İçeriğe Yönlendir

Michelin Primacy 4 vs Falken Ecorun zx310

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Çağlar Bayur

% diye test sonucu nasıl oluyor anlamadım? yani test birincisnin fren süresi 100 kabul edilip sonra diğerleri azalan sıralansa belki biraz acccukkk anlarım da, ilk %85 yazıp sonra diğerlerinin rakamı aşağı düşmüş?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Michelin

ucuz lastik sadede yol tutuş anlamında değil, balans, sağlamlık, balon yapma, erken sertleşme, yarılma, çatlama vb gibi bir sürü şeyde sorun çıkarıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Eskiden Michelin alırdım hep. 

Sonra Goodyear a düştüm 

Sonra petlas falken alır olduk

Arasındaki makas %100 olmuş  fiyatların

Üstünde kumho var aracın aldığımdan beri. 

İlk aldığımda yenileyecektim ama 1 yaşında lastik diye değişmedim. 

Falken icin uzun vade yorumlarında beğenmeyen çok gibi. Ben sıfır falkeni cok az kullandım eski araçta.

Fransiz sevicilik degil ama etikette önerilen olunca bi fark yaratır mi acaba diye bi ikilemdeyim. Arabayı degisemiyoruz bari kalitesini arttiralim kafasiyla 

hjszozu.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

İki yıldır Falken Ecorun yazlık lastik kullanıyorum hemde ince yanaklı(195/45/17) 3 parmak yanak var nerdeyse hiçbir sorun yaşamadım açıkcası , bence Falken seçmek daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Büyük konuşmayım ama falkeni kapıdan sokmam. 2.senesinde kemik gibi olmuştu ecorun. 10bin yapmamıştım üstelik

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Michelin gereksiz pahalı. Birincil olarak Continental tavsiye ederim. F/p lastik aranıyorsa Kormoran (Michelin üretimi), Sava veya Laufen olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İlk yıl iki katı fiyat farkına değmez, ama ikinci yıl değebilir. 3. yıl keşke michelin alsaydım dedirtir. :) 

Bu arada michelin de lüzumsuz pahalı. Conti bakılabilir, good year bakılabilir. Yani michelin ile falken kıyaslamak yanlış. Milestone, petlas, belki lassa ile kıyaslanabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

İlk yıl iki katı fiyat farkına değmez, ama ikinci yıl değebilir. 3. yıl keşke michelin alsaydım dedirtir. :) 

Bu arada michelin de lüzumsuz pahalı. Conti bakılabilir, good year bakılabilir. Yani michelin ile falken kıyaslamak yanlış. Milestone, petlas, belki lassa ile kıyaslanabilir. 

katılıyorum. Ben de continental aldım. 

Conti michelin’le aşağı yukarı aynı fiyatta sanırım. Bridgestone bir tık ucuz olması lazım. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

50bin km dir aracımda Falken Ziex ZE310 Ecorun var. Ben alırken de epey fiyat farkı olduğu için buna yönelmiştim. Testlerini vb inceleyip almıştım. Nihayetinde memnunum. Yeni lastik alacak olsam yine Falken alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Murat Sahın yazdı:

Eskiden 2 yilda bir sıfır Michelin alir eskisini de hurdaya verirdim. Zengin yillarimiz. Sonra baktım en iyi lastik bile 7500 km de abs devreye sokuyor  ( ki. O zamanlar güzel yol yapardım iki yil 50 bin km değişim periyodu idi yani) Goodyear almaya başladım. Sonra lastik degilde araba değişimi yapar olduydum . Aldığım arabada lastik eski ve ihtiyac hasil  ise uygun fiyatlı lastiklere başladım nasılsa 6 ay 1 yil da arac elden çıkıyor diye. Uzun vadeli planlara geçiyor gibiyim bu araçta o yüzden masraftan cok kaçma gibi bir durumum yok. 

Goodyear da efficient serisinde yenilerde problem vardi  yoksa o ikisinin arasında bir rakama bulunuyor. Ve Goodyear ekonomik serileri eagle vs cok tercih sebebi değil 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Arabayı degisemiyoruz bari kalitesini arttiralim kafasiyla 

çok güzel tempralar var gel bakalım, kalite izafidir, amazondaki bir kabileye yutubu anlatsana

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

100 bine ikinci bi arac alip şehir içinde kullanma planim  guncel piyasa şartlarında yalan oldu. Kaskosuz bile binsen sigorta 4 5 lira 

Bi terslik olmazsa kaza bela vs 250 binde motoru indirip genel bi bakimla davem ederim diyorum. Mazot benzin farkinin cok acilmamasi tek ümidim 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bi söz vardı neydi,

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" miydi neydi?

İlk sene güzel, sonraki seneler sevmedim.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

195 45 16 Ziex Ze310 kullanıyorum. Gayet memnunum. Degişimde tercihim yine Falken olucak. Etikette yazıyor diye arabaya segment atlatcak durum yok. Benimde depo kapagında Shell yazıyor Bp den alıyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Michelin

ucuz lastik sadede yol tutuş anlamında değil, balans, sağlamlık, balon yapma, erken sertleşme, yarılma, çatlama vb gibi bir sürü şeyde sorun çıkarıyor. 

evet doğru bencede mıchelin Ama en çok balon yapan lastiklerden biriside mıchelın maalesef, yumuşak oluşundan dolayı 5 cm kaldırıma çıksan balon yapabiliyor ama diğer tüm şartlarda  fark ettirir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Türkiyenin yol şartlarında kaliteli lastik için conti tercihim olurdu. 

