İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2022 Sezonu ve Haberler

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Sani Gerşon

Valla benim uykum geldi yarışta. Yani DRS'nin 30 tur boyunca kapalı kalması zaten geçişlerin zor olduğu bi pistte neredeyse imkansız hale geldi. Carlos'a ben de üzüldüm. Russel gerçekten iyiydi. Hamilton'un da iyi bi araba olmadan tırt olduğunu gördük.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Valla benim uykum geldi yarışta. Yani DRS'nin 30 tur boyunca kapalı kalması zaten geçişlerin zor olduğu bi pistte neredeyse imkansız hale geldi. Carlos'a ben de üzüldüm. Russel gerçekten iyiydi. Hamilton'un da iyi bi araba olmadan tırt olduğunu gördük.

Bence arabada sıkıntı yok, yani en azından Russell'da ne varsa Hamilton'da da aynısı var. Belki kanat ayarlarında sıkıntı vardır ama bunu da Lewis'in yarış ekibine bildirip sorun varsa bir şekilde giderilmesini sağlaması gerekiyor. Nico Roseberg Sky Sport'taki yorumlarında araçların birebir aynı olduğunu, Hamilton'un moral olarak kötü durumda olduğunu söylüyor. Ki Totto Wolf dağılmış Hamilton'u toparlamak adına telsizden "sende sorun yok, sorun bizde" şeklinde konuşuyor. Bakalım neler göreceğiz gelecek yarışlarda. Ama birilerinin domine ettiği yarışlar inşaallah geride kaldı. An itibarı ile herkesin potansiyeli var onu gördük. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Yarışın kuru zeminde geçeceğini beklerken startta yağmur yağması sürpriz oldu benim için.

Sainz ve Alonso için Adapazarı merkezde "Avrasya Hamamı" var, ordan iki kişilik randevu aldım.

Çok ihtiyaçları var bence.

Arkadaşla yarışı izlerken Leclerc Norris'e 20 sn fark atınca "hızlı tur için kırmızıları takması lazım" dediğinde hiç gerek yok, Lecrec girerse iki redbull da girer yine alır hızlı tur puanını.

Riske etmenin gereği yok dediysem de takım da arkadaşla aynı düşünmüş olacak ki Leclerc'i pite aldı.

Yaa iki araçla yarışırsın, Sainz 3 veya 4. dür, redbullar pite girerse Sainz'e pozisyon kaptıracak olurlar, o zaman Leclerc için EHT denemesi yaparsın.

Tek tabancasın, iki tabancası olan adama silah çekiyorsun.

Bugün stratejide çuvalladık resmen.

Ayrıca ne yapıp edip şu hoplama zıplama işini çözmemiz lazım. Böyle koca bir sezon bitmez.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Öner Kurukuz yazdı:

Sainz ve Alonso için Adapazarı merkezde "Avrasya Hamamı" var, ordan iki kişilik randevu aldım.

Çok ihtiyaçları var bence.

Aynı fikirdeyim, hatta kırklanmaları gerek :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

hoplama zıplama

Babam ki hiç anlamaz, tv'de izlerken geldi yanıma "bunlar niye böyle zıplıyorlar yahu" dedi :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Babam ki hiç anlamaz, tv'de izlerken geldi yanıma "bunlar niye böyle zıplıyorlar yahu" dedi :D 

Yayın sırasında Serhan'ın "hoplaya zıplaya gidiyorlar" cümlesinde kahkahayı bastım 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Serhan Acar sürekli hoplamaktan bahsetti . DRS 30. turdan sonra açıldı o da pek heyecan katmadı ...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Kemal Korkmaz yazdı:

Serhan Acar sürekli hoplamaktan bahsetti . DRS 30. turdan sonra açıldı o da pek heyecan katmadı ...

DRS'i erken açsalar muhtemelen çok fazla kaza-pistten dışarı taşma vs görürdük. Heyecanlı olur muydu? Kesinlikle :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bottas Alfa Romeo ile koptu geliyor. Alfa adına sevindim. Sainza yazık oldu, yarışın devamında, Sainzı dışarı atan Ricciardo da iflah olmadı.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Tifosi için sinir bozucu bir gündü. Carlos da Şarl da genç, inşallah toparlarlar. Her şeye rağmen halen lider konumda.

McLaren'ın podyum görmesine sevindim.

Alfa Romeo Sauber ve Bottas için de sevindim.

