İçeriğe Yönlendir

205/55/16 Lastik Tavsiyesi

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba arkadaşlar

Yeni bir araç aldım lastikleri eski değiştirmeyi düşünüyorum ebatları 205/55/16 tecrübe ettiğiniz marka ve model lastikleri tavsiye edebilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Bridgestone turanza t005

Çok başarılı. Islak zemin performansı da gayet güzel. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Dayton touring 2 tavsiye ederim. Çok uygun ve fiyatına göre harika işler başarıyor. Şuan tane fiyatı 750 800 civarı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Öncelikle aracınız  hayırlı olsun. Lastik olarak  da şanslısınız çünkü  çok kullanılan  bir ebat. Fiyatı daha uygun ara ebatlara göre  ve seçenek bol.

Marka seçimini ise biraz bütçe biraz  kullanım  tarzına göre  yapmak lazım.  Kabaca ne kadar  ekmek o kadar köfte  hesabı.  Koray arkadaşın  tavsiyesi  kalite olarak en iyisi bana göre.  Siz  bütçe ve  kullanım alışkanlıkları ile ilgili bilgi verirseniz  daha rahat yardımcı  olunur.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Zafer Bakar yazdı:

Dayton touring 2 tavsiye ederim. Çok uygun ve fiyatına göre harika işler başarıyor. Şuan tane fiyatı 750 800 civarı.

Epey şikayet var yorumlarda. Ses yapma, yanak balonları vs. 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Öncelikle aracınız  hayırlı olsun. Lastik olarak  da şanslısınız çünkü  çok kullanılan  bir ebat. Fiyatı daha uygun ara ebatlara göre  ve seçenek bol.
Marka seçimini ise biraz bütçe biraz  kullanım  tarzına göre  yapmak lazım.  Kabaca ne kadar  ekmek o kadar köfte  hesabı.  Koray arkadaşın  tavsiyesi  kalite olarak en iyisi bana göre.  Siz  bütçe ve  kullanım alışkanlıkları ile ilgili bilgi verirseniz  daha rahat yardımcı  olunur.

Teşekkür ederim sağolun ben genelde uzun yolda aracı kullanıyorum güvenlik benim için önemli ıslak kuru zemin tutuşu gibi faktörler önemli bütçe olarak en pahalı lastiği de en ucuz lastiğide istemem fiyat performansın bir tık üstü diyelim herşeyin ortası

Aracın üstünde turanzalar var 2017 yılı üretimi bana biraz fazla çatlamışlar gibi geldi daha önce yine 5-6 yıllık lastik kullanmıştım lassa ve good year onlarda bu denli çatlak yoktu dayanıklı olmasıda önemli

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

bridgestonun bi ayarı yok zaten şirket aracına t001 kullandık diş var lastik fena çatladı, yeni nesil diye t005 aldık bu modelde aşınma fazla taktırdığım yerde bunu kabul etti, daha önce Michelin primacy 4 kullandım sessizlik harici beğenmedim, şimdi cpc6 kullanıyorum sesli lastik ama güven veriyor, arabada sesli müzik dinliyorum lastik sesi falan duymuyorum, 10 saat yolada gitsem müzik susmaz lastiğin gürültü seviyesinin benim için bi önemi yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Michelin, Continental gibi sektör yıldızlarının yanında eski aracımda kullandığım 40 bin km deneyimim olan Petlas pro green fiyat performans olarak tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sağlamlık isteniyorsa Lassa iyi , hem yanaklar hem dişler uzun süre dayanıyor. Ama yol tutuş bir alt seviyede.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hankoo ventus prime 3 kullanıyorum aynı ebatlarda. Memnunum bir sıkıntısı olmadı. Test sonuçları da güzeldi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Sağlamlık isteniyorsa Lassa iyi , hem yanaklar hem dişler uzun süre dayanıyor. Ama yol tutuş bir alt seviyede.

