İçeriğe Yönlendir

Köyde Çekmeyen internet.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba dostlar. 

Resimde görülen dere kenarı dışında internet evimizde çekmiyor. Dere kenarında ise Turkcel 4g çekiyor. Vodafone gene çekmiyor. 

Telefonlarımın çekim kapasitesini nasıl artırabilirim. İnterneti eve taşıyabilirim.  

IMG_1099.jpg.e2c66c6eb3ac0504e3fdefe620218c12.jpg

Bu resim ise internet çeken masanın olduğu noktadan bizim evin görüntüsü. Beyaz eve kadar interneti ulaştırmam nasıl mümkün olabilir. O beyaz evin içine nasıl Wifi kurabilirim. 

Aklınıza gelenleri paylaşırsanız sevinirim. 

E9C0B062-B5A4-44DC-BA02-D5534D722062.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Cep telefonu derenin orada dursun. Orta noktaya da bir tane wifi yükseltici işlem tamam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

ben dere kenarında çalışmaya devam ederdim 🧿 Köyde ki evin etrafında tüm operatörler kötü çekiyor buna rağmen risk alıp süperbox internet aldım. Süperbox çok iyi çekiyor. Beraberinde diğer telefonlarında çekim gücü arttı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Wifi menzil sorunu yaşarsan bir tane bundan alıp, ucuna cat5 kablo alıp eve interneti götüyorsun. Telefonun şarjı bitmesin diye de cat5 kabloya paralel uzatmak çekmen lazım tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Burak Kuşçu yazdı:

ben dere kenarında çalışmaya devam ederdim 🧿 Köyde ki evin etrafında tüm operatörler kötü çekiyor buna rağmen risk alıp süperbox internet aldım. Süperbox çok iyi çekiyor. Beraberinde diğer telefonlarında çekim gücü arttı. 

Bu superbox tam olarak nedir. Resim varmı. Yanlış bir ürün almak istemem linki varsa paylaşırmısınız. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Takipteyim. Bende aynı sorunla boğuşuyorum. Türkcell vodafone yok denecek kadar çekiyor hatta çekmiyor. Telekom iyi çekiyor.

@Ali Darbaz telefondan şebeke türünü 3G yapıp dene çözüm olur belki.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ersen Tapan yazdı:

Cep telefonu derenin orada dursun. Orta noktaya da bir tane wifi yükseltici işlem tamam. 

En mantıklı ve ucuz yol. Hatta telefonun bağlantı paylaşımı bile yetebilir

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Superbox türkcelin. Aldım kullandım 2. ayın sonunda iptal ettirdim. Doğada tabiatta güzel bir ürün ama çok pahalı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim iphone 11 vodafone hatta sahip. Köyde Vodafone hatlar çekmiyor. Ama Turkcell çok iyi çalışıyor. Vodafone hattımı hiç çıkarmadan, Türkçell e-sim alırsam köyde e-sim ile internete çıkabilirmiyim. ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Almanya'da bu tip durumlarda LTE sinyal güclendirici tipi cihazlar kullaniyorlar. 

Anteni catiya takip, ana cihazi evde birakiyorlar. Sunun gibi cihazlar :

https://www.trendyol.com/oem/4g-lte-dcs-2600-mhz-gsm-sebeke-arttirici-sinyal-guclendirici-p-47080565

Ama ben olsam, bir tane LTE (sim kartli) modem alip o noktaya koyardim, Tabii ethernet kablosu ve elektrik hatti da cekmeniz gerek.

Alternatif olarak Turkcell Superbox alinip, catiya takilacak bir anten ile ev icinde denenebilir.

Eger cozmezse, hepsini iade edersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

O da bir şey mi, benim İstanbul' da evimde çekmiyor telefon.

Köyde çekmemiş çok mu.:D

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi bu şeyi alıp koyarsam, telefonumdan daha iyimi çekiyor. 

Yani sinyal yakamala kapasitesi Telefonlardan çok daha iyimidir. 

https://www.turkcell.com.tr/superbox?gclid=Cj0KCQjwio6XBhCMARIsAC0u9aFTHM3eKXibU1l0a_NG5ToRDulLQHzGZ1su01-N7YPDT9Sle-tIF0MaAh5nEALw_wcB

bahsettiğim ürün bu. ben sinyal yakalama kapasitesinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Ürünü kurduğum günden beri özellikle Türkcell hatlı telefonların çekim gücü arttı. 

Hatta ilk kurulumda bizim oradan sinyal yakalayamadı. Bir kaç sokak ileride çeken bir noktada kurulumunu gerçekleştirdik. Daha sonra eve götürüp taktığımda sorunsuz çalışmaya başladı. 

199 TL + hizmet bedelleri ile 218 TL civarı fatura ödüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Superbox'ı kullanabilmeniz için bölgede 4g olmalı mutlaka. Evde yoksa sinyal, superbox değil, ultraefsanebox gelse, bi işe yaramaz.

Sizin baz istasyonu talep etmekten başka çareniz yok. Köy evinize kurdurabilir ve senelik para alabilirsiniz. Tabi oralarda bi yerde fiber santralleri olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Superbox'ı kullanabilmeniz için bölgede 4g olmalı mutlaka. Evde yoksa sinyal, superbox değil, ultraefsanebox gelse, bi işe yaramaz.

Sizin baz istasyonu talep etmekten başka çareniz yok. Köy evinize kurdurabilir ve senelik para alabilirsiniz. Tabi oralarda bi yerde fiber santralleri olması gerekir.

Sani hoca. Telekom firması vadinin ortasında 4 tane ev için baz istasyon kurar mı. 8 km mesafe var. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Sani hoca. Telekom firması vadinin ortasında 4 tane ev için baz istasyon kurar mı. 8 km mesafe var. 

En yakın yerleşim yerindeki nüfus kaç? 50-100 falansa belki. Yoksa unutun :) 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dere kenarından geçtim soğuk sularından içtim demiş Müslüm baba.

Sizin masada şişe su var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dere kenarında bir ev.  Ne kadar güzel.  

Ali 3G dene 

Dere kenarına çeken telefonu koyup interneti paylaşıp ev ile arasına da wifi güçlendiriciler koyman gerek.  

Ancak telefonun şarjı iki saatte bitecektir. Onu ne yaparsın bilmem.  

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ancak telefonun şarjı iki saatte bitecektir. Onu ne yaparsın bilmem.  

Hazır dere var, santral kurup elektrik üretir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Nihat Palolu yazdı:

Dere kenarından geçtim soğuk sularından içtim demiş Müslüm baba.

Sizin masada şişe su var.

Köyde sarıpınar denen bir doğal kaynak suyu var. İstanbul suyu içen bünyeyi çarpıyor. Alışana kadar bir iki gün şişe su ile desteklemek lazım. Sıkıntı hissi yaratıyor. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Darbaz yazdı:

Köyde sarıpınar denen bir doğal kaynak suyu var. İstanbul suyu içen bünyeyi çarpıyor. Alışana kadar bir iki gün şişe su ile desteklemek lazım. Sıkıntı hissi yaratıyor. 

Sivas’ın suyunu çok beğeniyorum. Suya doyarsınız şişkinlik yapmaz.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Ali o değilde kafama bir şey takıldı bunun cevabını verse verse Ali verir dedim. Aracın camlar açık iken 90-100 arası ne kadar yakıta etkisi olur ?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...