İçeriğe Yönlendir

Köyde Çekmeyen internet.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Furkan Bakırel

Sanal şebeke kurulabilir biz askerde kurmuştuk . Böyle büyük bir çanak var uydu anteni gibi o çanak şebeke çeken bir yere kurulacak sonra o çanaktan eve kablo çekilecek (uydu anten kablosu) ama belli bir maksimum mesafesi var cihazdan cihaza değişiyor.Kablo Notebook kadar bir cihaz var ona bağlanıyor.Ardından iç antene de cihazdan kablo çekiliyor evde sanal bir şebeke ortamı kuruluyor.20 telefona kadar kullanıyorduk askerde lakin fazla telefon bağlanınca şebeke çöküyordu ve tuşlu telefonlar sanal şebekeye bağlanmıyordu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hamit inan yazdı:

Ali o değilde kafama bir şey takıldı bunun cevabını verse verse Ali verir dedim. Aracın camlar açık iken 90-100 arası ne kadar yakıta etkisi olur ?

60 üstü hızlarda cam açmak hem gürültü kirliliği , hemde yakıt tüketimini etkiliyor. Hiç tavsiye etmem. 30 derece üstü sıcaklıklarda cam açma hiç fayda etmiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Darbaz yazdı:

60 üstü hızlarda cam açmak hem gürültü kirliliği , hemde yakıt tüketimini etkiliyor. Hiç tavsiye etmem. 30 derece üstü sıcaklıklarda cam açma hiç fayda etmiyor. 

Etkilediği kesinde mesala %5 falan gibii ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hamit inan yazdı:

Etkilediği kesinde mesala %5 falan gibii ?

O öyle hesaplanmıyor. 

60 km hıza kadar %5

100 km hızda %15

120 km hızda %35

Değerler biraz sallama ama hız artıkça kat kat artar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Babamla karar verdik, Sinyal yükseltici LTE aleti almaya karar verdik. Hiç haberim yoktu böyle şeylerden. Sağ olun. 

Şimdi hangi marka ve iyisinden alalım ona karar vermemiz lazım. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Darbaz yazdı:

O öyle hesaplanmıyor. 

60 km hıza kadar %5

100 km hızda %15

120 km hızda %35

Değerler biraz sallama ama hız artıkça kat kat artar... 

bencede biraz sallama olmuş, 100 le giderken 4.5 camları açtığımda o kadar oynamıyor....

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

bencede biraz sallama olmuş, 100 le giderken 4.5 camları açtığımda o kadar oynamıyor....

Lineer değil demek istedi sanırım ama rakamlar abartı oldu galiba

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pasatta fark etmiyor anlık tüketim. 150 üstü yarım litre oynuyor oynamıyor. Klima daha fazla tüketim yapıyor camları açık gezmekten

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
kanuni olarak kullanılması yasak.
Evet yasak ama askeriye de kullanıyorduk [emoji3][emoji3] çok işlevsel bir cihaz
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

kanuni olarak kullanılması yasak.

Kanunun uygulandığı ülkelerde yasak olsa gerek.

TV de SBK inan kıraç hablemitoğlu dosyasını izliyorum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Pasatta fark etmiyor anlık tüketim. 150 üstü yarım litre oynuyor oynamıyor. Klima daha fazla tüketim yapıyor camları açık gezmekten

Mit bastırda denemişlerdi. İki aynı araç biri camlar açık, diğeri klima açık camlar kapalı. Camlar açık klima kapalı olan az yaktı. Az buz değil 20 tur falan atmışlardı pistte. Sabit hızdı öyle hatırlıyorum. Nascar pisti gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben açık cam ile serinleyemiyorum. Aksine daha fazla stres altına giriyorum. Gürültü ve toz doluyor araba.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

camlar açıkken toz girer mi? İçeriden  dışarıya akış yönü olacak. Durma yok. 

Yazın sıcak ortamdan hafif terliyken arabaya binip klima açınca beni kötü yapıyor. Hele bunu aynı gün içinde birkaç kere yapınca akşam kusuyorum. Ama klimasız da olmuyor

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

90 larda amerikanlarla mercedesler hariç klima yoktu. Mis gibiydi. Siyah doğanla antalyaya tatile gidiyorduk. Evet yanlış okumadınız. Siyah doğan. Kahve göğüs.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seyir hızındayken normal sıcaklıklarda cam genelde yeterli olur. 
Yavaşlayınca klima şart. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yazın sıcak ortamdan hafif terliyken arabaya binip klima açınca beni kötü yapıyor. Hele bunu aynı gün içinde birkaç kere yapınca akşam kusuyorum. Ama klimasız da olmuyor

Bilakis asfalt yolda araç içi tozlu ise havayı tam hız yapıp ayaklara veriyorum. Araba temzileniyor
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Bilakis asfalt yolda araç içi tozlu ise havayı tam hız yapıp ayaklara veriyorum. Araba temzileniyor

Ciğerler ne oluyor?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Servet Aydın yazdı:

Bunu merak ediyordum. Paraşüt gibi etki edip yakıtı ciddi etkiler mi diye.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Sekiz silindir denemisti sanirim klima fazla yakiyor cam gore ama bence klima daha tasaruflu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Camların açış şeklinden rüzgarın girip çıktığı kısım ayarlanıyor. mesala sigara içerken yolcu tarafını biraz fazla şoför tarafını hafif açıyorum. Hava çok açıktan az açığa doğru akım yapıyor. Duman içeriye basmadan direk çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hava dışarıdan gibip içeride turpayip çıkıyor yani toz içeride. Uzun yolda diğer araçların kaldırdığı toz çok oluyor. 

Dün sabah 11 de Samsun'dan İstanbul'a çıktım gece 3 gibi duraksamasiz geri geldim. Sol kulağım rüzgardan sebep aktı. Uzun yolda pek iyi olmuyormuş :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hamit inan yazdı:

Hava dışarıdan gibip içeride turpayip çıkıyor yani toz içeride. Uzun yolda diğer araçların kaldırdığı toz çok oluyor. 

Dün sabah 11 de Samsun'dan İstanbul'a çıktım gece 3 gibi duraksamasiz geri geldim. Sol kulağım rüzgardan sebep aktı. Uzun yolda pek iyi olmuyormuş :)

Geçen bir başlıkta tartıştık bunu :) araçta birisi sigara içsin. Tüm camlar kapalıyken bir camı açalım. Duman dışarı doğru akar. Çünkü dışarıdaki hava akıyor. Akan havanın basıncı düşük. İçerideki yüksek. Başka biri daha cam açsın. Hangi tarafta basınç daha düşükse duman o tarafa gider. E toz fa aynı şeyi yapar. Dışarıdan içeri girmez sanırım. Teorik olarak böyle. Oradaki türbülanstan farklı şeyler de olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Sani Gerşon yazdı:

Tabi oralarda bi yerde fiber santralleri olması gerekir.

Baz istasyonu kurulması için fiber santraline ihtiyaç yoktur. İki istasyonun bir birini görmesi yeterlidir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...