İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Hakkında

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Herkese selamlar, yakın zamanda yurtdışına çıkıyorum orada el-ayak görevi görecek ayağı da yerden kesecek öğrenci arabasından tornistan bir şey almam lazım. Mehmet hocamın "Yurtdışında

avrupalı araç alırken bütçeni iyi gözden geçir." demesi üzerine gönlüme düşen A4'ten vazgeçtim. Orada ki arkadaşlarıma da sorduğum kadarı ile Focus çok iyi bir alternatifmiş bana parçası ucuz ve arıza çıkardıkları çok görmedim satarken de zorluk yaşamazsın dediler. Sanırım Focus 2 alacağım. Sitede sadece bu kasada 2 Motor Benzinli ve 2 Motor Turbo Dizel modelleri var. Otomatik mi Manuel mi ? Petrol mü Dizel mi ? Focus 1'i özellikle emmi çok övüyordu oradan aklıma düştü bu model. Olumlu - olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. :) 

hexxmyu.PNG

qb81gy4.PNG

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlısı olsun öncelikle.. Yurtdışı neresi, Amerika mı? Orada Avrupa menşeili bir araba ikinci elde sorun olabilir ama kendi üretimleri alınabilecek bi dolu araba vardır diye düşünüyorum. Ford Focus güzel bir seçenek ayrıca :)  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

İngiltere için focus 2 - 2.5
Almanya için golf 4 - 5
Fransa için megane 2 - 3

Amerika ve tüm avrupa için bonus: mazda 3, honda civic (fb7)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlısı olsun öncelikle.. Yurtdışı neresi, Amerika mı? Orada Avrupa menşeili bir araba ikinci elde sorun olabilir ama kendi üretimleri alınabilecek bi dolu araba vardır diye düşünüyorum. Ford Focus güzel bir seçenek ayrıca :)  

Hocam çok sağolun. Avustralya'ya gidiyorum nasip olursa. Avustralya üretimi bir araba yok ama bir sürü Holden adı ile gezen Opel var. Onlara da güvenemedim benim arabam çok güzel beni yormuyor ama Opel'lerin geneli hele ki az bakımlısı malum.

Tufan Caliskan yazdı:

İngiltere için focus 2 - 2.5
Almanya için golf 4 - 5
Fransa için megane 2 - 3

Amerika ve tüm avrupa için bonus: mazda 3, honda civic (fb7)

Avustralya'da güneş alan İngiltere sayılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rs-St ler kaç dolar :wub:

Çağrı Alaf yazdı:

Avustralya'ya gidiyorum

o zaman 4x4 alınır , zor ülke

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

Rs-St ler kaç dolar :wub:

Sıfırları çok pahalı da ikinci elde uygunlar var.

8iecggi.PNG

sbft8dt.PNG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Bildiğim kadarı ile Avustralya da Japon grubu araçlar yoğun bir kullanıma sahip. 4 x 4 araçlarda da binek araçlarda da Toyota mazda  diyorum. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağrı Alaf yazdı:

Holden adı ile gezen Opel var..

Konuyla alakası yok lakin Holden deyince paylaşmadan edemedim :D 

Holden-Efijy_Concept-2005-1600-01.jpg

Alınabiliyorsa temiz bir ST veya RS olabilir diyeceğim lakin onlar da normal modellere göre pahalıdır. Her halükarda oyumu Focus'tan yana kullanıyorum.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mustafa Erkan yazdı:

Bildiğim kadarı ile Avustralya da Japon grubu araçlar yoğun bir kullanıma sahip. 4 x 4 araçlarda da binek araçlarda da Toyota mazda  diyorum. 

Olabilir abi aklıma gelmemişti Mazda, değerlendireyim hoşuma giden bir iki alternatif bulursam atarım buraya.

Yurdaer Elay yazdı:

Konuyla alakası yok lakin Holden deyince paylaşmadan edemedim :D 

Bu nedir arkadaş. Şu modaya tekrar dönsek keşke daralan dünya ekonomisi yüzünden sök takı en kolay arabalar en çok primi yapıyor :( 

Madem Holden dedik bende bunu atayım. :D Bir gün ömrüm yeterse de orada işleri tutturursam illa şu arabaya bineceğim kendime sözüm var. Orada bizim Insignia / Holden Commodore olarak çıkıyor. Her şey aynı ancak bizim 1.5 3 silindirlilerin aksine içlerinde 60 dereceli konumlandırılmış V6 3.6 Litre VVT(Variable Valve Timer) özellikli 400Nm Tork 235 Kw beygirli motorlar var. Hemde 4x4. Fiyatları ise Focus ST'lerden neredeyse %30 daha ucuz.

