İçeriğe Yönlendir

205/55/16 Lastik Tavsiyesi

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Yakup Kocaağa yazdı:

memnunsanız falken ile arasında seçim yapabilirim fiyat olarakta ikiside gayet uygun ve testleri güzel

kişisel memnuniyet izafidir, ben testlere bakar alırım, birkaç test yerim var diğer kullandıklarım ile orada da mukayese eder hızımı ayarlarım. bir de testteki falkenler, bridgestonelar test edildiği ülkede üretiliyor, ben artık ülkeler arası üretim kalitesinin aynı olduğunu sanmıyorum, mesela mişlenlerin %25 daha ucuza satıldığu rusya üretimi var. ondan almam

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Yazlık Falken, kışlık Nokian kullandım bu ebatlarda. Dağ taş bayır, Megane nereye çıkabiliyorsa hepsini yaptım. Çok iyi lastikler bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

mesela mişlenlerin %25 daha ucuza satıldığu rusya üretimi var. ondan almam

Nokian, Pirelli ve Yokohama gördüm de güncelde binek Michelin Primacy 4 Rus üretimi var mıdır Türkiye'de hangisine baktıysam Almanya, İtalya, İspanya veya Macaristan üretimi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

binek Michelin Primacy 4 Rus üretimi var mıdır 

varmış şişlide bayide satıyordu, rakamı görünce fark edildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Sizce internet almak mantıklı mı taktırma maliyetide var sonuçta falken hangi markalarda satılıyor genelde

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Internetten almak  hem fiyat açısından  avantajlı hem de  uygun kredi kartı kampanyası  varsa avantajlı. 

Mesela  her 500 tl internet  alışverişine 40 tl veriyor   bonus kart.   4 lastiği  ayrı ayrı sipariş  verip satıcıya ulaşıp tek kargo ile  gönderim sağlayabilirsiniz.  

Herhangi bir lastikciye  80-100 tl ye taktırırsınız.

En ucuz  falken tredyolda 820 tl.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yakup Kocaağa yazdı:

Herkesin kullanmak istediği ama kullanmadığı lastik emoji2.png

Babamda focus 2 var. Hem yazlığı hem kışlığı nokian. Kardeşimde 2021 focus var, onunda hem yazlıklar hem kışlıklar nokian :) 

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Dunlop fm800 3 takim almisimdir yol tutus viraj fren gayet iyidir. Yol sesinden hic rahatsiz olmadim. Kesinlikle alinir

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Babamda focus 2 var. Hem yazlığı hem kışlığı nokian. Kardeşimde 2021 focus var, onunda hem yazlıklar hem kışlıklar nokian [emoji4] 

Genelde nokıan çok överler testleri de iyidir ama kullanan çok görmedim siz iyi diyorsanız bakabilirim
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

continental premium contact 6 diyorum kenara çekiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yakup Kocaağa yazdı:

Genelde nokıan çok överler testleri de iyidir ama kullanan çok görmedim siz iyi diyorsanız bakabilirim

İki araçta da çok memnunuz.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

varmış şişlide bayide satıyordu, rakamı görünce fark edildi

Farklı ucuz bir modeli vardı, xm mi neydi o mu acaba? 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Bu ara laufenciyim, kışlığını kullandım, memnun kaldım. Yazlık için de araştırdım ama alacak bütçem olmadığı için beklemede. Memnun kalmaktan ziyade test sonuçları fiyatına göre gayet yeterli. Hem yazlıkta hem kışlıkta. Bence bi araştırın derim.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Aynı ölçüde lastik alacağım bende.

Michelin Pilot Sport 4, Continental PremiumContact 6’ya karşı Kumho Ecowing buldum yarı fiyatına ama fena değerleri olmayan f/p olarak ciddi mantıklı gelen bir model. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Kışlık için de farklı bir şey şöyleyim madem :) bilmiyorum kullanan oldu mu ben golf 6 da kullanmıştım Debica Polonya üretimi çok güzel bir lastik Good Year satın almış 90 lı yıllarda youtube da karda sürüş denemeleri var başarılı tek sezon kullandım kaç senede sertleşir ömrü nedir bilmem

Yorum bağlantısı
Erol Güven

20 gün önce uzun araştırmalar neticesinde dunlop aldım yaklaşık 1,000 km kullandım sessiz gürültüsüz yumsak ve konforlu . Diğer kullandığım petlas idi aralarında kalite olarak oldukça fark var tabi parasında da fark var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Erol Güven yazdı:

20 gün önce uzun araştırmalar neticesinde dunlop aldım yaklaşık 1,000 km kullandım sessiz gürültüsüz yumsak ve konforlu . Diğer kullandığım petlas idi aralarında kalite olarak oldukça fark var tabi parasında da fark var.

