiyonada kimin ikinci olacağı bu hafta sonu şampiyonanın da son yarışı olan Abu Dabi'de belli olacak.

Ayrıca hem cumartesi yapılan sprint yarışı hem de Pazar günkü asıl yarış çok keyifliydi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

pite ilettiler bu istekleri kabul görmedi.

Redbull'da kabul gördü ama Verstappen maalesef istemedi. Neyin hesabını yaptı, "sebepleri" neydi, bilemiyorum.

Geçen sene Perez olmasa Verstappen o kupayı alamazdı.

Latifi de var gerçi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Verstapenci olarak dün gıcık oldum kendisine, eğer monacoda perezin yaptığı iddia edilen bilinçli kaza doğruysa ve maxın tepkisi bunaysa haklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

eğer monacoda perezin yaptığı iddia edilen bilinçli kaza doğruysa ve maxın tepkisi bunaysa haklı olabilir.

Perez kabul etmiş bu söyleneni.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Redbull'da kabul gördü ama Verstappen maalesef istemedi. Neyin hesabını yaptı, "sebepleri" neydi, bilemiyorum.

Geçen sene Perez olmasa Verstappen o kupayı alamazdı.

Latifi de var gerçi :D

Latifi'nin lütfu yadırganamaz :D 

Verstappen'le ilgili en güzel yanıtı sanırım Checo vermiş..

https://www.planetf1.com/news/sergio-perez-max-verstappen-team-order-snub/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sezonun son yarışı da bitti. Perez için üzücü oldu. Geçen yarış Verstappen yerini verseydi Perez şu an sezonu ikinci tamamlayacaktı.

Hamilton 2 tur kala hidrolik problemi yaşadı ve vitesleri değişmedi, yarış dışı kaldı.

Alonso 20. turlarda su kaçağı yaşadı ve yarış dışı kaldı.

Sezonun son yarışından hemen önce Mick Schumacher'in Haas'tan gönderilmesi de üzücü oldu. Nikita Mazepin varken Schumacher çok daha iyiydi yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi yerine Nico Rosberg geliyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sani Gerşon yazdı:

Şimdi yerine Nico Rosberg geliyor.

Niko Hulkenberg gelecek. Rosborg youtuberlıkla meşgul. 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

güzel yarıştı mışıl mışıl uyudum, zaten yapılacak fazla da birşey yoktu

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Mick Schumacher yarış sonrsı burnout yapmış, telsizder fırçalar gibi pite çağırmışlar. Yarış biraz heyecansız geçti. En azından perez lecrlerci yakalayabilseydi, dünya 2.liği için bi çekişme izlerdik.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

telsizder fırçalar gibi pite çağırmışlar.

Cevabı yeterliydi.. "Ben de sizi seviyorum"...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Gelecek yıl Red Bull'da her şey farklı olacak sanki. Olur da takım arkadaşının desteğine ihtiyacı olursa Max'in işi artık çok zor. Ama Checo için de artık hiç kolay olmayacak. Red Bull gibi bir takımda iyi olsan bile yerini korumak zor. 

Önceki yarışlarda onca aksilik yaşamalarına rağmen Leclerc'i ikinciliği için tebrik ediyorum. Haketti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Cevabı yeterliydi.. "Ben de sizi seviyorum"...

Bir zamanlar ve şimdi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...