2018-holden-commodore-vxr.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oralarda holdenciler ile fordçular, bizde futnol taraftarı gibi bol muhabbetlidir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mazda’nın çok sattığı ülkelerden biri avustralya. Japon grubuna bakın hocam. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda’nın çok sattığı ülkelerden biri avustralya. Japon grubuna bakın hocam. 

bahçevanlar işe gidip gelirken otobüse mi binsin yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bahçevanlar işe gidip gelirken otobüse mi binsin yahu

kanguru bir zıplar iki zıplar. Üstünde güneş batmayan markayı batıran ecoboost’a mı binsin. Yazıktır yapmayın :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kanguru bir zıplar iki zıplar.

sonra sana glümseyerek bakmışsa yaklaşma ama, hele ki kuyruk yerden destek alır pozisyonda ise..... orada evden çıkarken yabani hayvan saldırısına falan uğrayabilirsin, hatalı kumsalda yüzerken bir bakmışsın bacak yok felan...

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ecoboost’a mı binsin.

gerek yok v6 lar v8 ler var

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sonra sana glümseyerek bakmışsa yaklaşma ama, hele ki kuyruk yerden destek alır pozisyonda ise..... orada evden çıkarken yabani hayvan saldırısına falan uğrayabilirsin, hatalı kumsalda yüzerken bir bakmışsın bacak yok felan...

gerek yok v6 lar v8 ler var

tamam işte. Mazda 3 mps var. 2.5 turbo :) 

beygir sınırı yok :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda 3

çocuk ilk ehliyeti alınca bikaç aylığına binsin diye... farklı coğrafya, adam taşa kazma ile vuruyor içinden altın çıkıyor yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Avustralya'ya gidiyorum nasip olursa

Ben niye gidemiyorum arkadaş, halbuki tam gitmek istediğim yer Avustralya...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focus1 devri bitti artık focus2. 

Gidince bak. Herkes ne alıyorsa sen de onu al. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Focus1 devri bitti artık focus2. 

Gidince bak. Herkes ne alıyorsa sen de onu al. 

mazda işte :) 

liste şöyle

hilux

ranger

corolla

i30

triton

Mazda cx5

mazda 3

rav4

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Ben niye gidemiyorum arkadaş, halbuki tam gitmek istediğim yer Avustralya...

İnsanın imanı gevriyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

İnsanın imanı gevriyor. 

Razıyız :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

İnsanın imanı gevriyor. 

Razıyız, nasıl gevriyor anlat bakalım :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Razıyız, nasıl gevriyor anlat bakalım :) 

Yani elbette Tr'de ki geçim derdi kadar yormuyor yurtdışına hazırlanmak ama yine de yoruyor. Avustralya olması daha çok yoruyor uçakla 1 gün sürüyor 15K Km öteye gidiyorsun cenazen olsa sen gelene kadar cesedi kokacak aklın burada kalıyor, o yüzden arkanda ne kadar az adam bırakırsam o kadar iyi moduna girip hayatına insan almayı bırakıyorsun vize hazırlığı aşamasında bazı hevesler kursakta kalıyor. Asarım keserim diyor insan ama ufukta yolculuk görününce her şey o kadar kolay gelmiyor.

3/4 Milyon gibi bir maddiyat yoksa vize biraz hayal, yanlış politikalardan dolayı Türkleri parasız sokmuyorlar artık imajımız iyi değil. Avrupa ülkesi şampiyonlar ligi klasmanından arap yarımadası ortadağu ligine düştük karpuz seçer gibi önce bolca şaplak atıp sonra geç içeri diyorlar. Ben öğrenci vizesi ile gidiyorum o yüzden işim daha kolay.  Au en çok öğrencilerden para kazanıyor böylelikle öğrenci vizelerini almak daha risksiz. Kolay diyemem ama daha az stres oluyorsun diyebilirim ihtimaller daha yüksek. Daha önceden vatandaşı değilsen öğrencilik haricinde de bir meslek erbabı olarak gidiyorsan yine çok seçiciler, vize alması her İngiliz sömürgesi gibi zor bir ülke. 

Geçen haftalarda IELTS'e girdim 9 üzerinden 6 aldım orada üniversite okumak ve bir üniversiteden davet almak için yeterli bir puan ama Pazartesi belki puanımı yükseltirim stresten kaybettiğim puanları toplarım diye tekrar gireceğim. Sınav başı 2 Bin TL veriyorum idp ya da british council'e.

Bir de orada herkesin hemen hemen yaşadığı bir Homesick olayı var. Psikolojide ev hastalığı diye geçiyor Comfortzone'dan dışarı kalıcı olarak çıkınca kimyası şaşıyor insanın demek ki metabolizması - psikolojisi bozuluyormuş ilk 6 ay sakıncalı bir ruh halinden sonra yavaş yavaş açılıyor insan bu traş bir olay değil bizim gibi duygusal vatandaşlar psikolojik destek alarak belli bir süre geçiriyorlar. Vücut kendini kasınca acemi birliğindende şap yemiş gibi 6 ay boyunca 10-15 gün süreyle tuvalete çıkamayan arkadaşlarım olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Bir de orada herkesin hemen hemen yaşadığı bir Homesick olayı var.

bir avustralyalıya bizim 2 günlük haber manşetlerini gösterirsek onu kurtaracak tıbbın henüz keşfedildiğini sanmıyorum

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

3/4 Milyon gibi bir maddiyat yoksa vize biraz hayal

Olsa zaten gitmem ki :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...