İçeriğe Yönlendir

Sosyal Medyada İşkembeden Sallama

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Zaten dikkatimi çekiyordu, ancak bugün üst üste denk geldi, face gruplarında yardım /fikir almak isteyenler ile neden dalga geçilir / yanıltılır nasıl bir ruh hali bu?

mesela birisi araba alacak; marka model rakam fikir soruyor, hemen biri atlıyor ooo çok pahalı ben daha üst modeli aynı paraya aldım ki mümkün değil aşağı yukarı bildiğimiz model, mesela birisi komple boya yaptıracak iki kişi atlıyor, ben komple 4000e boyattırıyorum, hemen mesaj atttım:  şehir fark etmez boyacı bilgisi yollayın arabamı yolluyorum boyanması lazım.. ikisini de o saaten sonra gruplara yazarken göremiyoruz falan...

ne kötü bir haldeyiz yahu. çekirdek çitleyip bol keseden sallarken bilgiye ulaşmaya çalışanı neden yalan yanlış ifadeler ile yönlendirirler anlamsız...

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Zaten dikkatimi çekiyordu, ancak bugün üst üste denk geldi, face gruplarında yardım /fikir almak isteyenler ile neden dalga geçilir / yanıltılır nasıl bir ruh hali bu?

mesela birisi araba alacak; marka model rakam fikir soruyor, hemen biri atlıyor ooo çok pahalı ben daha üst modeli aynı paraya aldım ki mümkün değil aşağı yukarı bildiğimiz model, mesela birisi komple boya yaptıracak iki kişi atlıyor, ben komple 4000e boyattırıyorum, hemen mesaj atttım:  şehir fark etmez boyacı bilgisi yollayın arabamı yolluyorum boyanması lazım.. ikisini de o saaten sonra gruplara yazarken göremiyoruz falan...

ne kötü bir haldeyiz yahu. çekirdek çitleyip bol keseden sallarken bilgiye ulaşmaya çalışanı neden yalan yanlış ifadeler ile yönlendirirler anlamsız...

Face'teki grupları ciddiye mi alıyorduk?

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

yarın teslim tarihi...!!!!!!!
paylaştığımız herşey, yarın herkese açık olacakmış. silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir.. kanal 13 facebook'ta gizlilik konusunda konuşmuşlar. (facebook'u veya facebook'a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem..) bu ifade ile facebook 'a, bu profili ve /veya içeriği doğrultusunda bana karşı herhangi bir eylem alabilmesi kesinlikle yasaktır.. gizlilik ihlali ve yasası, yasalar tarafından ceza (1_308_1_1_103 308_103 ve roma tüzüğü...) not ;facebook artık kamu taraf.. tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor.. isterseniz bu sürümü kopyalayıp koyun.. böyle bir ifadeyi en az bir kez yayınla, teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. paylaş kopyala ama kendi adınız olsun.... güvenliğiniz için...

Şunu paylaşıp kendini sosyal mecrada güvence altına alan o kadar çok kişi var ki alayını tebrik etmiştim o zamanlar... İçinde roma tüzüğü bile var siz bilmezsiniz o kadar engin bir bilgi...

Google amca herkesi, doktor, herkesi avukat, herkesi araba tamircisi, herkesi alim yaptı... Sevgilerimi sunuyorum kendisine...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İnternete 1986 dan beri girer sosyal medya kullanırım. Bu sertlikler troller ukalalıklar hep vardı. Şimdi iyice arttı. 1995lerde internetin halka inmesi ile önceden görülmeyen kültürsüz bir güruh katıldı. Son dönemde de mobil telefonla ikinci bir devrim oldu. Kötüye gitmiyor.

• Beğen 7
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Rüya aleminin bilinçli yaşandığı mekan internet. Bilinç altı bilinç üstü ne varsa kusuyor millet. Ülkenin IQ ortalaması 89 falan oluncada sonuç ortada 😁

Bakkala verdiği paranın üstünü hesaplayamaz ekonomist olur...

Bisikleti yoktur M5 i beğenmediğini söyler...

Paris Hilton resmi koyarlar evlenme teklifi ve iltifat yağar...

Düzgün gusl abdesti almayı bilmez din alimi olur...

Ruh haline göre bir bakarsın kimi Fatih Sultan Mehmet, kimi Tatar Ramazan kimi Nuri Alço. Biri dünyayı feth eder öbürü racon keser diğeri nefes alan herşeye bir yol düşünür 

😁😁😁

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 13
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Erkut Uysal yazdı:

yarın teslim tarihi...!!!!!!!
paylaştığımız herşey, yarın herkese açık olacakmış. silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir.. kanal 13 facebook'ta gizlilik konusunda konuşmuşlar. (facebook'u veya facebook'a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem..) bu ifade ile facebook 'a, bu profili ve /veya içeriği doğrultusunda bana karşı herhangi bir eylem alabilmesi kesinlikle yasaktır.. gizlilik ihlali ve yasası, yasalar tarafından ceza (1_308_1_1_103 308_103 ve roma tüzüğü...) not ;facebook artık kamu taraf.. tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor.. isterseniz bu sürümü kopyalayıp koyun.. böyle bir ifadeyi en az bir kez yayınla, teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. paylaş kopyala ama kendi adınız olsun.... güvenliğiniz için...

Şunu paylaşıp kendini sosyal mecrada güvence altına alan o kadar çok kişi var ki alayını tebrik etmiştim o zamanlar... İçinde roma tüzüğü bile var siz bilmezsiniz o kadar engin bir bilgi...

