İçeriğe Yönlendir

Tozdan Sakınmak İçin Cam Açık mı Kalmalı?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Bir tek benim araba mı çok tozlanıyor anlamıyorum. Gerçi ayda bir bez vuruyorum. Ama dikkatimi çeken bir şey var. Cam kapalıyken tozlar içeride uçuşuyor. Camı az açınca basınç farkından dolayı tozlar camdan dışarı doğru çekiliyor. 

o zaman cam açık sürmek arabanın içini daha temiz tutar diyebilir miyiz :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

o zaman cam açık sürmek arabanın içini daha temiz tutar diyebilir miyiz

göz görmez ise gönül katlanır diyebiliriz

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

göz görmez ise gönül katlanır diyebiliriz

artık güneş vuruyor. Nargile dumanı gibi içime çekerken farkediyorum tozları. Hele multimedya ekranının üstü falan, öfff yarın foto çekeyim :) 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Torpidoda tozlanma normaldir. Cam açıkken daha fazla kir, toz, toprak girecektir. Polen filtresi bir kısmını absorbe ediyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

artık güneş vuruyor. Nargile dumanı gibi içime çekerken farkediyorum tozları. Hele multimedya ekranının üstü falan, öfff yarın foto çekeyim :) 

sen hiç insta da güneş içeri vururken teyp fotosu çeken influensır gördün mü? bi senin teyp tozlu öğğkkk

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sen hiç insta da güneş içeri vururken teyp fotosu çeken influensır gördün mü? bi senin teyp tozlu öğğkkk

hepsininki cillop gibi. Avrupa yakası leş gibi bu arada. Dışarıda yuttuğum tozun miktarının ciddi boyutlarda olduğunu düşünüyorum. Bi toz artışı var ama anlamadım 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sigara kullananlar cami aralık bırakır ya aynısını düşünüyorum tozlar vakumlanır mi [emoji4]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi iyi ama geçen ay afrikadan geldi, ilgili link:

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/toz-tasinimi.aspx?s=u

bagdat şantiyesinde bir gün geçirsene?

Bi gün şantiyede sahadayız. Elimde kahvem. Karl legarfeld gözlüklerimi takmı… yok bu başka hikaye. 

şantiyelerle ilgili pek güzel anılarım yok. Acıklı hikayeler :) 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hızım artınca 4 camı açarım. Hava üflemeyi ayağa alır tam hızla çalıştırırım. 2 dakika sonra mis

Göktürk hocanın tiguanın teyp de hep tozlu oluyor. [emoji28]

Ekran Lcd. Yüksek voltaj var arkada. Tüplü tv gibi. Bende de aynı dert var
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Ekran Lcd. Yüksek voltaj var arkada. Tüplü tv gibi. Bende de aynı dert var

Gayet teknik.  Güzel açıklama 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Tozdan korunmak için önce paspasları kauçuklarla değiştirin. Cam açmaktansa klimdan havayı almak daha mantıklı. Ülkemiz ne yazıkki çok tozlu. Birde üstüne bitmeyen inşaat be yol çalışmaları ekleniyor. Nemli Mikrofiber bez ile arada bir geçmek lazkm torpidodan. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Memleket çok tozlu. 
Deri koltuklu arabanın içi tozlanmıyor bu arada kolay kolay. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Memleket çok tozlu. 
Deri koltuklu arabanın içi tozlanmıyor bu arada kolay kolay. 

Arkadaşın yıldızda klima ve iç sirkülasyon açık gezerken sigara içerdik, arabanın içi duman altı olmazdı. Aynını benim araba ile yapınca boğulurduk. Hem merak etmişimdir dumanı ne yaptığını :)

Premium markanın Premium sınıf (A8 klasman dışı, onu saymıyoruz biz :) ) A6'sı da kendini temizlemenin bir yolunu biliyor olabilir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ

Tozlu yolda seyrederken ön camları kapalı tutup arka iki camı yarıya kadar açmak eski bir yöntemdir ve işe yarar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tozlu yolda seyrederken ön camları kapalı tutup arka iki camı yarıya kadar açmak eski bir yöntemdir ve işe yarar.

Daha çok toz girer içeri. Tavan rüzgar baskısı nedeniyle sedan araçların arka camları açılınca hava içeri girer ve hıza göre hava patlama sesi olur.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Servet Aydın yazdı:

Daha çok toz girer içeri. Tavan rüzgar baskısı nedeniyle sedan araçların arka camları açılınca hava içeri girer ve hıza göre hava patlama sesi olur.

renault 12 station modelinde işe yarardı 80'li yıllarda. Bizzat deneyimledim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aklıma gelen ama yazmadığım cümle idi. Aerodinamik tasarımı olan araçlar için geçerlidir yazı [emoji106]

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Arka camı kimseye açtırtmam!
En nefret ettiğim şeydir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arka camı kimseye açtırtmam!
En nefret ettiğim şeydir.

Bende önden kilitli olur daima. Düşük hızda açılabilir ancak
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bende önden kilitli olur daima. Düşük hızda açılabilir ancak

Benimkiler kollu abi [emoji23] mecburen monarşi yönetim şekli mevcut tarafımda.

Hele bide kapatırken tam sıkmazlarsa çıldırıyorum.
Minicik aradan gelen rüzgar sesini anında duyarım.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ön camdan giren hava emniyet kemerini belli bir frekansa getirir de helikopter sesi başlar ya hani. Mest oluyorum o zaman. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...