İçeriğe Yönlendir

306 XR 5P 1.6 / 2000

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun zaten arabayı beğenmemiştim :fiuw:

Sana da geçmiş olsun :) 

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bizim buraların iklimine göre değil bu kombinasyon onu anladım.

kışın ilk çalıştırmada ufak bi gazlama, rampa çıkma yoksa motor zor ısınıyor gerçekten

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kışın ilk çalıştırmada ufak bi gazlama, rampa çıkma yoksa motor zor ısınıyor gerçekten

altından ateş tutsak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

altından ateş tutsak

Olur. Üstüne de bi ızgara. Yalnız mantar üstüne tereyağ kaşar koymazsak ben yemem :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

LPG düşüncen hemen spekülasyon mu yarattı noldu :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Olur. Üstüne de bi ızgara. Yalnız mantar üstüne tereyağ kaşar koymazsak ben yemem :) 

tereyağı üste konmaz, ızgarda olgunlaşmış mantar daha sonra tavada tereyağı ile harmanlanabilir, o zaman da mantarın suyuna yazık olur

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

pompa yanmış

Yakıt yoktur o yüzden yanmıştır. Severiz yakıtsız pompa yakmayı 🔥 :kutlama:. Geçmiş olsun.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tamer Topaç yazdı:

Yakıt yoktur o yüzden yanmıştır. Severiz yakıtsız pompa yakmayı 🔥 :kutlama:. Geçmiş olsun.

Aldığım yakıt yan etki yaptı demek ki 😅

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mantara tuz iyi gider, gerisi masraf 😁

Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun zaten arabayı beğenmemiştim :fiuw:

Dimi pis bunlar 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

LPG düşüncen hemen spekülasyon mu yarattı noldu :)

başına ve arabana geleceklerden ben mesul değilim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bizim buraların iklimine göre değil bu kombinasyon onu anladım.

Burada normal benzinli araba onlar 😁

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Geçenlerde sağ ön paspas altında ıslaklık görünce sağa sola baktım ama birşey göremedim. Kalorifer peteğinden şüphelendim hatta malzemeleri vs alıp hafta sonu sökmek için işe bile başladım.

p1yk77i.jpg

Birden yağmur bastırdı, nasıl ederim vs derken su sesi duymaya başladım. 

Bizim su kapılardan giriyormuş. Yağmur yıkama  vs olmadığı için kapıları hesaba katmamıştım petekten şüphelenmiştim ama durum bundan ibaret çıktı.

eslzutb.jpg

Hazır orta konsolu sökmüşken arka oval hoparlörleri de aktif edip toparladım. Kapıları uygun bir zamanda düzenleyip sorunu ortadan kaldıracağım.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Bakış

Kışa girmeden kışlık lastikleri Fiesta dan kalma kara jantlara almıştık ama takılmamıştı. Patlayan arka lastiğin yerine kardeşim uygun olmayan bir ebat taktırınca yüke binince sürtme yapıyordu. Yerine sürten tekerde birde balon ve yarılma olunca yazlık masrafını yaza öteleyip kışlık lastikleri taktırmak istedim. Hikayemiz burada başlıyor.

Lastikler söküldü takıldı derken arabaya takarken göbeklerde ufak bir fazlalık vardı, tam oturmuyordu. Lastikler jantlardan söktük tornaya gitti işe geç kaldığım için jantları tornacı da lastikleri de lastikçide bıraktık. Ertesi gün tornaya 200 TL verip jantları aldık. Jantları boş denedik uyuyordu, lastikleri takıp denerken ne görelim her tarafı sürtüyor. Neyse dedik olduğu gibi bagaja yükledik jant aradık hiç bir yerde yok. En son bir yerde Citroen 14 jantları bulduk ve sök tak balans Ford jantı ver vs 400 TL de buna verdik ve hedefe ulaştık. Yazında yeni macera bizi bekliyor.

IMG_20221005_204000.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Kışa girmeden kışlık lastikleri Fiesta dan kalma kara jantlara almıştık ama takılmamıştı. Patlayan arka lastiğin yerine kardeşim uygun olmayan bir ebat taktırınca yüke binince sürtme yapıyordu. Yerine sürten tekerde birde balon ve yarılma olunca yazlık masrafını yaza öteleyip kışlık lastikleri taktırmak istedim. Hikayemiz burada başlıyor.

