İçeriğe Yönlendir

İlk Arazim.

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

En doğru yatırım bence.

Hayırlı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hayırlı olsun çok sevindim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Her şatolu bir gün toprakla buluşacak :D

Hayırlı olsun toprak iyidir hoştur.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hatalı nüfus kaydından dolayı pay alamadığımız yerler var. Ama nereden başlanır nasıl başlanır çözemedik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Hayırlı olsun
Toprak berekettir. Çok doğru bir yatırım yapmışsınız.
Suyunun olması çok güzel. Taşıma su ile bahçe işleri çok zor oluyor. :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.

Gelecek zamanda çocuklar inşallah "buralar hep dutluktu" der :) 

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Hayırlı olsun, 6 silindir ve 75 dönüm tarlası olmasın yazabiliriz artık. :) 

7 bucuk. 75 sonra. 🙂

Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun.

Gelecek zamanda çocuklar inşallah "buralar hep dutluktu" der inşallah :) 

Dut dikersek bu riski egale etmis oluruz. 🙂

Mustafa YILDIRIM yazdı:

Hayırlı olsun
Toprak berekettir. Çok doğru bir yatırım yapmışsınız.
Suyunun olması çok güzel. Taşıma su ile bahçe işleri çok zor oluyor. 🙂

Taşimasu, japon 🙂

Köksal Yılmaz yazdı:

Her şatolu bir gün toprakla buluşacak :D

Hayırlı olsun toprak iyidir hoştur.

Şato degil, villa. lütfen. Servet usta oyle diyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

Birgün belki araba toplarım

bentley falan mıydı planda?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Recep Demirci yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun güzel yatırım olmuş.

Umduğunuz gibi keyifle ekip biçersiniz inşaallah.

Hanım beni zorluyor ama aşırı uçtu fiyatlar sadece ilana bakıp geçiyoruz.

(Geçen gün bir tanıdığım bir ilan görmüş bakmış 15.200 yazıyor hemen aramış abi bugün gelip alacağım adresi ver demiş adam tarif etmiş sonra ama pazarlık yok 152.000 ona göre derken bizim tanıdık ama ilanda 15.200 yazıyor ben o yüzden gelecektim demiş. Bütün hayallerimi suya düşürdün demiş ilan sahibine. Meğer ilan sahibinin oğlu ilanı yayınlarken bir tane sıfır eksik yazmış. Bana güle güle anlatıyor olayı :). Bu yüzden ilanlara iyi bakmak lazım. )

Sagolun. Epey baktim, ancak hicligin ortasindaki yerler bile ates pahasydi. 5 tl diyorlar m2 basina, sulak alanlar cok daha pahali. İlginc olan, buyuk sehirden uzaklasinca da ucuzlamiyor. O nedenle 15000 tl ile bahce bile yok artik. Arazinin boyu buyudukce birim fiyat cok ucuzluyor. Mesela, ekilecekse, bu bir ticari yatirim olacaksa,  Eskisehir yolunda, Ankaraya 40 km mesafede,  asfalta bitisik, 55 donum tarla 1.5 milyon tlymis.

Bahçe icine ev yapilabiliyor ancak klubeden bozma degilde prefabrik ev olacaksa, ekilebilir alanin net 5000 m2 olmasi lazimmis. Mutlaka yolunun olmasi gerekliymis. Bilgi olsun. Ogrendiklerimi bir makale gibi ozetleyecegim ileriki gunlerde.

Bu arada kooperatif konusu ne olmustu? Zeytinlik isine girmeli.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Hayırlı olsun. Arazi sahibi olmak, gerektiğinde ekip biçebilmek çok güzel bir his. Kırsal kalkınma ajansının desteklediği ürünleri araştırın. Polatlı tarafında meyve sebze ekiminin yanı sıra buğday ve arpa tarımı yapılıyor. Meyvecilikte getiri daha yüksek. Hatta çift ekime giderseniz yılda 2 hasat kaldırabilirsiniz. 

