İçeriğe Yönlendir

Uygun Sigorta Firması Tavsiyesi

Orhan Yıldırım

Recommended Posts

Orhan Yıldırım
(düzenlendi)

Merhaba, 2004 model (C3, 1.4) aracım için zorunlu trafik sigortası yenilemek durumundayım. 

Araç sahibi olmak giderek lüks haline gelmeye başlıyor. Neredeyse hurdaya ayrılacak araç için yıllık o kadar çok gider oluşuyor ki. Bu duruma kızmamak, öfkelenmemek elde değil.

6'ncı kademeden yenileme yapılacak. Mevcut sigortayı yaptırdığım yerden teklif aldım ve 2059 TL dediler. 

Ayrıca taksit yapmayı da sonlandırmışlar.

İnternetteki sigorta sitelerine plaka, kimlik vb. bilgileri vererek arama yapmak istemiyorum. 

Uygun fiyatlı bildiğiniz sigorta şirketleri varsa isimlerini yazarsanız sevinirim. 

tarihinde Orhan Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Orhan Yıldırım yazdı:

Merhaba, 2004 model (C3, 1.4) aracım için zorunlu trafik sigortası yenilemek durumundayım. 

Araç sahibi olmak giderek lüks haline gelmeye başlıyor. Neredeyse hurdaya ayrılacak araç için yıllık o kadar çok gider oluşuyor ki. Bu duruma kızmamak, öfkelenmemek elde değil.

6'ncı kademeden yenileme yapılacak. Mevcut sigortayı yaptırdığım yerden teklif aldım ve 2059 TL dediler. 

İnternetteki sigorta sitelerine plaka, kimlik vb. bilgileri vererek arama yapmak istemiyorum. 

Uygun fiyatlı bildiğiniz sigorta şirketleri varsa isimlerini yazarsanız sevinirim. 

https://sbm.org.tr/tr/sayfa/trafik-teklif-1074

bu siteden bakın, neredeyse tüm firmaların tekliflerini görebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
MustafaYilmaz_

Geçen yılın hemen hemen 2 katı çıktı benim. Sbmden baktığımda en yüksek teklif 2600 en düşük 2400 civarıydı.

Geçen yıl 1300 civarıydı. Sigortacı aradı, 2400 dedi. Yani aşağı yukarı benzer fiyatlar çıkıyor, şişirme vs yok.

Otomobil fiyatları artınca sigortalarda artıyor.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Bugun sigortacı arkadaşın yanina uğradım... 

Geçen yıl hasarı olan bir aracın kasko yenileme fiyatlarını gösterdi şok oldum...

Bir firma 26 bin TL

Bir firma 93 bin TL

Bir firma 103 bin TL teklif vermiş

Rakamları duyunca marka model sormak aklima gelmedi sadece araba olduğunu biliyorum... 

Sakın kaza yapmayın yani...

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ramazan Turan yazdı:

https://sbm.org.tr/tr/sayfa/trafik-teklif-1074

bu siteden bakın, neredeyse tüm firmaların tekliflerini görebilirsiniz. 

Bakmayın bu siteden. Çünkü gösterip vermiyorlar. :)

Orada rakam vermek sadece yasal bir zorunluluk. 
Rakamlar doğru değil. Sadece reklam. 

Erkut Uysal yazdı:

Bugun sigortacı arkadaşın yanina uğradım... 

Geçen yıl hasarı olan bir aracın kasko yenileme fiyatlarını gösterdi şok oldum...

Bir firma 26 bin TL

Bir firma 93 bin TL

Bir firma 103 bin TL teklif vermiş

Rakamları duyunca marka model sormak aklima gelmedi sadece araba olduğunu biliyorum... 

Sakın kaza yapmayın yani...

Erkut bu fiyatlar şu demek ; 

Geleceği göremiyoruz. 
Bu müşteriyle Bir yıllık sözleşme yapmak istemiyoruz. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi peki riskli müşteri diye mi bu şekilde rakam çıkıyor ve firma çalışmak istemiyor, yorumun nedir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Cem Işık yazdı:

Abi peki riskli müşteri diye mi bu şekilde rakam çıkıyor ve firma çalışmak istemiyor, yorumun nedir?

bence gerçek enflasyonu öngöremiyorlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Orhan Yıldırım yazdı:

Uygun fiyat yok maalesef Orhan Bey. 
Yapanlar ve yapmayanlar var. 

Bu günlerdeki en yoğun çabamız şu; 

Bu aracın sigortasını hangi şirket yapar. 
Eminim sigortacınız da size o fiyatı verirken en az 10 şirkete bakmıştır.  

Allianz kendi müşterisi sorunsuz ise yeniliyor. Onun dışında poliçe bulabilmek için en az 10 şirkete bakıyorum. 

Bu rakamlar devletin açıkladığı tavan rakamlar. 
Sigorta şirketi bu rakamı %10 a kadar aşabilir.  