Lastikler söküldü takıldı derken arabaya takarken göbeklerde ufak bir fazlalık vardı, tam oturmuyordu. Lastikler jantlardan söktük tornaya gitti işe geç kaldığım için jantları tornacı da lastikleri de lastikçide bıraktık. Ertesi gün tornaya 200 TL verip jantları aldık. Jantları boş denedik uyuyordu, lastikleri takıp denerken ne görelim her tarafı sürtüyor. Neyse dedik olduğu gibi bagaja yükledik jant aradık hiç bir yerde yok. En son bir yerde Citroen 14 jantları bulduk ve sök tak balans Ford jantı ver vs 400 TL de buna verdik ve hedefe ulaştık. Yazında yeni macera bizi bekliyor.

IMG_20221005_204000.jpg

Tüh  ya... keşke  önceden haberim olsaydı. Pejodan çıkma  üzerinde pejo etiketleri bile duran orjinal 14 inç kara jant vardı. Fiesta  ile takas ederdik. Torna  takas masrafın olmazdı. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ama bi soraydin ya fordun et si uymaz derdik

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
İnan Çınar yazdı:

Tüh  ya... keşke  önceden haberim olsaydı. Pejodan çıkma orjinal 14 inç kara jant vardı. Fiesta  ile takas ederdik. Torna  takas masrafın olmazdı. 

Hadi ya, keşke olsaydı karşılıklı işimiz görülürdü.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ama bi soraydin ya fordun et si uymaz derdik

Sorduyduk WhatsApp ta 😅

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

2001 fiestaya   pejo 206 dan çıkma 185 55 14 lastik bulmuştum.  Sıkı pazarlıkla jantlı 750 ye kadar düşürdüm.Forumda sordum jantın et değeri  fiestaya uymaz denince ben de sadece lastik 600 e almıştım. Beraber gittiğimiz  arkadaşım  150 yi ben vereyim hepsini al dursun  kenarda dedi. Lastiğini ben aldım . Jantı  arkadaşımda duruyordu. Ondan geri alıp senle takas ederdik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

arabaya takarken göbeklerde ufak bir fazlalık vardı,

ford göbeği ufaktır buna takılamazdı zaten

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

ford göbeği ufaktır buna takılamazdı zaten

Biraz bile bile lades oldu bizimki, biri birine uymuyordu hatırlıyorum ama hangisiydi onu hatırlamadım, tecrübe oldu buda bize 😊

İnan Çınar yazdı:

2001 fiestaya   pejo 206 dan çıkma 185 55 14 lastik bulmuştum.  Sıkı pazarlıkla jantlı 750 ye kadar düşürdüm.Forumda sordum jantın et değeri  fiestaya uymaz denince ben de sadece lastik 600 e almıştım. Beraber gittiğimiz  arkadaşım  150 yi ben vereyim hepsini al dursun  kenarda dedi. Lastiğini ben aldım . Jantı  arkadaşımda duruyordu. Ondan geri alıp senle takas ederdik. 

Nasibimizde yokmuş oraya gelir alırdım o derece 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile pug janıtının bijon aralığı 4x108 olması bunun ford larda da aynı olması sebebi ile birçok yerde hatalı montaj oluyor, ford jantı pug göbeğine uymadığı için aslen takılamıyor, ancak ford a pug jantı diziken takılabiliyor ancak göbek boşta kalıyor tüm yük bijonlara biniyor ve dışarı çok taştığı için çamurluğa sürtme yapıyor. pug et değeri 25 civarı, ford ise et50 civarı.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış

Geçen hafta şehir dışına çıktığım için kullanmamıştım aracı, akü elveda dedi, hafta başında varta 60a akü ile yeniledik 1100 TL cik, bu hafta da okulların tatil olmasını fırsat bilip torsiyon tamir işine girdik 4400de oradan geldi alt takımı ön amortisör hariç neredeyse yeniledik, alınca da fren vs değişmiştik. Sanırım Porsche jantlar yaza yalan olacak

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu arada farlar sökülüp ayarlandı, şehir içinde uzunlarla gidiyordum kimse selektör bile atmıyordu 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Selçuk Bakış yazdı:

Bu farlar

Hangi farlar? Felsefe dersinde değiliz de hangi sandalye ye dönmesin yeni far falan mı aldın :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Hangi farlar? Felsefe dersinde değiliz de hangi sandalye ye dönmesin yeni far falan mı aldın :D

Yok ya bundaki farlara led takmışlar, karşıdan gelenin gözünü almasın diye galiba içinden açıp yere indirmişler, halojen lamba takınca far ayarlarını en üste aldığım halde sis lambası kadar anca aydınlatma vardı şimdi bir nebze düzeldi. İnce ayarlamalar kaldı benim yapacağım, yükseklik ayarını da aktif etmiş sağolsun elektrikçi şimdilik yolu görebiliyoruz 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış

Bir şey denemişler 😊

IMG_20230109_202822.jpg

IMG_20230109_202815.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 3
  • Üzgün 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...