İçeriğe Yönlendir

Corolla Hybrid vs Berlingo

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakında her kantara girmek zorunda kalabilirsin. 

bunun gerçeklik payı varmı hakkaten ya ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bunun gerçeklik payı varmı hakkaten ya ?

Sultan süleyman bir karar alınca ne diyordu ?
“Öyle uygun gördüm”
Belli mi olur. Yıl başında denemediler mi ?
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konfor olarak bir şey kaybedeceğini sanmıyorum.. 

Ancak kamyonet işi sıkıntılı. 

Hızın düşük, gerçi sen zaten yavaş gidiyorsun. 

Köprü sıkıntın olacak. 

Yakında her kantara girmek zorunda kalabilirsin. 

Yakında k belgesine muhatap olmak zorunda kalabilirsin. 

Ben girmezdim. 

Küçük motorlu büyük bir otomobil alabilirsin. Senin ödediğin mtv bana çok mantıksız geliyor. O arabayı 1.8 yapıp Türkiyeye yollamak çok saçma. 1,6 yapsa ne kaybederdi. 

Mesela ben koca araba ile senin güzergahında en fazla 6 litre mazot yakarım ve sadece 771 lira mtv ödüyorum. 

C5, 8 litreden az yakmaz benim güzergahımda :) 

mtv başkasına göre problem. Bana göre değil. Yakıt 20 lira. 1.5 motorlu arabalar 2700 lira mtv ödüyor. Ben 4500 ödüyorum. Fark 1800 

90 litre benzin ya hu. Onun 7 katını tasarruf yapıyorum ben. 

Berlingo alırsam mtv dahil senede 8000 lira fazla para vereceğim yakıta. 

bugün bindiğim berlingo’nun göstergesinde 9,8 lt yazıyordu. Sizin orası ile burası çok farklı abi. 

konfor olarak corolla sınıfında epey iyi. Süspansiyon anlamında en iyisidir diyebilirim. Çok yumuşak. Ses yalıtım kötü ama. 

berlingo almayacaksam tek sebebi bana daha maliyetli olacak olması. Yakıtı fazla. Mtv 2100. Dpf ve egr şehir içinde başıma iş açabilir. Bunlar daha eksi yönleri

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

“Öyle uygun gördüm”

doğru önden bi yem attılar

tek sıkıntı o kadar çok küçük ticari araç varki tırları kamyonları tartmaya fırsat kalmıyormuş 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

tek sıkıntı o kadar çok küçük ticari araç varki tırları kamyonları tartmaya fırsat kalmıyormuş 

Saçmalamasınlar. Doblo’nun neyini tartacak allanı seversen. 3500kg altı şu an girmiyor kantara. Bence gelecekte de girmez. O zaman otomobilleri de soksunlar. Ben geçen kurbanda mazda ile 600 kg taşıdım. Danayı 7 parça yapıp yükledik. Deri baş dahil. Arabada da 3 kişiydik :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Doblo’nun neyini tartacak allanı seversen.

işe mühendis karar verse dediğin doğru :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

işe mühendis karar verse dediğin doğru :D 

navara tartılır ama. Onun gideri var 😁😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

C5, 8 litreden az yakmaz benim güzergahımda :) 

Benim C5, 70 bin kilometredir bende ve daha 8 litre hiç yakmadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

navara tartılır ama. Onun gideri var 😁😁

yeni sahibi düşünsün yahu :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Saçmalamasınlar. Doblo’nun neyini tartacak allanı seversen. 3500kg altı şu an girmiyor kantara. Bence gelecekte de girmez. O zaman otomobilleri de soksunlar. Ben geçen kurbanda mazda ile 600 kg taşıdım. Danayı 7 parça yapıp yükledik. Deri baş dahil. Arabada da 3 kişiydik :) 

Dobloyu bilmem ama o transitlere ne kadar yük atılıyor biliyor musun sen :)

Toplam ağırlığı 3500 kilo olması gereken transite benim müşteriler 6 ton yük atıyor :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dobloyu bilmem ama o transitlere ne kadar yük atılıyor biliyor musun sen :)

Toplam ağırlığı 3500 kilo olması gereken transite benim müşteriler 6 ton yük atıyor :)

Transit tamam. Ona baksınlar. Ama doblo yani :) 

mehmet abi senin arabanın kullanıcıları 6,5-7 diyor. Fabrika az tabi. Bi de benim yollarda 7-8 altı olmaz. ve otomatik olmalı aracım. Hanım kullanıyor arada

FA71-FF20-8367-44-DB-8-DC8-1-A812872-EF6

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Transit tamam. Ona baksınlar. Ama doblo yani :) 

mehmet abi senin arabanın kullanıcıları 6,5-7 diyor. Fabrika az tabi. Bi de benim yollarda 7-8 altı olmaz. ve otomatik olmalı aracım. Hanım kullanıyor arada

FA71-FF20-8367-44-DB-8-DC8-1-A812872-EF6

Yarı otomatik aynı yakar, 6-7 üzerine çıkmazsın, ben olsam hadi 8 yakarım da sen zaten yavaş kullanıyorsun

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir tık azaldı evet ama çok değil.