Hatırlatma da yapalım. 
1 eylülden itibaren %20 zamlı, sonrasında her ay %4,75 artacak. 
Ancak erken yaptırmak işe yaramaz. Poliçe başlama tarihi hangi tarihse o günün fiyatından fiyatlanır.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Işık yazdı:

Şirket, sigortalının geçmişini bilmiyorsa ve ulaşamıyorsa kaza yapıp gelip fiyat istiyorsa, riskli müşteridir.  
Yani kendi müşterisi ile yeni gelen müşteriye tavrı değişir. 

Şirketler şu hesabı yapar; Bu sigortalıdan bu güne kadar ne kadar prim almışım, ne kadar hasar ödemişim. 

Ahmet Çankaya yazdı:

bence gerçek enflasyonu öngöremiyorlar...

Tabi kesinlikle. 
Bir yıllık sözleşme sonuçta. 
Rayiç bedel taahhüt ediliyor. 
Araçlar bir yılda 3 katına çıktı. parçalar 4 katına çıktı. 
Trafik sigortası teminatları 6 ayda %100 arttı.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Erkut bu fiyatlar şu demek ; 

Geleceği göremiyoruz. 

Abi firma rakamları vererek çalışmak istemediğini dolaylı yoldan anlatıyor da... Acente ne yapsın peki ? 

Bunu müşteriye anlatmak var, acente ne yiyecek ? ne içecek ? evine nasıl ekmek götürecek ? 

Kimse bunu düşünmüyor...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aracı pert olan bir arkadaş var, geçen sene 7 bin demişler, 3500'e yaptırmış. Bu sene 17 bin çekmişler. Bakalım ne olacak diyor. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
İlkay Başaran yazdı:

kac-para-ulan-bi-kafalar-karisik_1776332

Kaç para uleyn bi kasko!

Aga hiç sorma, çok para 🤫

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Bugün trafik sigortasını yeniledim 1617.44 tl Allianz araç 2016 fiesta 1 25 trend x yaşında 6 yıldır hasarsız. Kaskof kasko(Allianz) iki sürücü şartlı meslek vs indirimli 2x15 gün ikame araç 2.5 milyon imm ile 6835 tl.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erkut Uysal yazdı:

Abi firma rakamları vererek çalışmak istemediğini dolaylı yoldan anlatıyor da... Acente ne yapsın peki ? 

Bunu müşteriye anlatmak var, acente ne yiyecek ? ne içecek ? evine nasıl ekmek götürecek ? 

Kimse bunu düşünmüyor...

En zor kısmı müşteriye yeni rakamı söylemek.. :)

Şimdi ben yeni rakamı nasıl söyleyeceğim diye son güne kadar beklediğim oluyor.

Aslında erkenden çalışıp görüyorum siyah tabloyu. 

Valla bizim komisyonları önceki artışta yarıya düşürmüşlerdi zaten. Geçici demişlerdi. Düzelecek demişlerdi. Geçici vergi gibi kaldı öyle :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Kasko yaptıramadıığğkk 😃

Bana söylemesen de olur emmi 😃 

Mehmet Ozyurek yazdı:

En zor kısmı müşteriye yeni rakamı söylemek

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Aracı pert olan bir arkadaş var, geçen sene 7 bin demişler, 3500'e yaptırmış. Bu sene 17 bin çekmişler. Bakalım ne olacak diyor. 

Geçmişinde pert kaydı olanın hiç şansı yok. 

Pert yokken bile 1,16 bir bmw'n falan varsa kafadan 20 bin zaten.. 

Ne olacak : Varsa meslek indirimleri girilecek, kendinde yoksa eşinde meslek indirimi varsa o kullanılacak. İkame araç çıkarılacak. 

Yetkili servis orijinal cam çıkarılacak, Özel servis poliçesine geçilecek. O da yetmezse sürücü kısıtlanacak. 

Bu yollarla % 60 a kadar düşürmek mümkün. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Babamın aracını pert etmiştim. Kayıtlarda araç babamın üzerine ama kullanıcı benim yine.

Ben bundan etkileniyor muyum ? Yoksa babam mı etkileniyor ?

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

Babamın aracını pert etmiştim. Kayıtlarda araç babamın üzerine ama kullanıcı benim yine.

Ben bundan etkileniyor muyum ? Yoksa babam mı etkileniyor ?

Baban etkilenir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Pert yokken bile 1,16 bir bmw'n falan varsa kafadan 20 bin zaten.. 

Ne olacak : Varsa meslek indirimleri girilecek, kendinde yoksa eşinde meslek indirimi varsa o kullanılacak. İkame araç çıkarılacak. 

Yetkili servis orijinal cam çıkarılacak, Özel servis poliçesine geçilecek. O da yetmezse sürücü kısıtlanacak. 

Bu yollarla % 60 a kadar düşürmek mümkün. 

Pert yokken o fiyatsa Bmw için, sene ne yapacağımı şimdiden düşünmem lazım sanırım:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Yavaş yazdı:

Pert yokken o fiyatsa Bmw için, sene ne yapacağımı şimdiden düşünmem lazım sanırım:(

1,16 pahalı nedense. 3,20 ye bi çare bulunur :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...