İçeriğe Yönlendir

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD WK/WH Turbo basınç problemleri

Doğan Arşiray
Çözüme git Doğan Arşiray tarafından,

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Doğan Arşiray yazdı:

Bu parcayi bir sekilde kalibre ettilermi? Yoksa alindigi gibi calistimi?

kalibrasyonu yokmuş zaten. koduna göre takıyorlarmış. koli koli vardı adamların elinde. haftada 4 5 tane takıyoruz dedi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

2500 km yol yaptım, problem çözülmüş. gaz tepkisi yumuşak ve kesintisiz, alt devir daha az canlı ama en üst devirlere kadar kesintisiz şekilde çekiş üretiyor. gaz pedalı hareketlerinde ortaya çıkan defransiyel kaynaklı vuruntu yumuşamış .demekki bu elektrikli aktuatör bu tip motorlarda sürüş kalitesine çok etki ediyormuş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

bugün vuruntu yapan difransiyel için ustama gittim. söktük, ufak bir ayar yapıp daha iyi hale getirdik. ön sol aks körüğünün yırtıldığını gördüm ya dün olmuş yada ustaya giderken. to bile yoktu etrafa sıçrayan yağ da onu da değiştirip tüm difransiyel yaplarını yeniledik. fren kaliperlerini ayarladık. 840 tl para verdim herşeye. işe eglirken tam frende arabanın sağa çektiğini fark ettim. iş yerinde kaliperleri burada kendimiz söküp balataların yerlerini değiştirdik sorunu çözdük.  840 tan - 150 filan yapmam lazım aslında...

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

yan sanayi aks körüğü yine yırtıldı...

2850 km yol yaptık. toplam 56 saat sürüş. ortlama hız epey düşük oldu köy yolları deniz kenarı vs diye. 10.1 litre ortlama tüketti. araç full artı full doluydu.

geçen seferki arıza çözüldüğü için çekiş harikaydı bu halinde bile. görseniz ağlarsınız o derece.

temsili:

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...