Tam ısınamadım nedense. Kötü araba değil kesinlikle. ya da testi çok kısa yaptık ondan olabilir. Şöyle 1 saat sürsem daha iyiydi

yol konforu çok iyi. oturuş pozisyonu nedeniyle hareketin yarattığı görsel yorgunuluk olmuyor. dizeli nasıl bilmiyorum ama benzinli olanı acaip sessiz yolda giderken. eğer citroienin binek araçları bu kadar iyi çalışılmış arabalar ise kesinlikle alınabilir şeyler bana göre.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Yarı otomatik aynı yakar, 6-7 üzerine çıkmazsın, ben olsam hadi 8 yakarım da sen zaten yavaş kullanıyorsun

bu sabah sizin için kayıt çektim. 8 kat hızlandırdım videoyu. 26dk’da 6km gidebildik

kaç yakardı sizce? C5 veya diğerleri en az dizel 8-9lt. benzinli olsa 12-13 litre yakar. Hem de soğuk motorla başlıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

“Öyle uygun gördüm”

İrademdir....

Ali Gök yazdı:

E kuyruk olurlar, dert mi? Ya da otomasyona döner falan, bulurlar bir yolunu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu sabah sizin için kayıt çektim. 8 kat hızlandırdım videoyu. 26dk’da 6km gidebildik

kaç yakardı sizce? C5 veya diğerleri en az dizel 8-9lt. benzinli olsa 12-13 litre yakar. Hem de soğuk motorla başlıyoruz. 

Bi gün yarış yapalım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bi gün yarış yapalım

Kesinlikle. Bu yaz güzergah belirleyip az yaktırma yarışı yapabiliriz. Çeşitli arabalarla. Video da yapar koyarız youtube’ye. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

7-8 yakar sanırım C5. Benzer trafik dün dönüş yolunda denk geldim. 6.5 gibi yaktı ama emin olamadım 8 de yakabilir tabi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

7-8 yakar sanırım C5. Benzer trafik dün dönüş yolunda denk geldim. 6.5 gibi yaktı ama emin olamadım 8 de yakabilir tabi

Hadi 8 diyelim :) ben 4 yakıyorum işte. Sene boyunca böyle bir durum olunca güzergahıma uygun araba seçtik. Yoksa hibrit için çok hevesli değildim. Bayiye benzinli corolla almaya gittim. Lpg taktıracaktım. Sonra hibrit ile çıktım :) 

bu yolda mazda 3 otomatik kullandım 2 sene. Yıllık Ortalama 12’den aşağı inmedi. Ford mazda 1.6 motoru şanzımanı aynı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hadi 8 diyelim :) ben 4 yakıyorum işte. Sene boyunca böyle bir durum olunca güzergahıma uygun araba seçtik. Yoksa hibrit için çok hevesli değildim. Bayiye benzinli corolla almaya gittim. Lpg taktıracaktım. Sonra hibrit ile çıktım :) 

bu yolda mazda 3 otomatik kullandım 2 sene. Yıllık Ortalama 12’den aşağı inmedi. Ford mazda 1.6 motoru şanzımanı aynı

E o zaman kibritle devam et işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kesinlikle. Bu yaz güzergah belirleyip az yaktırma yarışı yapabiliriz. Çeşitli arabalarla. Video da yapar koyarız youtube’ye. 

Varım.

Biz Mustafa Tüfekçi ile yapmıştık.. Bursaya gidip gelmiştik.

Yine Bursa'da toplantı yaparız. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tabi yarış formatında ama genel olarak ölçüm için.. Avrupa yakasında bir yerden kahvaltı ile başlayalım sabah, topkapı aksaray ordan unkapanı köprüsü taksim beşiktaş birinci köprü sonra otoban gebzede akşam yemeğinde taçlandıralım. 

cumartesilerden birinnde..

Mehmet Ozyurek yazdı:

Varım.

pilotaj çok farketmez orda.. aksaraya illa girecem ben. nostalji yapacam vatan caddesinde.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Tabi yarış formatında ama genel olarak ölçüm için.. Avrupa yakasında bir yerden kahvaltı ile başlayalım sabah, topkapı aksaray ordan unkapanı köprüsü taksim beşiktaş birinci köprü sonra otoban gebzede akşam yemeğinde taçlandıralım. 

cumartesilerden birinnde..

pilotaj çok farketmez orda.. aksaraya illa girecem ben. nostalji yapacam vatan caddesinde.

aksaray rahat hocam. Terazidere topkapı, Şehremini’den aksaray’a. Sonra İÜ, Beyazıt mercan’dan eminönü’ne ineceğiz. Unkapanı. Şişli. Kağıthane levent gibi iş yerlerinin trafiği olmalı. Sonra köprü. Sonra imes ümraniye. Gebze en son. 

Hep açık yollar olursa ne anladık ondan :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Varım.

O zaman mazot 6 lira, köprü 100 liraydı :nargile:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

aksaray rahat hocam. Terazidere topkapı, Şehremini’den aksaray’a. Sonra İÜ, Beyazıt mercan’dan eminönü’ne ineceğiz. Unkapanı. Şişli. Kağıthane levent gibi iş yerlerinin trafiği olmalı. Sonra köprü. Sonra imes ümraniye. Gebze en son. 

Hep açık yollar olursa ne anladık ondan :) 

açık olmaz ya dediğin yollar iyi. olur ama eski istanbulun sıkışıklıkları da olsun. Teşvikiyeden Sani'yi de alırız. Sani kayıp bu ara.

Erdem Doğan yazdı:

O zaman mazot 6 lira, köprü 100 liraydı :nargile:

Sponsor buluruz belli olmaz. Önemli olay. belki oto dergisi felan yemek ısmarlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...