Dunlopun %75i Goodyear %25i sumitomo firmalarının. Goodyearın desek yanlış olmaz sanırım. Geçen sene yazlık alan bir arkadaşım çok memnun kalmıştı. Arabanın ayağındakiler eskiyince Dunlop düşünüyorum ben de açıkçası. Michelinden pek farkı yok binip kampa gitmiştik 200 km filan da kullandım. 200-240 bastım gerçekten ses mes yok kullanışta en ufak sıkıntı virajda savrulma yok. Azılı bir michelinci olarak deneyeceğim bunu. 

Bir de goodyeara balon oluyor filan denmiş alakası yok. Yollar bozuk olan her yerde o durumu her lastikle yaşayabilirsiniz. Girin bakın her lastik markasının her ürünü bile aynı değilken bir lastiğe bu balon oluyor demek bence doğru değil. Conti bende 2 defa yanaktan yarıldı ben şimdi conti kötü dersem olmaz, continin benim arabada sıfır gelen lastiği Eco idi bana göre Eco kötü. Premium contact kullanıyor babam araçta o harika bir lastik. 

Bu lastik işinde aslında en iyi marka yok, herkesin kafasında en iyi vardır benim de öyle fakat asıl olay şu. Her markanın aynı ebatta 1000 liraya da lastiği var 2000 e de var. 700-800e filan lastik satan markalar da var. Hangi marka olursa olsun 3-5 sene kullanacaksanız o aracı gidip kafanıza yatan markanın en iyi lastiğini alın takın rahat edersiniz. Mesela bana sorsan cacık yumuşak japon marka lastiklere hayatta yaklaşmam. Zorda kalırsam yerlide sadece lassaya yanaşırım f/p olarak fena değil. Bana göre lastik Avrupa'nın Amerikanın iyi olduğu bir alan. Avrupa Amerika markaları kullanırım. Kışlık Goodyear kullandım mesela karın üstünde otobanda gidiyormuş gibi gittim arabayı hiç kasmadan. Türkiye'de de en verim alınanlar bu Avrupa Amerika olanlar. Ama dediğim gibi her markanın fanı da var nefret edeni de. Göreceli bir şey bu. Bir de test sonuçlarına çok bakmayın. Dünyada şu test olaylarında paranın dönmediği yer yok. Güvendiğiniz lastikçilere ve kullananlara sorun. Son kararı yine siz verin ama bilindik markanın iyi bir lastiğini aldığınız sürece aralarında öyle dünya kadar fark yok lastiklerin. Uçuk kaçık kullanan biri de değilseniz çokta kafaya takmaya gerek yok premium bi markadan iyi bi lastik alın keyifli keyifli kullanırsınız. :)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Continental Premium Contact 6 , her şartta her zeminde kullandım , sıcak soğuk stabilite yağmur , kar hariç her şartta kullandım. yol tutuşu fren mesefesi çok iyi kolay kolay abs devreye girmiyor.

Ama şuan adet fiyatı maalesef 1100  1200 TL civarında , Fiyat pahalı ise Falken alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

bu ebatta, mişlen4 ten ucuz, t005 in yarı parasına eşdeğer performans için kumho ecowing31 bulup aldım,

Lastiklerin etiketinde Turkish market only ibaresi mi yazıyordu yoksa AB energy logolu üzerinde all ways go with you yazan ve 880 barkod ile başlayan uluslararası Kumho tires karekodlu ürün müydü?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

taakıldı gitti poşeti ben açmadım

Bu konuyu detaylı olarak araştırmak lazım Michelin’in Rus malı belli ülke pazarlarına ürettiği gibi aynı lastik olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

türkiye yolları için daha sert yanak mı üretildi acaba, distribütöre sordum cevap bekliyorum, mişlenin durumu farklı, rusyadaki fabrikada üretildiği dışında bir bilgi yok kumhonun bizde fabrikası yok sanırım koreli tutucudur dışarı bırakmaz

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

türkiye yolları için daha sert yanak mı üretildi acaba, distribütöre sordum cevap bekliyorum, mişlenin durumu farklı, rusyadaki fabrikada üretildiği dışında bir bilgi yok kumhonun bizde fabrikası yok sanırım koreli tutucudur dışarı bırakmaz

Senbi Michelin modelini mi diyorsun abi?

https://www.lastikcim.com.tr/michelin-energy-xm2-175-70-r14-84t/?dot=2020

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İlginçmiş ülkemize özel üretim yapmışlar, yanaklar destekli falan galiba. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...