İçeriğe Yönlendir

Honda Civic Fd6 - Ateşleme Bobin Değişimi

Melih Yılmaz

Recommended Posts

Melih Yılmaz
Motor çalışırken söketleri çıkarıp takınca her bobinde titreme oluşuyor bobinlerin çalıştığını gösteriyor fakat her bobinde orta ve sağ uç 1.0, orta ve sol uç 94.2 ile 95.7 arası değişen değer veriyor. Bir videoda bu değerin orta ve sol uç için 4.0 / 4.5 değerinde olması gerektiğini söyledi. Arıza lambası yanmıyor, vuruntu tekleme gibi sorunlarda yok. Araç 14 yaşında 112k km'de, lpg'siz. Bujileri yeni değiştirdim fakat bobinler fabrika orjinali hiç değişmedi bobinleride değiştirsem iyimi olur sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

arıza vermiyosa, tekleme yapmıyosa ve de emsal araçlara göre yakıt tüketimi normalse niye değiştiresiniz ki hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Yılmaz

hocam yakıt tüketiminden biraz şüpheliyim ama o soğukların etkiside olabilir tam olarak anlyamadım.

bobin ana sargı amperinin 100 e geldiğinde bobinin bittiğini söyledi youtube da bir honda ustası bendeki 95.0 o yüzden değiştireyim diye düşünüyorum

fiyatlar uçmuş tanesi 800 lira. bildiğiniz iyi bir yan sanayi varmıdır acaba.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

malesef hocam araca binen arkadaşlar yardımcı olacaktır. ama buji neyse de buji kablosu, ateşleme bobini, sensörler gibi kritik parçalarda pahalı da olsa orjinal kullanmak iyidir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...