İçeriğe Yönlendir

Kaza ve Kusur Oranı

Aytac Sakal
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Aytac Sakal
(düzenlendi)

Herkese İyi Bayramlar Kazasız Belasız Sağlıkla huzurlu bir Bayram geçirmeniz Dilekleriyle...

Arife günü malesef talihsiz bir kaza yaşadık.Dur Kalk sıkışık Trafikte ilerlerken önümdeki araba durunca bende durdum arka Aynayı keserken bir aracın duramayacak kadar hızlı geldiğini gördüm ayağımı frenden çekemedim önümde başka bir araç vardı ve yapacağım bir şey yoktu sol arkadan gelip bana vurdu.Sinirle arabadan fırladım ama adamı görünce durakladım iyi ki tepki göstermemişim zira kendisi 60 yaşlarında Kanser Tedavisi gören bir Bey.Kendisinde değildi onu sakinleştirmem gerekti üstelik 1 saat önce başka bir kaza daha yapmış çekici çağırması için ikna ettim.Benim bagajın sol alt köşesinde sol çamurlukta hasar oluştu Tampondada ufak çaplı bir hasar vardı tırnakları çekip oturttum.Bu arabaya daha 1 yıl dolmadan komşu gelip sürttü birileri gelip dokundu şimdide bu kaza.Arabada  kardeşim ve 2 yeğenim vardı önemli olan onlara bir şey olmaması gerisi zaten hallolur.

Kaza tespit tutanağı doldurduk eklediğim resimlerde görebilirsiniz kendisi gelip önümde duran arabaya arkadan çarptım diye yazdırdı ve imzaladı.Bagajda önceden boyasız göçük düzeltme vardı sanırım bu hasar ile artık  kurtarmaz Çamurluğada yapacak çok bir şey yok rötuş ister.

Benim asıl aklıma takılan kusur oranı sizce ne gelir Kasko Hasarsızlık indirimine olumsuz etkisi olurmu tüm yorumlara açığım.

20220709_111550.jpg

20220709_111521.jpg

20220709_111428.jpg

Screenshot_20220709-110934_Gallery.jpg

Screenshot_20220709-110841_Gallery.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Başlık cümle hatası
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Herkese İyi Bayramlar Kazasız Belasız Sağlıkla huzurlu bir Bayram geçirmeniz Dilekleriyle...
Arife günü malesef talihsiz bir kaza yaşadık.Dur Kalk sıkışık Trafikte ilerlerken önümdeki araba durunca bende durdum arka Aynayı keserken bir aracın duramayacak kadar hızlı geldiğini gördüm ayağımı frenden çekemedim önümde başka bir araç vardı ve yapacağım bir şey yoktu sol arkadan gelip bana vurdu.Sinirle arabadan fırladım ama adamı görünce durakladım iyi ki tepki göstermemişim zira kendisi 60 yaşlarında Kanser Tedavisi gören bir Bey.Kendisinde değildi onu sakinleştirmem gerekti üstelik 1 saat önce başka bir kaza daha yapmış çekici çağırması için ikna ettim.Benim bagajın sol alt köşesinde sol çamurlukta hasar oluştu Tampondada ufak çaplı bir hasar vardı tırnakları çekip oturttum.Bu arabaya daha 1 yıl dolmadan komşu gelip sürttü birileri gelip dokundu şimdide bu kaza.Arabada  kardeşim ve 2 yeğenim vardı önemli olan onlara bir şey olmaması gerisi zaten hallolur.
Kaza tespit tutanağı doldurduk eklediğim resimlerde görebilirsiniz kendisi gelip önümde duran arabaya arkadan çarptım diye yazdırdı ve imzaladı.Bagajda önceden boyasız göçük düzeltme vardı sanırım bu hasar ile artık  kurtarmaz Çamurluğada yapacak çok bir şey yok rötuş ister.
Benim asıl aklıma takılan kusur oranı sizce ne gelir Kasko Hasarsızlık indirimine olumsuz etkisi olurmu tüm yorumlara açığım.

