İçeriğe Yönlendir

Yağ Su Birbirine Karıştı

Doğukan Özdemir
Çözüme git Doğukan Özdemir tarafından,

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Bende şunu merak ettim. Aracı ekspere sokunca conta yanık testi için sallama çay gibi bir şey koyuyorlar ya ya da böyle enjektör gibi bir şeyle soğutma sıvısına bakıp conta yanık testi yapıyorlar ya bu şekilde yağ soğutucu patlamış araca test yapılsa nasıl bir sonuç çıkar? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğukan Özdemir yazdı:

Makineye baglayip 3 saat kadar suren bi temizlikden bahsettiler, bu sekilde gerekirse birkac kez yapmayi planliyorum Sani bey.

Kapak orjinaldi arizasan sonra degismedi

Arıza sonrası özelliği gitmiştir. Basınç tutmuyordur

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Çok teknik bir tavsiye olmaz ama sistem temizlemede Omo çamaşır deterjanı kullanın yağın zerresi kalmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa Karaca yazdı:

Bende şunu merak ettim. Aracı ekspere sokunca conta yanık testi için sallama çay gibi bir şey koyuyorlar ya ya da böyle enjektör gibi bir şeyle soğutma sıvısına bakıp conta yanık testi yapıyorlar ya bu şekilde yağ soğutucu patlamış araca test yapılsa nasıl bir sonuç çıkar? 

O test carbon testi gibi bişi. Egsoz gazı var mi suda diye bakıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

O test carbon testi gibi bişi. Egsoz gazı var mi suda diye bakıyor.

Ben yağ var mı diye bakıyor gibi algıladım. O zaman yağ soğutucu patlaması sonucu değiştirmez 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa Karaca yazdı:

Ben yağ var mı diye bakıyor gibi algıladım. O zaman yağ soğutucu patlaması sonucu değiştirmez 

Motor suyuna kompresyon veriyor mu. Onun tespiti diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Doğukan Özdemir yazdı:

Arkadaşlar tekrardan merhaba...araç yağ soğutucusu takıldı temizleme bildigi kadar temizlendi...araç rampada ve düz yolda zorlandı test edildi..fakat tabi şehir içi ...suana kadar herhangi bir sorun gözükmedi...arabanın itisi cekisi iyi ...Fakat normal su koydukça suyun rengi değişiyor,temizlemek kolay olmayacak bunu...

Ayrıca arizadan önce yedek su depo kapagi çok zor kapanıp ,açılıyordu...Nerdeyse beni zorluyordu...şimdi ise baya kolay kapaniyor...bariz bir fark var...normal mi acaba bu durum..

Doğukan Özdemir yazdı:

Makineye baglayip 3 saat kadar suren bi temizlikden bahsettiler, bu sekilde gerekirse birkac kez yapmayi planliyorum Sani bey.

Kapak orjinaldi arizasan sonra degismedi

Araç farklı ama bendeki değişen parça listesinin olduğu konuyu buraya ekliyorum. Bende su bidonu ve kapağı da değişti basınçtan dolayı olan çatlamaları gördüm.

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Birkac ustaya sordum , kapak baya baya yag gordugu icin artik daha  kolay acinir kapanir duruma gelmesi gayet normal dediler. .yine de ucuz parca riske atmayi düsünmuyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Motor suyuna kompresyon veriyor mu. Onun tespiti diye biliyorum

Ben suya yağ karışınca öyle bir sonuç veriyordur diye düşünmüştüm. Ama yanlış düşünmüşüm anlaşılan 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Doğukan Özdemir

Arkadaşlar katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...