İçeriğe Yönlendir

Nissan X-Trail 1.6 dCi Platinum Premium

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Merhaba dostlar,

Bu araç ile ilgili görüş ve önerilerinizi alabilir miyim?

Alınır mı, alınırsa dikkat edilmesi gerekenler, kronik sorunları, yedek parça ve bakım maliyetleri?

Örnek ilan (Temsili)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-edremit-arda-otomotiv-den-2016-model-hatasiz-nissan-x-tral-full-1037150856/detay

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motor sorunsuz Renault motoru. Talisman, Koleos gibi araçlarda kullanıldı.

Şanzıman ise Megane'dan başlayıp bir çok modelinde kullanılan şanzıman.

Yürür sanırım yine Koleos ile ortaktı.

Bence tercih edilebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

4x2, 3. sıra koltuklar biraz ufaktır. Onun harici yakıtı ekonomik, piyasada sevilen bir model.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

motoru gürültülü ve titreşimli,şanzıman CVT olduğu için yakıtı fazla,şanzımanın yağı zamanında değişmişse(60 bin km de) sorun çıkarmaz ama değişmemişse sıkıntı çıkartır

x-trail ler japon üretimi,qashqai ler ingiliz üretimi,rahat konforlu bir araç,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu km'de otomatik vites bir aracın vites kolunun deforme olması garip geldi bana. Düz olsa neyse. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Evren Erakçora yazdı:

755bin tl mi? Ev parası neredeyse.

Nerede?

İstanbul'da bu paraya adam dövmüyorlar mesela.

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Nerede?

Ben döverim yahu, adres ver, hedef göster hemen!

• Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sani Gerşon yazdı:

Nerede?

Yozgat'ta falan vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Makyajlısı daha iyi olur bence ama otomobil kafalı bir insan için ideal bir araba değil. Sürüş hissi vs. yok. Geniş, konforlu sayılır, yalıtım kötü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora yazdı:

Yozgat'ta falan vardır. 

epeydir bakmamışsınızdır yozgatta da yoktur

en basiti tarsusta bile yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim gelin arabamdı. 3 gün kullandım. 

Hız sabitlemesi 90 sabitlendiğinde rampa aşağı dahi olsa 90 km hızı aşmazdı. CVT şanzımanı motor fren yapardı. 

Hipermil ortalması 5,5 kadar düşmüştüm. 

20151213_200143 (Large).jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bir dönem baktığım araçlardandı, peugeot 508 den sonra bu aracı alan arkadaşımla sohbet ettiğimde 508 tadını vermediğini söyledi ve CVT şanzımanın gücü biraz törpüleyerek lastiklere ilettiğini söyledi. Sonrasında manuel 4x4 olan modellerine baktım onlar daha mantıklı geldi. Şasesinin Qashgai ile aynı olduğunu öğrencince ve küçük bir test yapınca vaz geçtim. Bu tür suv araçlar otomobil kadar rahat ve konforlu değil. Özellikle arkada otururken uzun yolda bagajdan gelen ses çok rahatsız ediyor (bagaj dolu olursa bir şey diyemem). Şöyleki neredeyse Egea Cross bu araçtan sessiz. Suv alacak olsam Ford, Opel veya vw türü markalara yönelirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Benim gelin arabamdı. 3 gün kullandım. 

Hız sabitlemesi 90 sabitlendiğinde rampa aşağı dahi olsa 90 km hızı aşmazdı. CVT şanzımanı motor fren yapardı. 

Hipermil ortalması 5,5 kadar düşmüştüm. 

Yeni evliyim ve 90'la seyahat edip yakıt falan düşüneceğim?

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Yeni evliyim ve 90'la seyahat edip yakıt falan düşüneceğim?

Bu dünyada her türden insan var. Benimde olayım elime geçen arabayla hipermil yapıp ekonomi ölçmek. Bundan haz alıyorum. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Sürmedim sadece yolcu olarak yorum yapacağım. Patronda var bir ara bindik ama yolda sanki devrilecek gibi hissettiriyor hızlanınca sanki daha iyi yol tutuyor gibiydi. Bir aile dostumun BMW X1 aracına bindim o yolda daha güvenli ve sarsılma diye birşey yoktu. Açıkası Xtraili ben sevmedim. Tip olarakda öyle güzel gelmiyor bana. İş görür yakıtı şanzumanı iyidir ama arabayı ben sevemedim. Alternatif bakardım şahsen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

Ben döverim yahu, adres ver, hedef göster hemen!

Abi en son böyle haber çıktığında neler olduğunu biliyoruz, deme sen deme :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Bi ara insigniayi verip almayi çok düşündüm ama nasib olmadi... 

Koleosla aynı şase kupayı çıkar, Koleosu koy, kupayı çıkar Xtrail'i koy... Alınır mı bence alınır ama aynı fiyatlara daha teknolojik olan Koleosu tercih ederim...

Hakkınızda hayırlısı... :)

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dün iş arkadaşım Darıcada 820 bin tl'ye yüksek girişde daire aldı. 2+1 85 m2 . Ev site içinde eski bir Honda çalışanından almış. 

820 bin tl ev... maşallah diyim. Çekilen kredinin aylık ödemeside 7000 tl. Karı koca çalışıp, evide kiraya verip 10 sene ödeyecekler. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Dün iş arkadaşım Darıcada 820 bin tl'ye yüksek girişde daire aldı. 2+1 85 m2 . Ev site içinde eski bir Honda çalışanından almış. 

820 bin tl ev... maşallah diyim. Çekilen kredinin aylık ödemeside 7000 tl. Karı koca çalışıp, evide kiraya verip 10 sene ödeyecekler. 

2 seneye çok kolay ödenir hale gelir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Bu arada ben de s maxi pert ettim. Bunların manuel ve 4x olanını düşünüyorum 2015 rav4 ü alamazsam. yalıtım haricinde herkes tavsiye ediyor. Özellikle yakıt ve sağlamlık olarak. 4x ler bunun kadar donanımlı değilmiş. Resmen farklı araç gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Asker abimde vardı sıfır alıp 3 sene bindi Aydın da güneş ve terden dolayı direksiyon ve vites topuzu simsiyah oldu araç 45 binde falandı.Şimdi Ford Kuga ya biniyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...