20220709_111550.jpg.ed213b60cf9ac6762a040113572f2731.jpg
20220709_111521.jpg.458acb766602a2239c6eee5988c877da.jpg
20220709_111428.jpg.597034a8dc02537dbb4cb843e499356e.jpg
Screenshot_20220709-110934_Gallery.jpg.215b1946108babc01ecec9a551411505.jpg
Screenshot_20220709-110841_Gallery.jpg.82b406b3e2d36df71ab4f7fd9c54c87d.jpg
Gecmis olsun
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Arkadan çarpan % 100 kusurludur . Kasko bozulmasın derseniz. karşı tarafın trafik sigortasından yaptırabilirsiniz. Kendiniz Uğraşırsınız. zaten kasko da karşı tarafın trafik sigortasına rücu eder ama rüculu kazalarda hasarsızlık bozulur mu ? emmi cevap verir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Levent Güzelkalp yazdı:

Gecmis olsun

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçmiş olsun

Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun

Teşekkür Ederim.

Haşmet Güngör yazdı:

Arkadan çarpan % 100 kusurludur . Kasko bozulmasın derseniz. karşı tarafın trafik sigortasından yaptırabilirsiniz. Kendiniz Uğraşırsınız. zaten kasko da karşı tarafın trafik sigortasına rücu eder ama rüculu kazalarda hasarsızlık bozulur mu ? emmi cevap verir.

Benim Kusur oranım 0 gelirse Kasko Hasarsızlığa yinede olumsuz etki edermi mantık olarak etmemesi lazım doğrusu nedir acaba Benim hiç kaza kaydım olmadı bu ilk olacak ve burda hatam yok diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun. Hata olmayınca hasarsızlık bozulmuyor diye biliyorum bende.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haşmet Güngör yazdı:

%100 rüculu kazalarda bozulmaz abi. 

Parça lazım değilse karşının trafiğinden yapılabilir bu hasar. 

Geçmiş olsun Aytaç. 
Karşının trafiği hangi şirket ? 

Aytac Sakal yazdı:

Teşekkür Ederim.

Benim Kusur oranım 0 gelirse Kasko Hasarsızlığa yinede olumsuz etki edermi mantık olarak etmemesi lazım doğrusu nedir acaba Benim hiç kaza kaydım olmadı bu ilk olacak ve burda hatam yok diye düşünüyorum.

Hasarsızlığınız etkilenmez. 
Parça lazımsa, ikame araç lazımsa kaskodan dosya açtır. 

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

%100 rüculu kazalarda bozulmaz abi. 

Parça lazım değilse karşının trafiğinden yapılabilir bu hasar. 

Geçmiş olsun Aytaç. 
Karşının trafiği hangi şirket ? 

Teşekkür Ederim Mehmet Bey Trafik sigortası AXA ,  Araba eşi üzerine Kaskosu Groupama Genişletilmiş Kasko.

Sizce kusur oranı ne olur.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun. Hata olmayınca hasarsızlık bozulmuyor diye biliyorum bende.

Teşekkür Ederim Ahmet Bey

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Ozyurek

Haşmet abinin sözü üstüne söz olmaz :) 
Kroki net, ifadeler net. Sıkıntı yok.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Haşmet abinin sözü üstüne söz olmaz :) 
Kroki net, ifadeler net. Sıkıntı yok.  

Anladım , içim rahatladı Vebalde almak istemem.

Yorumunuz için çok Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Aytaç bey çok geçmiş olsun hem size hem de arkadan çarpan kişiye. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Ayraç bey çok geçmiş olsun hem size hem de arkadan çarpan kişiye. 

