İçeriğe Yönlendir

Tozdan Sakınmak İçin Cam Açık mı Kalmalı?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 ay yoktur

Bir nemli bezle 3 dk da temizlenir....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bir nemli bezle 3 dk da temizlenir....

öyle. Tozu genzimde hissediyorum. Ya da psikolojik olarak hastalandım. İstanbul’da dışarı çıkıp eve gelince sanki çok pislenmişim gibi geliyor. Duş alıyorum hemen. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

öyle. Tozu genzimde hissediyorum. Ya da psikolojik olarak hastalandım. İstanbul’da dışarı çıkıp eve gelince sanki çok pislenmişim gibi geliyor. Duş alıyorum hemen. 

Biz ne yapalım 0.63 mikron elek altı malzeme oranı 22

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Biz ne yapalım 0.63 mikron elek altı malzeme oranı 22

kemer tak :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
İlkay Başaran yazdı:

Ön camdan giren hava emniyet kemerini belli bir frekansa getirir de helikopter sesi başlar ya hani. Mest oluyorum o zaman. 

Kiralık Audi ya A1 ya A3 hb kullanmıştım. Uzun yola gitmiştim. Camı bir açtım. Sanki helikopterin içindeyim inanılmaz bir ses. Yol süresinden camı açamamıştım. Berbat birşeydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

305937-E7-F792-40-C9-8-CDF-9-DBCBFB3-F72

D94981-C6-3-B83-429-B-A3-A6-14-C574-B5-E

Burada tozun yanında önceden sildiğin yerlerin izi belli oluyor. Bende auto glym vrc var, nemli bezle sildikten sonra bununla geçiyorum, böyle toz yapışmıyor. Ama önce nemli bezle silip kurulamak lazım. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kurşun döktürmem lazım böyle olmayacak :) 

Kurşun denmiş bildirim geldi, nereye  sıkıyoruz?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 ay yoktur

1 mi ay yoktur? Sen ciddi misin? 1 ay torpidonun, ekranın tozunu almıyorsun sonra da bu toz nerden geliyor diyorsun. Bak şaka yapmıyorum Tansu. 1 ay toz almamak için çok uzun bir süre,  istersen toz almazsın da, bu toz nerden geliyor dememelisin. Sırf kapıyı açıp binip- inmek yeterli bu toz için.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Burada tozun yanında önceden sildiğin yerlerin izi belli oluyor. Bende auto glym vrc var, nemli bezle sildikten sonra bununla geçiyorum, böyle toz yapışmıyor. Ama önce nemli bezle silip kurulamak lazım. 

Arabayı detaylı süpürüyorum. Az nemli bezle siliyorum buraları. 10sn sonra yine yapışıyor. Hava çok tozlu bence. 

@Önder Özcan evi sil süpür arabayı sil süpür. Ben de insanım ya hu. Sesli mi konuştum? 😪

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Statik elektrik var 😁

Kesinlikle. 
araç fazla elektrikli 😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

O kadar tozu silerken çizilir. Önce hava tutmak gerekir

Hava tutarsa toz sadece yer değiştirir. Süpürge ile çekmek gerekir.

Önder Özcan yazdı:

Kurşun denmiş bildirim geldi, nereye  sıkıyoruz?

1 mi ay yoktur? Sen ciddi misin? 1 ay torpidonun, ekranın tozunu almıyorsun sonra da bu toz nerden geliyor diyorsun. Bak şaka yapmıyorum Tansu. 1 ay toz almamak için çok uzun bir süre,  istersen toz almazsın da, bu toz nerden geliyor dememelisin. Sırf kapıyı açıp binip- inmek yeterli bu toz için.

Önder Abi'ye katılıyorum. Bir de bakım sütü ile silersen hem daha az yapışır hem daha kolay temizlenir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

O kadar tozu silerken çizilir. Önce hava tutmak gerekir

pooofffff o zaman tüm toz tavan dahil her yere dağılır. 

az nemli bezle bastırmadan siliyorum ben. Ama güneş vurmayınca bu toz gözükmüyor. Güzelliği orada

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

pooofffff o zaman tüm toz tavan dahil her yere dağılır. 

az nemli bezle bastırmadan siliyorum ben. Ama güneş vurmayınca bu toz gözükmüyor. Güzelliği orada

Çare mutfak aspiratörü 🤪

Mutlusan 200'lük Mutfak, Banyo, Tuvalet Aspiratörü 20Cm - PttAVM.com

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Selim Bilgin yazdı:

Piano black otomotiv endüstrisinin attığı en büyük kazıklardan olabilir.

Detailing garajlar bunu beğendi :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapıları açıp pc temizleyici ile hava tutulur. Tozun%90'ı dışarıda artık. Çizilebilen yerlere zaten önce hava lazım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Kapıları açıp pc temizleyici ile hava tutulur.

aaa davet?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Toz olayını sevmiyorum.. Elimden geldikce ayaklara havalandırma acmam.. Cam acmayıp klima kullanırım.. Arada havalandırmak icin 😉 kisa süreli acıp kapatıyorum camı o kadar.. 

Piano black kısımlar fazla olduğundan elimden bez eksik olmuyor..

Yorum bağlantısı
Selim Gül
İlkay Başaran yazdı:

Ön camdan giren hava emniyet kemerini belli bir frekansa getirir de helikopter sesi başlar ya hani. Mest oluyorum o zaman. 

Çok doğru 😄, bilmeyen biri gökyüzünde helikopter arar. 

Tabi bu helikopter sesi teker bilyası bozulunca da çıkıyor... 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Geçenlerde bir şey farkettim. Koltukları süpürüyoruz ama demekki yeterli olmuyor. 

havanın çok rüzgarlı olduğu bir gün dört kapıyı da açtım. Koltukların her yerini çok defa tokatladım. Yün döver gibi. Aşırı toz çıktı. Rüzgardan çoğu toz dışarıya aktı. O günden beri kokpit kısmında tozlanma kalmadı. Demekki birkaç ayda bir koltukları dövmek gerekiyormuş. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Benim nerdeyse her hafta yaptigim uygulama :) tüm kapilari acip önce basincli hava tutuyorum. Sonra istasyondaki cekim gucu yuksek olan supurge ile koltuklari, hatta arka koltuklari kaldirip altlarini sonra da zemini supuruyorum. Hali paspaslari da makinede temizliyorum. Konsolda asiri toz olmadigi icin her seferinde bezle silmeme gerek kalmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...