İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2022 Sezonu ve Haberler

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Yarış başında ilk 3 turda benim adam gerilere düşünce power off tuşuna bastım. Ertesi gün sonucu motospordan öğrendim. Çok birşey kaybetmemişim. Ferrariler evlere şenlik. Nasıl bir yarış yönetimi var hala anlayamadım. Ne içiyorlar acep? Redbull azıcık Perezin aracınada odaklansa fena olmaz. Max ile aynı aracı kullandıklarına inanmıyorum. Alanson çok iyi yarışıyor. Gençliğinden pek birşey kayıp etmemiş. Mücadeleci. Sadece Alansosun sürüşü için bile izlenebilirdi. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Hamilton'ın tüm yarış boyunca suyu yokmuş. Gerçekten zor geçmiş olmalı.

3 kg kaybetmiş yarış boyunca.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Bitik lastikle adama "zorla" dersen olacagi bu ..

Video karşılaştırmalarına baktım, bir önceki turdan 20km daha hızlı girmiş spin attığı turda. Belki de o kadar kasmasa spin atmayacaktı. Verstappen drs ile bile geçemiyordu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yurdaer Elay

Top Gun, Formula 1, Silverstone ve Porsche 911 GT3.. Daha ne olsun :) 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yurdaer Elay

Yine tatsız tuzsuz bir yarış oldu.. Bir ara Hamilton havada takla atacak sandım ama yine dört ayak üstüne düştü :D

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sıralama performansından redbulun açık ara kazanacağı belliydi, hatta verstapenin arkadan kalkmasına rağmen. Rekabet azalınca keyif de azaldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Sıralama performansından redbulun açık ara kazanacağı belliydi, hatta verstapenin arkadan kalkmasına rağmen. Rekabet azalınca keyif de azaldı. 

En yakın Ferrari var onlar da ya strateji kurbanı oluyorlar ya da o lanet olası lastikleri bir türlü optimum sıcaklıkta tutamıyorlar :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben beğendim yarışı.

Leclerc yine pit duvarına yenildi. 1 puan için pite girerken 2 puandan oldu.

Hamilton'da Alonso'yu görmediğini söylüyor ki tamamen yalan. Zira 1sn evvel geçtiği rakibini görmemek mümkün değil.

Bottas'ta zavallı, kim vurduya gitti resmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Leclerc açıklama yaptı, ilk turda frenlerine yapışan kask vizör etiketi yüzünden son turda pit alanında hızı artmış. Malum, etiket yüzünden frenler aşırı ısınmış ve ilk turda pite girmek zorunda kalmıştı. Peşinden aşırı ısı yüzünden sensörlerden biri yanmış.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Leclerc açıklama yaptı, ilk turda frenlerine yapışan kask vizör etiketi yüzünden son turda pit alanında hızı artmış. Malum, etiket yüzünden frenler aşırı ısınmış ve ilk turda pite girmek zorunda kalmıştı. Peşinden aşırı ısı yüzünden sensörlerden biri yanmış.

Ben yemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

ne dandik arabalar 10 gr plastiğe çarpınca bozuluyorlar

ve her bir araba pratikte 50milyon dolar değerinde.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

ne dandik arabalar 10 gr plastiğe çarpınca bozuluyorlar

Ferrari işte, Ford olsa kaldırıma da çıksa bir şey olmazdı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Verstappen şampiyon olacak yine. 

İhtiyarlar seve seve kenara çekilecek. 

Red bull yaptığı yatırımların meyvesini aldı alıyor alacak. Merco ve hamiltona saygımız var ama Ferrari için yolun sonu görünüyor. Boş takımlar çok fazla iç sorunları olduğunu düşünüyorum. 

Her neyse Verstappen reise durmak yok yola devam!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

Monza GP'si bence çok güzel geçti. Albon'un apandisitinin patlaması ile yerine çaylak pilot geçti ve ilk yarışında 9.luk ile 2 puan aldı. Latifi otursun, ağlasın.

Vettel'in aracının bozulması ile VSC devreye girdi ve Leclerc pit yaptı. Ancak çok kısa süren vsc yüzünden avantajı olamadı ve tek pitlik yarışta 2 pite zorlandı.

49. tur Ricciardo'nun aracının bozulması ile SC devreye girdi ve 3 turda pist temizken son 2 tura da SC arında devam edilmesi istendi. Böylelikle Verstappen kazandı.

Son 3-4 tura kadar güzel çekişme varkan SC'nin devreye girip yarışı sonlandırması ile kapışma göremedik son turlarda.

Sainz'in en gerilerden gelip ilk 5'e girmesi de çok iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Monza GP'si bence çok güzel geçti.

öyleymiş ben de 6 saat ağaçlı yollarda 7 arabalık konvoyu seyrettim, ortalama 29 mil hız ile takip mesafesini 1 mt şaşmadan gittiler, sağda solda hatalı park yapan bir adet araç bekledim rastlamadım, 300k m de camı tozlanmayan arabalar ilginç geldi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani Gerşon yazdı:

Albon'un apandisitinin patlaması

Bu ameliyattan sonra Albon'un nefesi durmuş ve yoğun bakımda entube edilmiş. Neyse ki 1 gün sonra kendine gelebilmiş. Bugün odaya alınmış ve yarın taburcu edilmesi bekleniyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aytac Sakal

Verstappen 2022 Şampiyonu oldu ve bunu bu sezon için hakketti...

Gasly (Her ne kadar kırmızı Bayrak altına olsada) karşılaştığı Traktör inanılmazdı yıllar önce F1 Japonya'daki kazada çekiciye çarpan Bianchi yi kaybetmiştik 

Hiç ders almamışlar...

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Yarış sonu biraz tuhaf oldu, leclerc 2. bitirdi ancak sonradan 3.lüğe düştü. O sırada max a şampiyon oldun dediler. Ama sunucu serhan acar'ın hesaplamasına göre şampiyon olmamıştı. Neyseki sonradan şampiyonluk onaylandı. Twitterda şaibeli şampiyonluk falan diye saçmalayanlar da olmuş, bence gayet başarılı bir sezon geçirdi max, ciddi ve telafisi olmayan bir hata da yapmadı. Eskiden yarışlarda yağmur yağsın, zevk gelsin isterdik, artık yapmur yağınca güvenlik nedeniyle yarış durduruluyor. Beklemek sıkıcı oluyor dolayısıyla, neyse ki serhan acar'ı ve verdiği bilgileri dinlemek çok keyifli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...