İçeriğe Yönlendir

Michelin Primacy 4 vs Falken Ecorun zx310

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Ümit Türk
Ahmet Türedi yazdı:

Açıkcası pistte yarışmayacaksak Falken lerin sunduğu performans her yönden yeterli gelecektir bana geldi en azından :) 

Aynı fikirdeyim. Hatta en ucuzu :D 

Taksici mantığı :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Continental. 5 sene aynı performansı veriyor

çok şanslısın bence :) yada aracın limitlerinin çok altında kullanıyorsun.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Soguk havalarda kisliklari takacaksan Falken al gec. Aksi takdirde tas gibi olup bol bol kayar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

fiyatı uygun halimi bu? ithal lasitklerle aynı para. yaz başı iki tane falken almıştım oradan biliyorum. yerli ürünün belirgin fiyat avantajı olması gerekmezmi?

TR'de üretim yapan lastikler (Petlas, Falken, Goodyear, Bridgestone) arasında fiyat/performans olarak bence çok iyi bir noktada. Ha fiyatlar genel olarak pahalı orası ayrı konu. 

Şahsen Petlas pt515 alacağıma Falken alırım. Arkadaşa pt515 aldık çok kızaklıyor memnun değil.

lastik-price.png

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benim yorumum ithal olduğunu bildiğimiz orta sınıf lasitkler ile olan farksızlıkları. yoksa tabiki kendi içlerinde yakın fiyatları.

mesela kumho ithal mal ve aynı para, hatta daha ucuz. burada ya ithalat politikası kaynaklı bir adaletsizlik var yada üreticilerde sessiz bir anlaşmadan kaynaklı fırsatçılık var.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Mondeo'da 2 yıldır Falken ze310 kullanıyorum,bir sorun yaşamadım fakat Falken'de dikkat etmeniz gereken taban bozukluğu mevzusu.Bununla ilgili şikayetler var ki ben de yaşadım balansa gittiğimde 1 tanesinin tabanında hafif bozukluk olduğunu söyledi usta ama internetten aldığım için geri iade,inceleme vs. uğraşamadım, o haliyle kullanıyorum.Şu an rahatsızlık veren bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Mişlen tabi ki çok iyi bir lastik. Ama fiyat olarak 2 kat fark vermezdim. Falken kullaniyorum ve şunu rahatça soyleyebilirim ki kotu bir lastik kesinlikle degil. Çok mu iyi? Hayir degil. Tam bir f/p lastigi benim gozumde. 

Bir de nankang araştirin isterseniz. İyi yorumlar duyuyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

michelinin en büyük iddiası eskidiğinde de yeteri kadariyi olması. hangi markanın böyle bir iddiası var? her lastik ilk iki sene iyi oluyor sonra bazıları çöp.

Kullandığım conti contisport 5 ve nokian lastiklerde bu problemi yaşamadım gayet iyiydiler.  Hankook lastiklerde fena çıkmadı 6.  yılındayız şehir içi kullanımda halen iyi durumdalar. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kullandığım conti contisport 5 ve nokian lastiklerde bu problemi yaşamadım gayet iyiydiler.  Hankook lastiklerde fena çıkmadı 6.  yılındayız şehir içi kullanımda halen iyi durumdalar. 

hankook konusunda bende hemfikirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mahmut Yıldız yazdı:

Conti lastiklerin modelini ve üretim yılını söyleyebilir misiniz. 

Cotinental 225/55r18 98v Conticrosscontact bu şuanki aracımdaki lastikler aracım 2018 2.ayı trafik çıkışlı sıfır araç ile gelen lastikler üzerindekiler.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Doğan Arşiray yazdı:

hankook konusunda bende hemfikirim.

Hankookta da taban problemi fazlaca mevcut. Kalite konusunda geri kalmaz ama.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ahmet Türedi yazdı:

Cotinental 225/55r18 98v Conticrosscontact bu şuanki aracımdaki lastikler aracım 2018 2.ayı trafik çıkışlı sıfır araç ile gelen lastikler üzerindekiler.

