İçeriğe Yönlendir

Ücretli Koltuk Seçimi Yapmadım 3 Yaşındaki Çocuğum Nerde Seyahat Edecek?

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Herkese merhaba,

Başlıktan tam anlaşılmayabilir.

Uçak bileti alacağım. 3 kişi seyahat edeceğiz. Hanım, ben ve 3 yaşındaki kızımız.

Şimdi uçak bileti almak istediğim zaman bana kişi başı bilmem kaç TL'den ücretli koltuk seçeneği sunuyor. Ben ücretli koltuk seçmek istemiyorum. Havaalanına gittiğim zaman check-in esnasında bize otomatik koltuk verecekler.

Sorun şu ki internette şikayetler okudum. 3 yaşındaki 5 yaşındaki çocukları ebeveynlerinden ayrı koltuklara atıyorlarmış. Böyle saçma bi uygulama olur mu? Sebebini sorunca da sistem bu şekilde diye gerzek(afedersiniz) bir açıklama yapıyorlarmış.

Konu hakkında bilgi almak için firmaların müşteri temsilcilerine ulaşmaya çalışıyorum. Flpgs'ye ulaşmak mümkün değil zaten. Anadolujt'e ulaşmaya çalışacağım. 

Tecrübesi, bilgisi olan vardır diye buraya yazmak istedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

benim bildiğim bebek değil ise bilet almanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Sanıyorum kızınız için de bilet aldınız fakat check in esnasında yanyana olamayacaksınız diye endişe ettiniz. Check in yaparken bunu belirttiğinizde görevli kişi yardımcı oluyor 3ünüz de tek sıradan olacak şekilde. En azından benim karşılaştığım bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ahmet Türedi yazdı:

benim bildiğim bebek değil ise bilet almanız gerekiyor.

Bilet alacağım mecbur onu biliyorum. Sorun olan bilet alırken ücretli koltuk seçimi yapmazsam uçağa binmeden önce check-in yaparken koltuk belirliyorlar ya otomatik. Çocuğu bizden bağımsız uçağın başka bir köşesine atarlarsa?

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Herkese merhaba,

Başlıktan tam anlaşılmayabilir.

Uçak bileti alacağım. 3 kişi seyahat edeceğiz. Hanım, ben ve 3 yaşındaki kızımız.

Şimdi uçak bileti almak istediğim zaman bana kişi başı bilmem kaç TL'den ücretli koltuk seçeneği sunuyor. Ben ücretli koltuk seçmek istemiyorum. Havaalanına gittiğim zaman check-in esnasında bize otomatik koltuk verecekler.

Sorun şu ki internette şikayetler okudum. 3 yaşındaki 5 yaşındaki çocukları ebeveynlerinden ayrı koltuklara atıyorlarmış. Böyle saçma bi uygulama olur mu? Sebebini sorunca da sistem bu şekilde diye gerzek(afedersiniz) bir açıklama yapıyorlarmış.

Konu hakkında bilgi almak için firmaların müşteri temsilcilerine ulaşmaya çalışıyorum. Flpgs'ye ulaşmak mümkün değil zaten. Anadolujt'e ulaşmaya çalışacağım. 

Tecrübesi, bilgisi olan vardır diye buraya yazmak istedim.

Check-in işlemini bagaj teslimine  bırakırsanız işiniz sıkıntıya girer. Açıldığı gibi Online check-in yapmalısınız. 

Uçak çok dolu değilse veya online check-in için son dakikaya kalmadıysanız aynı PNR numaralı bu biletlerin en az 2sini yanyana verecektir sistem. Biletlerin PNR numaraları farklıysa iş karışır.

Telefon ile hangi firmayı ararsanız %99 koltuk al diyeceklerdir. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Ayrıca yurt içi uçuş ise standart koltuk seçimi kişi başı 20-30 lira olabilir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yan yana 3lü boş koltuk yoksa ne yapabilir ki bilet satan? Biriniz ayrı kalacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Baha Kanberoğlu yazdı:

Kendi kendime atıf yapayım. Şimdi pegasustan yurt içi bilet alım işlemi başlattım. Yurt içi standart koltuk 20 TL. 60 TLye başınızı ağrıtmadan bu dertten kurtulabilirsiniz en baştan. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
(düzenlendi)

Arkadaş ile birlikte havaalanına gidip aynı anda yan yana kiosk ların başına geçip yan yana koltuklarda check-in yaptığımız oldu. Biraz erken giderek denenebilir...

