İçeriğe Yönlendir

Nissan X-Trail 1.6 dCi Platinum Premium

Aydın Sert

Recommended Posts

Erkut Uysal
Ali Darbaz yazdı:

Dün iş arkadaşım Darıcada 820 bin tl'ye yüksek girişde daire aldı. 2+1 85 m2 . Ev site içinde eski bir Honda çalışanından almış. 

820 bin tl ev... maşallah diyim. Çekilen kredinin aylık ödemeside 7000 tl. Karı koca çalışıp, evide kiraya verip 10 sene ödeyecekler. 

Umarım gelirleri iyidir... Kredi öde, çalış, derken hayatı kaçırmazlar inşallah...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Santa' yı almadan önce bunlara da bakmıştım. 3. sıra koltuklar çok küçük ve 4x4 olmadığından vazgeçmiştim. Anladığım kadarıyla piyasada çok tutulsa da, kalitesiz malzeme, sorunlu şanzıman, düşük yalıtım, hissiz kullanım, yetersiz yol tutuş. 

O zaman biraz kafa karıştırayım 

Santa-Fe-Highlander-29.jpg.41cc08a015150bac882564dc208dcea9.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Tamer Topaç yazdı:

Santa' yı almadan önce bunlara da bakmıştım. 3. sıra koltuklar çok küçük ve 4x4 olmadığından vazgeçmiştim. Anladığım kadarıyla piyasada çok tutulsa da, kalitesiz malzeme, sorunlu şanzıman, düşük yalıtım, hissiz kullanım, yetersiz yol tutuş. 

santa fe ile ilgili birşey sormak istiyorum. 05345978291 i arayabilir misiniz 

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Tamer Topaç yazdı:

merhaba santa ile ilgili birkaç bilgiye ihtiyacım var. Size nasıl ulaşabilirim?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emrullah Aydoğdu yazdı:

merhaba santa ile ilgili birkaç bilgiye ihtiyacım var. Size nasıl ulaşabilirim?

Buraya yazarsanız herkes yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Sani Gerşon yazdı:

Buraya yazarsanız herkes yardımcı olabilir.

Tabi ki,

Santa Fe nin yakıt tüketimini merak etmiştim. Tamer bey fabrika verilerine benzer yakıt tüketimi olduğunu, parça ve kronik sorun olmadığını belirtti sağolsun. Modeli biraz düşük olsa da x2 x trail yerine x4 fe almaya niyetlendim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Emrullah Aydoğdu yazdı:

Tabi ki,

Santa Fe nin yakıt tüketimini merak etmiştim. Tamer bey fabrika verilerine benzer yakıt tüketimi olduğunu, parça ve kronik sorun olmadığını belirtti sağolsun. Modeli biraz düşük olsa da x2 x trail yerine x4 fe almaya niyetlendim.

Tamer in ki makyajlı kasa, ondan olursa tadından binilmez. S max ten çok yakmaz :) 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Tamer Topaç yazdı:

Tamer Hocam model, motor, donanım bilgisi detaylarını rica edebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

2010-2011 Santa-Fe makyajlı kasa diye geçer. 2,2 motor 197 ps. 450 nm. (Overboost ile 500 nm) Türkiye' ye tek donanım geldi. O da, 5 ve 7 koltuk olarak ayrılır sadece. Özellikle 7 koltuklu bir araç bakıyorsanız mutlaka göz önünde bulundurun çünkü, piyasada Ford Galaxi harici 3. sıra koltukları bu kadar büyük başka bir araç yok. Tüm koltuklar yattığında tam düz zeminli bir bagajı mevcut.

Aslında aracımın tanıtımını yapamadım. Kısaca,

Makyajla birlikte tüm kronik sorunlar çözülmüş, daha güçlü ve rafine bir motor ve 6 ileri tam otomatik şanzıman gelmiş (yelken modlu :nargile:).

Sunroof 
Sürücü ve yolcu elektrikli koltuklar
Ön koltuk ısıtmaları
3. Sıra koltuklar için ikinci klima (Bu mükemmel bir özellik) Bu hacimdeki bir araç için olmazsa olmaz. Ve aracın her yerinde havalandırma menfezleri var. Örneğin 3. sıra koltuklar için ayak ve göğüs havalandırma menfezleri gibi.
Ebeveyn aynası 
Soğutmalı torpido ve iki bölümlü orta konsol (4 adet 0,5 lt. pet şişeyi içine koyabilirsiniz)  
Pioneer ses sistemi. Aracın müzik sistemi çok çok iyi ancak sistem eski. Ses yalıtımı da keza benzer şekilde tatmin edici. 
Dikiz aynasına entegre geri görüş kamerası 
Gerçek deri koltuklar.