Bridgestone'da tercihim olurdu ama sert lastik. 

Amaaa gel gelelim bütçe meselesinde en yüksek çıktığım lastik Goodyear :D 

2016 dan beri araçlarıma Goodyear, Nexen,Formula, Sava gibi lastikler kullandım. Saydığım 4 lastikten Nexen'i beğendim.

Çabuk sıkılan biri olduğum için aracımı en fazla 3. yılında satıyorum. 

Uzun yıllar kullanmayacağım araçların lastiklerine bir ton para vermiyorum. 

Şimdiki aracımın üstünde 7 senelik pirelli var. Lastikler pahalı. Alamıyorum. 

Bence de o kadar para vermeye değmez. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende Nexen bak diyecektim yazılmış. Falkenden pahalı diğerlerinden bayağı ucuzdur. Yazlığıda kışlığı da takibimde olan bir lastik. Emmiye de o yüzden aldırdım başka lastiklere pek bakmadım.

Ben Nokian Powerproof tan çok memnunum ama Wetproof un şikayetlerini forumda okudum.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Metin Akbal yazdı:

Bende Nexen bak diyecektim yazılmış. Falkenden pahalı diğerlerinden bayağı ucuzdur. Yazlığıda kışlığı da takibimde olan bir lastik. Emmiye de o yüzden aldırdım başka lastiklere pek bakmadım.

OHAL kararları ile oto lastikten alınan vergiler KHK ile arttırılmıştı [Evet OHAL KHK'sı ne alaka yıllar geçti ben de hala anlayamadım da neyse] Bu nedenle lastiklere ciddi oranda bir gümrük farkı bindi. Falken fabrikası Çankırı'da olduğu için bu nedenle gümrük masrafından muaf. Bu nedenle fiyatları daha uygun. Bir de radial bi teknikle mi üretiliyormuş neymiş. zamanında araştırmıştım aklımda bunlar kalmış.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

michelinin en büyük iddiası eskidiğinde de yeteri kadariyi olması. hangi markanın böyle bir iddiası var? her lastik ilk iki sene iyi oluyor sonra bazıları çöp.

Emrah Altun yazdı:

OHAL kararları ile oto lastikten alınan vergiler KHK ile arttırılmıştı [Evet OHAL KHK'sı ne alaka yıllar geçti ben de hala anlayamadım da neyse] Bu nedenle lastiklere ciddi oranda bir gümrük farkı bindi. Falken fabrikası Çankırı'da olduğu için bu nedenle gümrük masrafından muaf. Bu nedenle fiyatları daha uygun. Bir de radial bi teknikle mi üretiliyormuş neymiş. zamanında araştırmıştım aklımda bunlar kalmış.

fiyatı uygun halimi bu? ithal lasitklerle aynı para. yaz başı iki tane falken almıştım oradan biliyorum. yerli ürünün belirgin fiyat avantajı olması gerekmezmi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

michelinin en büyük iddiası eskidiğinde de yeteri kadariyi olması. hangi markanın böyle bir iddiası var? her lastik ilk iki sene iyi oluyor sonra bazıları çöp.

fiyatı uygun halimi bu? ithal lasitklerle aynı para. yaz başı iki tane falken almıştım oradan biliyorum. yerli ürünün belirgin fiyat avantajı olması gerekmezmi?

Continental. 5 sene aynı performansı veriyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Continental. 5 sene aynı performansı veriyor

Şuanki aracımın altında contiler var ve bildiğin taş gibi sertleştiler 4. yılı henüz dişler gayet güzel ama lastik tutunamıyor artık.Sürekli kalkışlarda patinaj ,virajlarda bari güvensizlik hissi var araç resmen çizgi dışına kayıyor.Ben alacak olsam Falken alır geçerim.Conti ile mondeo dada aynı şeyi yaşadım onda 3.yılında lastiklerde tutunma kalmadı.Onlarıda Falken ile değiştirmiştim.

Açıkcası pistte yarışmayacaksak Falken lerin sunduğu performans her yönden yeterli gelecektir bana geldi en azından :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ahmet Türedi yazdı:

Şuanki aracımın altında contiler var ve bildiğin taş gibi sertleştiler 4. yılı henüz dişler gayet güzel ama lastik tutunamıyor artık.Sürekli kalkışlarda patinaj ,virajlarda bari güvensizlik hissi var araç resmen çizgi dışına kayıyor.Ben alacak olsam Falken alır geçerim.Conti ile mondeo dada aynı şeyi yaşadım onda 3.yılında lastiklerde tutunma kalmadı.Onlarıda Falken ile değiştirmiştim.

Açıkcası pistte yarışmayacaksak Falken lerin sunduğu performans her yönden yeterli gelecektir bana geldi en azından :) 

Conti lastiklerin modelini ve üretim yılını söyleyebilir misiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...