Her ne kadar 40'ı geçmiş olsa da bu seneki araçta Bottas'ın yanında Kimi olsa bayağı eğlenceli bir sezon olabilirdi. Adam 20 yıldır gridde olunca yokluğuna alışamadım, muhtemelen kendi çoktan alışmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tifosi için sinir bozucu bir gündü. Carlos da Şarl da genç, inşallah toparlarlar. Her şeye rağmen halen lider konumda.
McLaren'ın podyum görmesine sevindim.
Alfa Romeo Sauber ve Bottas için de sevindim.
Her ne kadar 40'ı geçmiş olsa da bu seneki araçta Bottas'ın yanında Kimi olsa bayağı eğlenceli bir sezon olabilirdi. Adam 20 yıldır gridde olunca yokluğuna alışamadım, muhtemelen kendi çoktan alışmıştır.
Raikkonen griddeyken bile gridde olmamaya aliskindi, bambaska bir kafayla bambaska bir dunyadaydi o [emoji16]
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sainzın kazasını defalarca gösterdiler. Sainz olması gerekn çizgideydi. Ricardonun dışa taşıp vurması sonucu kaza gerçekleşti. Her şeye ceza veren hakemler ricardoya neden vermesi anlamadım. Serhan Acar, hakemlerin start sonrası kazalarda daha toleranslı davrandıklarını söyledi ama bence cezayı haketmişti. Hoş ceza verseler de bu kadar kötü bir yarış da çıkaramazdı ricardo. Allah cezasını verdi belkide :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Önder Özcan yazdı:

Raikkonen griddeyken bile gridde olmamaya aliskindi, bambaska bir kafayla bambaska bir dunyadaydi o emoji16.png

Seviyoruz o kafayı. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Yurdaer Elay yazdı:

Bence arabada sıkıntı yok, yani en azından Russell'da ne varsa Hamilton'da da aynısı var. Belki kanat ayarlarında sıkıntı vardır ama bunu da Lewis'in yarış ekibine bildirip sorun varsa bir şekilde giderilmesini sağlaması gerekiyor. Nico Roseberg Sky Sport'taki yorumlarında araçların birebir aynı olduğunu, Hamilton'un moral olarak kötü durumda olduğunu söylüyor. Ki Toto Wolf dağılmış Hamilton'u toparlamak adına telsizden "sende sorun yok, sorun bizde" şeklinde konuşuyor. Bakalım neler göreceğiz gelecek yarışlarda. Ama birilerinin domine ettiği yarışlar inşaallah geride kaldı. An itibarı ile herkesin potansiyeli var onu gördük. 

Toto Wolff, yarış esnasında DRS alanı dışında geçmeye pek müsait alan olmadığı ve Hamilton'un önde Albon ve Gasly, arkada ise Ocon arasında sıkışıp kaldığı için bir şey yapamadığını açıklamış. Sıkışık olmayan alanda aracın daha iyi sürülebilir olduğunu Russell ile görmüş olduk, araçtaki sorunu bir an önce çözüp bir şampiyona yakışır hale getirmeliyiz diye eklemiş :)

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Canlı izleyemedim gece 1.30 da tekrarını izledim. Bence tek heyecanlı yani Perezin Lecrerc i gecmesiydi.

Onun haricinde 14. sıradaki Hamiltonun Gasly nin arkasında ki görüntülerini izledik yarış boyunca.

Sonuç öylesine bir yarıştı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

2. Pilot Tercihi ?

Sainz + Perez = Çok net Perez.

Sainz'in biraz pişmeye ihtiyacı var. Pişerse çok güzel ikinci pilot olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Sainz'in biraz pişmeye ihtiyacı var. Pişerse çok güzel ikinci pilot olacaktır.

Size katılıyorum bana görede şu an için ancak 2. Pilot olabilir.

Babasını bir Ralli tutkunu olarak çok beğenirdim Carlos Jr. Genlerinde gerçek bir Şampiyon var.İlerisini göreceğiz ama inanın daha çok yolu var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Verstapen Güvenlik aracı sonrası çok iyiydi Ferrariye üstünlük kurdu.

Mercedes te Russel Hamilton mücadelesi renk kattı Dalgalanma sorunu sezona damgasını vuruyor önceki testlerden gelen görüntülerden Mercedesin ne kadar zorlandığı görülüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yurdaer Elay

Hem Charles, hem de Checo için üzüldüm. Biri turbo arızası (muhtemelen), diğeri takım patronu mağduru oldu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

turbo arızası

Nasıl çiuuv çiuuv yaptı sustu alet :D

Şaka bi yana, üzüldüm. Güzel yarıştı.

Checo içinse doğru olan buydu. Max şampiyonluğa daha yakın. Ayrıca bi takımda 2 tane 1 numara olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Yaris basinda gecis zor dendi bende tatsiz tuzsuz yaris bekledim ama iyiydi.

Bolca gecis gorduk, Perezin surusu iyiydi, verstappen DRS si bir aciliyor bir acilmiyor, pitte bir WD40 sikmadilar, 15 tur falan russell pesinde kaldi.

Mercedes toparlamis, bir kac haftaya tam rekabeti goruruz. Hamilton ne derlerse desinler iyi pilot, surusu hep istikrarli cok nadir hata yapiyor.

Lecrerc yazik oldu. Sakin sakin giderken motor bitti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hamiltonun 1.5 tur 325 yerine 315 basmaz ise yolda kalacağı  arızası neydi merak ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...