Bizde de babadan kalma yerler var parça parça. Bir kısmını da sağ olsun akrabalar hile hurda ile üstlerine geçirip satmış, zaman aşımı da olmuş. Bizim araziye fabrika kurulmuş, yıllar sonra öğrendik. Hayalim güney Ege ya da batı Akdeniz'de zeytin tarımı yapılabilecek, denize çok uzak olmayan bir arazi sahibi olmak. Şu anda işim büyük şehirde yaşamamı zorunlu kılıyor. Ama kafayı kırar alan değiştirirsem ve uzaktan çalışabilecek hale gelirsem kesinlikle Deniz kaçar :)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Deniz Kom yazdı:

Hayırlı olsun. Arazi sahibi olmak, gerektiğinde ekip biçebilmek çok güzel bir his. Kırsal kalkınma ajansının desteklediği ürünleri araştırın. Polatlı tarafında meyve sebze ekiminin yanı sıra buğday ve arpa tarımı yapılıyor. Meyvecilikte getiri daha yüksek. Hatta çift ekime giderseniz yılda 2 hasat kaldırabilirsiniz. 

Bizde de babadan kalma yerler var parça parça. Bir kısmını da sağ olsun akrabalar hile hurda ile üstlerine geçirip satmış, zaman aşımı da olmuş. Bizim araziye fabrika kurulmuş, yıllar sonra öğrendik. Hayalim güney Ege ya da batı Akdeniz'de zeytin tarımı yapılabilecek, denize çok uzak olmayan bir arazi sahibi olmak. Şu anda işim büyük şehirde yaşamamı zorunlu kılıyor. Ama kafayı kırar alan değiştirirsem ve uzaktan çalışabilecek hale gelirsem kesinlikle Deniz kaçar :)

Kalkinma ajansina bakmaliyim. Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Kom yazdı:

Hayalim güney Ege ya da batı Akdeniz'de zeytin tarımı yapılabilecek,

bugün haberlerde 2. kuşak seracı çıktı, pazartesi , yetiştirdiği domatesleri hale götürecek, lakin maliyeti hesaplayamıyorum demişti.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

15 senede ciftci sayisi yuzde 50 azalmis. Bunu is olarak yapacaksak tam zamani. Bence bir donum noktasindayiz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

15 senede ciftci sayisi yuzde 50 azalmis. Bunu is olarak yapacaksak tam zamani. Bence bir donum noktasindayiz.

arz edenlerin %50 si neden yok olmuş? ona bakmalı ? kendileri mi beceremedi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hayırlı olsun. Benim de hayalim. Yalnız 7,5 dönüm ne buçuğu benim olsun 😂

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayırlı olsun geçen yaz Bafra da 40 dönüm hisseli yeri 400 e satıp altına gömdük hisseyi. Hisseli olmasa satılmasını çok istemiyordum. Ama uzakta ve bedavaya icara gidiyordu

Adam diksen adam kusacak bu topraktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

geçen yaz Bafra da 40 dönüm hisseli yeri 400 e satıp altına gömdük hisseyi.

ve hala bir land almadın? x3 üstü3  en basititnden getirisi olmuş olmalı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2x şuan . TL bazında ama para değil. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hayırlı olsun. Toprağı bereketli olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Cok iyi yapmışsınız...

Tanimiyorum ama bu kadar zamandır forumdan takip ettiğim kadarıyla sizde oranın hakkını verecek bir azim olduguna eminim.

Bu cabanizi çocuklarınıza da aktarıp onlarında sahiplenmesini sağlarsınız sizden mutlusu olmaz.

Hayırlı olsun

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Hayorlı olsun gönlünüzce kullanırsınız inş. Toprak ve gayrimenkul daima kazandırır zarar vermez insana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

2x şuan . TL bazında ama para değil. 

naaaptın ? daha doğrusu ne yapmadın :rofl:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Jeep in arkasında saban görecek miyiz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...