İçeriğe Yönlendir

Yağ Su Birbirine Karıştı

Doğukan Özdemir
Çözüme git Doğukan Özdemir tarafından,

Recommended Posts

Doğukan Özdemir

Fiesta 2011 arac ve beklenen son, bugün araçtan resmen sütlu kahve kivaminda su akti..yedek su deposu ve motor yaği birbirine girmisti .moralim cok bozuk...araca hararet yaptirmadim ne oldu anlamadim...😓😓😓

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Biraz vardı..ne oldu anlamadim..surekli kontrol ediyordum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çekici ile sanayiye gidin marşa basmayın büyük ihtimal de yağ soğutucu patlamıştır 1 günlük onarım zamanı içinde biter.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yağ soğutucu patlamıştır benim araba geçen sene Mayıs'ta 3000 e halloldu. 2 gün sanayide kaldı.

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Benzinli araclarda yag sogutucu yok deniyor.yani bugün usta oyle dedi..

Araç benzinli

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

link görsel amaçlıdır

https://www.fordparcacim.com/urun/fiesta-yag-sogutucu-1-6-benzinli-2006-2015-arasi-modeller-icin-orjinal

Doğukan Özdemir yazdı:

Araç benzinli

usta böyle demiş ise, önce yağlanmış su kanallarını da nasıl temizleyeceğini öğresnsin yoksa önümüzdeki yaz sizin için azap olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Yani usta bugün yukardan bakti ve bu benzinli bunda yag soğutucu yok dedi...Ama Çaglar usta link attı..herhalde brnim aracta yag sogutucu var...ustaya ilk isyarin üst kapaği sokmeden yag sogutucuyu tekrar hatirlatmak...veya arabaya sakın dokunma demek

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yağ soğutucu patlamıştır benim araba geçen sene Mayıs'ta 3000 e halloldu. 2 gün sanayide kaldı.
Araç benzinli
Benim aracım benzinli [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tofasci mantığı ile direk contaya giderler. Anlatsan kizarlar usta sen mısın ben miyim diye. Allah yardımcın olsun. Yag filtresi yag soğutucuya takılıyor o motorda ordan mi başlasak diye bi sorun. 

Metin Akbal yazdı:

Benim aracım benzinli emoji4.png

Eski fordlarda yok. Ondan direk yok diyip geçmiştir.

Hatta sanayide yag filtresi satarken gördüm bana kisa tip verdi artık böyle çıkıyor diye. Hâlbuki Fiesta kodlu filitre kısa tip focus kodlusu uzun tip çıkıyor. Gidip bi daha filtre almıştım uzun olandan olsun diye :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile illa marka uzmanı olmadan da birçok tamiratı birçok usta yapabilir, yapabilmeli yani, müşteriye yazık , bilmediği olursa da artık yutup / gagıl diye birşey var, birçok şeyi oradan keşfdebilir, temeli sağlam ise

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Doğukan Özdemir yazdı:

Araç benzinli

Sen o ustaya bir daha gitme...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Doğukan Özdemir yazdı:

Ford ustasi degil..bulundugum sehirde  bulmak zor

Mehmet ustaya gidin  derim Ford ustasıdır..Eski aracımdan sonra pejoyuda ona götürürüm..2011 den beri gözüm kapalı emanet ederim arabamı..Mehmet Özbek..İsterseniz telefonu veririm..Kipaştan metin hocanın selamı var derseniz elinden geleni yapar..

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Tsk ederim metin hocam,meslektaşız herhalde .. aklımda kalsın duruma gore sizinle iletisime gecebilirim...yani sabah ola hayrola 

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Ford Etis'ten baktım, yağ soğutucu 2 numaralı parça olarak görünüyor, tam @Çağlar Bayur'un attığı parça.

Lifte kaldırınca olup olmadığı tam görünür herhalde.

950nqyo.png

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Eger yav sogutucu patlamışsa bu sari renkli sıvıyi sadece yedek su deposundami görürüm..yoksa motor yag kapagini actigimda da ayni görüntü olurmu?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Doğukan Özdemir yazdı:

Eger yav sogutucu patlamışsa bu sari renkli sıvıyi sadece yedek su deposundami görürüm..yoksa motor yag kapagini actigimda da ayni görüntü olurmu?

Su ve yağın dolaştığı heryerde görürsünüz. Ama bu illa yağ soğutucudan olmak zorunda değil. Su ve yağın ilişkili olduğu noktalardan biri veya birkaçında sorun varsa da olur. 

En basit nokta yağ soğutucudur. Mutlaka orjinalini alın değişim gerekirse. Önemli diğer nokta ise bütün sistemin temizlenmesi lazım, bu kısım biraz problem. Çeşitli kimyasallar ile temizleyip sistemi tamamlayıp kullanırsınız bir süre sonra dahi kalıntı olur. 

Mutlaka termostat, devirdaim kontrolü de yaptırın. Yağdan kaynaklı işlev kaybetme sorunu olmasın. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bu fiestalar yağ soğutucuların patlaması meşhurdur. temizleme işlemi ile halolacaktır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...