İçeriğe Yönlendir

306 XR 5P 1.6 / 2000

Selçuk Bakış

Recommended Posts

İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bunu diyeni şikayet edip sürüm sürüm sürüncüreceksin açıp bakalım mevzuata?

Arabaya bağladıkları okuyucunun ekranında tam gaz verin yazıyor. Benzinlilerde 3000 3500 devirde tutuyorlar bitiyor. Dizelde tam gaz verin yazıyor ve yaslıyor eleman gazı döşemeye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Arabaya bağladıkları okuyucunun ekranında tam gaz verin yazıyor. Benzinlilerde 3000 3500 devirde tutuyorlar bitiyor. Dizelde tam gaz verin yazıyor ve yaslıyor eleman gazı döşemeye.

lpg için ekran yok muymuş :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

lpg için ekran yok muymuş :) 

Mazdadayken nasılsa hala aynı abi. Unuttun mun:)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kışlık lastikleri taktım, masraf öğlen yemeği :p

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Bakış

Dün ön takımdan gelen ses için sanayiye uğradım ama başında durdum bu sefer, ön salıncakları ve Z rotaları değiştik, sağ ön amortisör bilyesinde ufak bir kırık vardı sökünce onu da değiştik 2500 parçalar 1300 işçilik tuttu ve alt takımdan gelen bütün seslerden dün itibariyle kurtuldum. Dikkatimi çeken bir durum var, arabanın onu hafif yükseldi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selçuk Bakış yazdı:

Dün ön takımdan gelen ses için sanayiye uğradım ama başında durdum bu sefer, ön salıncakları ve Z rotaları değiştik, sağ ön amortisör bilyesinde ufak bir kırık vardı sökünce onu da değiştik 2500 parçalar 1300 işçilik tuttu ve alt takımdan gelen bütün seslerden dün itibariyle kurtuldum. Dikkatimi çeken bir durum var, arabanın onu hafif yükseldi.

Bence arabanın önü yükselmemiş, usta sana yükselmiş :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Selçuk Bakış yazdı:

Eski arabada amortisör kafaları değişince yükseldiğini bende farketmistim. Direksiyon da yumusamisti.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Yay amortisör yanlış takılmış olmasın?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

sağ ön amortisör bilyesinde ufak bir kırık vardı sökünce onu da değiştik

Selçuk Bakış yazdı:

arabanın onu hafif yükseldi.

normal bu parça değişince

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

heee ters takmış :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Eski arabada amortisör kafaları değişince yükseldiğini bende farketmistim. Direksiyon da yumusamisti.

Direksiyon da yumuşadı ilginç bir şekilde 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Söküldüğü gibi geri takıldı 

Çağlar Bayur yazdı:

normal bu parça değişince

heee ters takmış :crazy:

Bilya aslında sağlamdı Abi kenarında hafif bir U şeklinde kırık vardı kullanıma da engel değildi ben sökülmüş iken değişeyim dedim, iki taraf birden yükseldi ama ilginç bir şekilde.

Önder Özcan yazdı:

Bence arabanın önü yükselmemiş, usta sana yükselmiş :D

Orayı karıştırmasak :whistle3:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Direksiyon da yumuşadı ilginç bir şekilde 

normal, amortisör duruş geometrisi düzelince direksiyon yumuşar, gözden kaçan yürüyen aksam detaylarıdır bunlar. bir de amortisörle birlikte değişir bunlar genelde, sonra hareketli parça olan amortisöre, yükseklik değişti diyen de bile var :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

normal, amortisör duruş geometrisi düzelince direksiyon yumuşar, gözden kaçan yürüyen aksam detaylarıdır bunlar. bir de amortisörle birlikte değişir bunlar genelde, sonra hareketli parça olan amortisöre, yükseklik değişti diyen de bile var :rofl:

Amortisör ile değişmişti zamanında ama geçenlerde bir çukurda çok sert vurmuştu amortisör ondan şüpheleniyorum, :fiuw:

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Amortisör ile değişmişti zamanında ama geçenlerde bir çukurda çok sert vurmuştu amortisör ondan şüpheleniyorum, :fiuw:

Çukura sert vurunca araba düzelmiş o zaman 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Çukura sert vurunca araba düzelmiş o zaman 😊

Düzelmek için ilk adımı attı diyelim :p

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...