Valiz teslimde check-in yaptırılmak istenirse kabin memuruna söyleyince yan yana o da verir diye düşünüyorum. Ama 3lü zor 2liye razı olmak lazım.

Dediğiniz son dakika son koltuklarda falan olmuştur. Yoksa karşıdaki de insan yaniii

tarihinde Remzi Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Gök yazdı:

erken gidin biraz yan yana yer verirler 

Risk alıp koltuk seçimini havaalanına bırakabilir o zaman

Çağatay Kılınç yazdı:

Sanıyorum kızınız için de bilet aldınız fakat check in esnasında yanyana olamayacaksınız diye endişe ettiniz. Check in yaparken bunu belirttiğinizde görevli kişi yardımcı oluyor 3ünüz de tek sıradan olacak şekilde. En azından benim karşılaştığım bu şekilde.

Endişemiz tam da belirttiğiniz gibi. Üçümüz aynı yerde olmasak da en azından 1 ebeveyni çocuğun yanına ataması gerekir sistemin.

Örnek şikayetler

1

2

3

Baha Kanberoğlu yazdı:

Uçak çok dolu değilse veya online check-in için son dakikaya kalmadıysanız aynı PNR numaralı bu biletlerin en az 2sini yanyana verecektir sistem. Biletlerin PNR numaraları farklıysa iş karışır.

PNR numarasının aynı olması için 3 bileti de aynı anda almak yeterli mi?

Online check-in uçak saatinden 24 saat önce mi açılıyordu?

Baha Kanberoğlu yazdı:

Seyahat Kıbrıs'a olacak inşallah

Ağustosun ilk haftası.Yani uçağın boş olma ihtimali sıfır diye tahmin ediyorum

Doğan Arşiray yazdı:

kucakta gitsin tasarruf oluyorsa?

0-2 yaş kucakta gidebiliyor diye biliyorum abi. 2 yaştan sonrası için koltuk satın almak gerekiyor. Keşke izin verseler de kucakta götürsem benim için he yönüyle daha iyi olur

Servet Aydın yazdı:

Yan yana 3lü boş koltuk yoksa ne yapabilir ki bilet satan? Biriniz ayrı kalacak

Birimiz ayrı kalabilir abi onda sorun yok. Önemli olan çocuğun yanında herhangi birimiz olsun 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Bagaj teslimi sirasinda checkin yapiyorsaniz ve ucakta musait yer varsa, gorevli size yanyana verecektir. En kotu 2 kisi yanyana olur, kabin amirinden ve 3. kisiden rica ederseniz gene yanyana oturabilirsiniz. PGS i bilmiyorum ama online checkinde ucretsiz secebileceginiz koltuklar yok muydu?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Kabin görevlileri uçak içinde dahi karşı tarafın rızasını aldıktan sonra yer değiştirebiliyor. Çok sorun olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Biletleri aynı işlemde alırsanız tek PNR verir. Online check-in süresini pegasus uçuştan önce 72 saaten 7 güne çıkardı diye bir duyuru okumuştum. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Gökhan Tuna yazdı:

Bagaj teslimi sirasinda checkin yapiyorsaniz ve ucakta musait yer varsa, gorevli size yanyana verecektir. En kotu 2 kisi yanyana olur, kabin amirinden ve 3. kisiden rica ederseniz gene yanyana oturabilirsiniz. PGS i bilmiyorum ama online checkinde ucretsiz secebileceginiz koltuklar yok muydu?

Seyahat ağustosta olacak :)

Check-in ekranını görmedim o yüzden. Seçtiriyordur belki de

Çağatay Kılınç yazdı:

Kabin görevlileri uçak içinde dahi karşı tarafın rızasını aldıktan sonra yer değiştirebiliyor. Çok sorun olacağını sanmıyorum.