Lastik taş gibi ama yol tutuş zayıf gibi anladım ben?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Lastik taş gibi ama yol tutuş zayıf gibi anladım ben?

Çok sert hissettirmiyor greenways ama viraj alırken falan bir alt seviyede olduğu anlaşılıyor, direksiyon hissi de üst seviyede değil. Ama frende epey iyi. Nedense abs zor devreye giriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu ebatta, mişlen4 ten ucuz, t005 in yarı parasına eşdeğer performans için kumho ecowing31 bulup aldım, test sonuçlarında tek farkı ıslak zeminde daha kötü puan almış (2.5 yerine 2.7 ) yarı parasına ben razıyım o 0.2 puana :) diğer testlerde ilk 3 e giren lastikler ile başabaş sonuçlar vermiş.

fiyatları heryerden araştırın, çok fark ediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Evren Erakçora yazdı:

Epey şikayet var yorumlarda. Ses yapma, yanak balonları vs. 

Her lastikte şikayet var. Kullanım biçimine göre hareket edersek sorunsuz bineriz. Yine dediğim gibi parasına göre.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

1. Michelin Primacy 4

2. Goodyear Ef.grip perf. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Alternatif, fiyat/performans ürünü olarak Falken Ziex Ze310 tavsiye ederim.

Testlerde oldukça başarılı ve aynı zamanda kullanıyorum, memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Celal Aydın yazdı:

Ben de  f/p olarak uygun olduğunu  düşünüyorum  ama Zafer' in de dediği  gibi birinin cok memnun kaldığı lastik diğeri  için vasat geliyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Michelin, Continental gibi sektör yıldızlarının yanında eski aracımda kullandığım 40 bin km deneyimim olan Petlas pro green fiyat performans olarak tavsiye edebilirim.

Babamın aracında petlas kış lastiği kulanmıştık ofsetli yüzeysel ıslakla jilet gibi kayıyordu o sebeple biraz mesafeliyim
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Yıpranma durumu nasıl
bu ebatta, mişlen4 ten ucuz, t005 in yarı parasına eşdeğer performans için kumho ecowing31 bulup aldım, test sonuçlarında tek farkı ıslak zeminde daha kötü puan almış (2.5 yerine 2.7 ) yarı parasına ben razıyım o 0.2 puana [emoji4] diğer testlerde ilk 3 e giren lastikler ile başabaş sonuçlar vermiş.
fiyatları heryerden araştırın, çok fark ediyor.

Abi memnunsanız falken ile arasında seçim yapabilirim fiyat olarakta ikiside gayet uygun ve testleri güzel
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ben de  f/p olarak uygun olduğunu  düşünüyorum  ama Zafer' in de dediği  gibi birinin cok memnun kaldığı lastik diğeri  için vasat geliyor.  

Çok doğru
Mesela Good Year EfficientGrip Performans lastikleri hep övülür, hakkını da verir yolun fakat bizim berbat yollarda berbat bi lastik
Yanaktan gümlemeler, balon yapmalar, çabucak balans kaçmaları vs, bana göre vasat.

Abi memnunsanız falken ile arasında seçim yapabilirim fiyat olarakta ikiside gayet uygun ve testleri güzel

Ben aldığımda aracı, üzerinde takılıydı, 1 yıllıktı
Aracı 2021 Eylül’de aldım
Şu an diş derinlikleri gayet iyi
Aldığımdan bu yana 20.000 km’yi devirdim, hala bir yıpranma söz konusu değil.
Üstelik berbat yollarda kullanıyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Nokian demeye geldim [emoji4] 

Herkesin kullanmak istediği ama kullanmadığı lastik [emoji2]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Herkesin kullanmak istediği ama kullanmadığı lastik [emoji2]
2. takımı kullanıyorum [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben eşimin aracına Bridgestone Turanza T005 aldım. Gayet güzel, uzun yolda  da kullandı eşim. Memnunuz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...