Çok Teşekkür Ederim Mehmet Bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Allah beterinden esirgesin abi. Ufak çaplı bişey bayramda arabasız kalmamışsın ve canınızda birşey yok çok şükür. Geçmiş olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Allah beterinden esirgesin abi. Ufak çaplı bişey bayramda arabasız kalmamışsın ve canınızda birşey yok çok şükür. Geçmiş olsun

Teşekkür Ederim Oğuzkan  ta Orduya gidip geldim 2200 Km yaptım çok Şükür bir şey olmadı eve geldik sabah kalktık daha arabayı temizleyemeden olan bu.

Neyse Sağlık Olsun Diyelim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok geçmiş olsun. Sıkmayın canınızı. Ben arabayı aldığım hafta otoparkta hemde darbe yedim :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Çok geçmiş olsun. Sıkmayın canınızı. Ben arabayı aldığım hafta otoparkta hemde darbe yedim :) 

Teşekkür Ederim Sani Bey 🙂 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tekrar geçmiş olsun, gerekenler yazılmış. Eklemek istediğim bazı araçlar nazara vs çok geliyor. Gördüğüm kadarıyla sizin araçta biraz nazar çekiyor. Bizim pert olan 500de böyleydi çarpışan arabaya dönmüştü, kaderi 500 gibi olmaz inşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Selçuk Bakış yazdı:

Tekrar geçmiş olsun, gerekenler yazılmış. Eklemek istediğim bazı araçlar nazara vs çok geliyor. Gördüğüm kadarıyla sizin araçta biraz nazar çekiyor. Bizim pert olan 500de böyleydi çarpışan arabaya dönmüştü, kaderi 500 gibi olmaz inşallah.

Aynı fikirdeyim Nazar olduğunu düşünüyorum Viteste nazarlık tespih var ama 🙂  devamlı bir şey oluyor.500 hatırladığım kadarı ile Fırtınada üzerine bir şeyler düşmüştü sizede tekrar Geçmiş Olsun.

Cümleten Kazasız Belasız Cezasız diyelim Sağlık Olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Aytac Sakal yazdı:

Aynı fikirdeyim Nazar olduğunu düşünüyorum Viteste nazarlık tespih var ama 🙂  devamlı bir şey oluyor.500 hatırladığım kadarı ile Fırtınada üzerine bir şeyler düşmüştü sizede tekrar Geçmiş Olsun.

Cümleten Kazasız Belasız Cezasız diyelim Sağlık Olsun.

Aynen 4 kaza ve çatı uçması oldu, sayısız çekici vs 😁

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Geçmiş olsun
Geçen sene benim Mondeo ya böyle vurmuşlardı kusurun tamamı karşıya verilmişti. Bu sene kasko çok arttı ama hasarsızlığımızdan değil fiyatlardan.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Fatih Keskin yazdı:

Geçmiş olsun
Geçen sene benim Mondeo ya böyle vurmuşlardı kusurun tamamı karşıya verilmişti. Bu sene kasko çok arttı ama hasarsızlığımızdan değil fiyatlardan.

Teşekkür Ederim , Sizede Geçmiş Olsun.

Benimkisi biraz Psikolojik bu güne kadar Motosiklet Araba Kaskoya hiç dokunmadım dokunmakta istemem.

Artık Malesef bu fiyatlara alışacağız gibi görünüyor İnsanlar Maddi anlamda çok zorlanıyor Çevremden Arkadaşlarımdan Kaskoyu bırakanlar görüyorum aslında Kasko artık çok daha şart bana çarpan Araç 2022 Captur fiyatı 600 bin üzerinde Allah Korusun  ya tersi olsa ben ona çarpsaydım Kaskom olmasa daha büyük hasar alsa araba Pert olsa nasıl ödeyeceğiz ?

Kasko artık çok daha önemli hatta şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Geçen parça fiyatlarına baktım 2006 Mondeo nun far I 10 bin TL dediğiniz gibi artık kasko yaptırmadan hiç binilmez düşünsenize 2022 bi range vurdunuz ayıkla pirincin taşını

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...