Online check-in'de halledebilirim gibi görünüyor gelen cevaplara baktığım zaman

Baha Kanberoğlu yazdı:

Biletleri aynı işlemde alırsanız tek PNR verir. Online check-in süresini pegasus uçuştan önce 72 saaten 7 güne çıkardı diye bir duyuru okumuştum. 

pegasus sitesinde en erken 2 gün önceden, anadolujet sitesinde de en erken 24 öncesinde açılıyormuş online check-in. Şimdi baktım sitelerine

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

check-in e biraz erken gidin. bavulları verirken özellikle 3ümüzü yan yana oturtun diye ısrar eden. aksini iddia ederse kavga çıkarmadan sorun çıkarın. işiniz 3 dk da çözülecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çocuk sürekli ağlıyor ikimiz de yanında olmadan, baş edemiyoruz birimiz yanında olunca falan derseniz, hepinizi yan yana oturtacaklardır.Tüm uçağı rahatsız etme ihtimalini almak istemezler bence. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tufan Caliskan yazdı:

check-in e biraz erken gidin. bavulları verirken özellikle 3ümüzü yan yana oturtun diye ısrar eden. aksini iddia ederse kavga çıkarmadan sorun çıkarın. işiniz 3 dk da çözülecektir.

Cem Işık yazdı:

Çocuk sürekli ağlıyor ikimiz de yanında olmadan, baş edemiyoruz birimiz yanında olunca falan derseniz, hepinizi yan yana oturtacaklardır.Tüm uçağı rahatsız etme ihtimalini almak istemezler bence. 

Fikirleri sevdim :D 

Bu taktikleri uygulayabilmem için online check-in yapmamam gerekecek o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hatta çocuğu önceden aç bırakp yada cimcirip ağlatmak da fayda sağlayabilir.  şaka tabi bu dediğim.

siz ağlar gibi yapın, yeterki çocuklar hep gülsün.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

hatta çocuğu önceden aç bırakp yada cimcirip ağlatmak da fayda sağlayabilir.  şaka tabi bu dediğim.

Bizim çocuk aç durmaya son derece dirayetli o yüzden aç kalma durumu işe yaramaz. Her öğün savaş veriyoruz yemek yedirebilmek için :) 

Onlar gülsün yeter ki gerekirse biz olay çıkartırız :D 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Uçuş yurt içi mi yurt dışı mı? 

Yurt içi koltuk seçimi 20 TL. Bunu da düşünün bilet alırken. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Acil çıkış kapısı ya da öndeki koltuklar (business uçuş olmayan hatlar) için ücret talep edebilir ama ücretsiz koltuk seçimi de mevcut oluyor. Online check-in açılınca, üç koltuk yan yana olacak şekilde, işleminizi, gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Online check in yapın, eğer yan yana denk gelmediyese , havalimanına biraz erken giderek bankodan yan yana olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

İsa Acar yazdı:

Acil çıkış kapısı ya da öndeki koltuklar (business uçuş olmayan hatlar) için ücret talep edebilir ama ücretsiz koltuk seçimi de mevcut oluyor. Online check-in açılınca, üç koltuk yan yana olacak şekilde, işleminizi, gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. :) 

Artık tüm koltuk seçimleri ücretli maalesef. ücretsiz olarak rastgele atama yapıyor.

Check in olayı da tamamen fazla bilet satmaları için yapılmış birşey.  son 1 saat check in yapılmamış boş koltukları fırsat bulurlarsa satıyorlar. O yüzden bazen yer olmayan uçuşlarda son dakika yer olabiliyor.

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Erhan Doruk yazdı:

Online check in yapın, eğer yan yana denk gelmediyese , havalimanına biraz erken giderek bankodan yan yana olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Artık tüm koltuk seçimleri ücretli maalesef. ücretsiz olarak rastgele atama yapıyor.

Check in olayı da tamamen fazla bilet satmaları için yapılmış birşey.  son 1 saat check in yapılmamış boş koltukları fırsat bulurlarsa satıyorlar. O yüzden bazen yer olmayan uçuşlarda son dakika yer olabiliyor.

En son mart ayında thy ile uçtum, vardı :unsure2:güncelleme geldi ise bilemiyorum :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...