Google amca herkesi, doktor, herkesi avukat, herkesi araba tamircisi, herkesi alim yaptı... Sevgilerimi sunuyorum kendisine...

Roma tüzüğü yok muymuş 😉😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Çağlar Bayur yazdı:

Bu yüzden buradayız Abi.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Trollük diye bir meslek var yahu :crazy:

Çokta şey yapmamak lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

İşte sırf bu yüzden sosyal medya düzenlemesini "kimin yaptığına bakmaksızın" destekliyorum. Yeter ki el atsınlar. Herkes giremesin şu ortama. Herkes bilgi paylaşamasın. Yalan bilgi vermenin yaptırımı olsun. Bugün öyle bir noktadayız ki, belirli kişilerin atacağı bir tek tweet ile ülkede iç savaş çıkabilir. Böyle bir durumda, kimse sınırsızca internete bağlanmamalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Gün gelecek herkes yalancılara inanacak. Doğru söyleyenleri dışlayacaklar. O zamana denk gelirsek vay halimize. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Eğitim yok, kültür yok, saygı yok, kural yok, bilgi yok ve bunların hepsinin birleştiği bir yer.

Hocamın dediği çok doğru, internet çok hızlı girdi hayatımıza.

Sosyal medyalar arası da fark oluşmaya başladı...

Misal tiwitter a giriyorum bakıyorum sanırsın ülke Lübnan'a dönmüş,

İnstagrama giriyorsun ülke İsveç, İtalya da filan

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar abi şu facebookda fiesta gurubundaydık. Belki hatırlamıyorsun. Birisi yine buna benzer birşey söylemişti. Sende adama sokuşturuvermiştin :D Ben daha fazla kalamayıp face üyeliğimi silmiştim. Uğraşılmaz bunlarla. Mantar gibi türüyorlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

"Doğru-yanlış farketmez, ben de bir şeyler söyleyeyim, fark edileyim, dikkat çekeyim" psikolojisi. Gerçi ben komple boyattım 4.500 e :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

"Doğru-yanlış farketmez, ben de bir şeyler söyleyeyim, fark edileyim, dikkat çekeyim" psikolojisi. Gerçi ben komple boyattım 4.500 e :crazy:

avrodur o tl olsa duramazsın

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

tamamı 4000 mi :)

dün jeep in arka üst omuz kısmını boyamak için boya satın aldım. boya yanığı var. litresi 1450 tl sadece metalik katmanın. vernik vardı.tiner astar geçiş tineri de 700 tl tuttu. küçük bir arabanın sadece opak boya maliyeti 7 8 bin tl tutar. en az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
İlkay Başaran yazdı:

Sonu çok hüzünlü biter.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

renk pembe olunca tabi elde kalan boya bol oluyor. kırmızı olsa 5 fazla olurdu. 4505 tl.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Bilemedin, Sudi Arabistan Riyali. Paritesi 4,67 🤪

Doğan Arşiray yazdı:

renk pembe olunca tabi elde kalan boya bol oluyor. kırmızı olsa 5 fazla olurdu. 4505 tl.

pembe değil ama olsun :)  Zaten beyaz olsa 4495 e bitecekti iş. Kırmızı olduğu için 5 fazlasına, 4500 e mal oldu 🤓

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

C5 grubunda birisi 650 liraya bakım yaptığını iddia ediyor. 

Ben yeni bakım yaptım sadece parçaları 1350 liraya aldım. 

Sadece yağ 500 lira, diğer 4 filtreyi 150 liraya nasıl aldım diyorum. Yağı pahalı almışsın sen diyor. 

Her duyduğumuzu doğru kabul etmemek gerek ancak, bilgiye aç ve her bilgiye muhtaç insanlar genelde gruplarda.

Ben bu sebeple doğru bilgi verebilmek adına takılıyorum. 

Bir de mucitler kulübü var. 

Tamam yapılan şeylerin bazıları abuk ama, adam uğraşmış yapmış. 1000 mesaj yazılsa en az 600-700 ü üşenmeden dalga geçiyor. 

Bence gerçek hayatta kimsenin sözünü dinlemediği, itibar etmediği kişiler iki beğeni alınca havalara giriyor ve kendileri gibi olanlardan beğeni almak hoşlarına gidiyor. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 grubunda birisi 650 liraya bakım yaptığını iddia ediyor. 

Ben yeni bakım yaptım sadece parçaları 1350 liraya aldım. 

Sadece yağ 500 lira, diğer 4 filtreyi 150 liraya nasıl aldım diyorum. Yağı pahalı almışsın sen diyor. 

Her duyduğumuzu doğru kabul etmemek gerek ancak, bilgiye aç ve her bilgiye muhtaç insanlar genelde gruplarda.

Ben bu sebeple doğru bilgi verebilmek adına takılıyorum. 

Bir de mucitler kulübü var. 

Tamam yapılan şeylerin bazıları abuk ama, adam uğraşmış yapmış. 1000 mesaj yazılsa en az 600-700 ü üşenmeden dalga geçiyor. 

Bence gerçek hayatta kimsenin sözünü dinlemediği, itibar etmediği kişiler iki beğeni alınca havalara giriyor ve kendileri gibi olanlardan beğeni almak hoşlarına gidiyor. 

mucitler kulubü çok enteresan yer ama. takibi bıraktım saçmalıklara dayanamayınca.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...