Yakıt tüketimi olarak, ben her hafta sonu İstanbul-İzmit arası gidip geliyorum. Dağ bayır da cabası. 100 km/h altı sabit hızlarda ortalama 5-5,5 lt, (Sabır demelerimde 4,5 lt. görmüşlüğüm de olmuştur) 140 km/h hızlarda 6-6,5 lt. tüketimi var. Şehir içinde ise en fazla 10 lt. gördüm. Bana göre ise, şehiriçi ortalaması 7-9 lt.

Vites geçişleri hissedilmezken, hız istediğinizde vites küçültmelerde koltukla aranızı iyi tutmalısınız. 0-100 hızlanması 10 sn. altında. Ara hızlanmalarda da, çok güçlü araçlar harici asla üzmeyecektir. Stage 1 yazılım, DPF ve EGR iptali sonrası 3 litre dizellere çok rahat kafa tutar hale geldiği bizzati test edilmiştir.

Direksiyon sistemi Focus 2' ye çok benzer. Fakat bunda, hıza duyarlı sertleşen direksiyon, devir saatine göre de serleşiyor. Yol tutuş çok birşey beklememek lazım. İlk zamanlar birkaç defa beni tedirgin etmişti ama, önceki aracımdan sonra her araç bunu hissettirecekti ki sonraları alıştım. Amerika için üretilen bir araç ve orada birçok ödülü var. You Tube' da çok sert yol tutuş testlerini görebilirsiniz. Türkiye' de birçok diplomat için makam aracı yapılmış. 

4x4 sistemi de, aile kullanımı için yeterli olacak seviyelerde. Yine ben çok zorlamasam ve ihtiyaç duymasam da, karşılaştırmalarda (Bu işin pirleri hariç) sınıfındaki en iyiler arasında.

Bu aracın tek sorunu, önündeki amblem...

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Tamer Topaç yazdı:

Çok şahane bir araç.

Keşke düşük km li olsa. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tamer Topaç yazdı:

Bu aracın tek sorunu, önündeki amblem...

O logo olmasa alınıp binilmez ama ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Köksal Yılmaz yazdı:

O logo olmasa alınıp binilmez ama ;) 

Zaten aldığım zaman son dönemdi. Sonra da fiyatlar aldı başını gitti. O dönemde o paraya, premiumum diyen markanın 5 yaş eskisini anca alabiliyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Tamer Topaç yazdı:

Zaten aldığım zaman son dönemdi. Sonra da fiyatlar aldı başını gitti. O dönemde o paraya, premiumum diyen markanın 5 yaş eskisini anca alabiliyordum.

Santa fe nin 2.2 motor için parça işçilik vs sorunu oluyor mu acaba 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)
Erman Uzun yazdı:

Santa fe nin 2.2 motor için parça işçilik vs sorunu oluyor mu acaba 

Makyaj öncesi 2,2 motorlardaki kronik sorunlar, makyaj sonrası giderilmiş. 1 yıl önceki servis bakım ücreti 600 TL civarıydı.

Dışarıdan alınacak parçalarda ise, dikkat edilmesi gereken tek şey makyajlı kasanın motoruna uygun parça seçilmesi. Makyajla birlikle fren disklerine kadar değişmiş. Görünürde pek fark yok gibi ancak, teknikte çok ağır bir makyaja uğramış.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

X-Trailin şanzımanının çok iyi olmadığını kullanan arkadaşım söylüyor. Ama bagajından çok memnun. 3. koltuk sırasını hiç kullanmadığını, bagajın çok işine yaradığını söyledi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

X-Trailin şanzımanının çok iyi olmadığını kullanan arkadaşım söylüyor. Ama bagajından çok memnun. 3. koltuk sırasını hiç kullanmadığını, bagajın çok işine yaradığını söyledi. 

Hocam ne gibi bir memnuniyetsizliği var şanzıman ile ilgili?

Sarsıntı, vuruntu, geçişlerde kararsızlık, arıza ? 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçenlerde otoparkta kullandım bir tanıdığın xtrail’i. Manevra yapılması gerekiyordu. Vitesini beğenmedim. D ye alıyorsun ama aldığını anlayamıyorsun. Tık diye D yuvasına girmiyor. Hissiyatını hiç sevmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...