Sizdeki sorun lastiğin 4 mevsim olmasından kaynaklı olabilir. Belki de lastik araçtan daha eskidir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mahmut Yıldız yazdı:

Sizdeki sorun lastiğin 4 mevsim olmasından kaynaklı olabilir. Belki de lastik araçtan daha eskidir.

Lastikler 2017 ikinci yarısında üretilmişti haftasını hatırlamıyorum.Geçen sene bundan daha iyi tutunuyordu bu sene iyice ayarı kaçtı.

Ayrıca sıfır aldığım 2015 Ford mondeo aracımdada conti contact 5 vardı 3.yılında işleri bitti.Bariz yol tutuş farkını hissediyordum değişip Falken almıştım.

Bunlarıda seneye değiştireceğim arabayı satmazsam tabi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Hankookta da taban problemi fazlaca mevcut. Kalite konusunda geri kalmaz ama.

5. Yılında lassa yazlık,  nokian kışlık ve Goodyear efficient gripte taban yamulması oldu ama hankook taban 6.yılda sorun yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

5. Yılında lassa yazlık,  nokian kışlık ve Goodyear efficient gripte taban yamulması oldu ama hankook taban 6.yılda sorun yok.

Abey fabrikasyon hata anlamında. Balans tutmuyor topallık deniyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

İki lastiğin dünyası farklı.

2 Yıl kullanabildim Falken Ecorun'u, yol tutuşu güzel fakat ıslak zeminde korkutuyor, süspansiyon yok gibi hissettiriyor eskidikçe, sanki jantın üzerinde gidiyormuş hissi oluyor, çok fazla taş toplayıp çamurluğa fırlatıyor, frenlemesi eh işte.
Kötü bir lastik değil fakat premium da değil.

Mesela Good Year EGP alacağıma bunu alırdım fakat Michelin varsa kıyaslamada, kesinlikle Michelin alırdım.

Michelin gerçekten çok güzel, Pilot Sport modeline geçtim yakınlarda, pamuk gibi oldu araç, sert vurmalarda bile hafiften de olsa ben burdayım diyor lastik, o yumuşaklığı hissediyorum.

İlk kez aldım bu markayı, ilk izlenimim harika.
Bakalım uzun vadede dayanabilecek mi, o zaman yine yorum yaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sessiz, yağmurda çok iyi, sürtünmesi düşük ne önerirsiniz, Godyear EGP diyeceğim, daha önce kullandım güzeldi, mişlen bizim yollara uygun değil bence hamuru yani ama verdiği his güzel, Conti olsa nasıl olur mesela, neyse hangi marka model, öneriniz nedir?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Geçen sene kışlık bu sene de yazlık olarak sıfır aldığım laufen lastiklerden son derece memnunum. Özellikle yazlıkların yol tutuşunu çok beğendim. Akseki virajlarında çokca zorlamama rağmen çok iyi tutundular. Fiyat olarak da petlaslara yakın. 2 sene sonra ne olur bilemiyorum ama şu an çok iyiler. Adac testleri de ortalamalarda olduğu için almıştım. Aklında bulunsun mustafa.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/185-65-r15-88h/

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sessiz, yağmurda çok iyi, sürtünmesi düşük ne önerirsiniz, Godyear EGP diyeceğim, daha önce kullandım güzeldi, mişlen bizim yollara uygun değil bence hamuru yani ama verdiği his güzel, Conti olsa nasıl olur mesela, neyse hangi marka model, öneriniz nedir?

EGP de uygun değil abi bizim yollara. Hiç eskitemedim, hep gümledi yanaktan :D

EGP nin tabanı sert, yanağı yumuşak, taban eskimez, 60k geçse bile diş derinliği çok iyi.

Yol tutuşu iyiyse, ıslakta kötü
Yakıt tüketimi iyiyse, yol tutuşu kötü
Islakta iyiyse, gürültü seviyesi yüksek

Battı balık yan gider dedim, taktırdım mişleni, bakalım eskitebilecek miyim.
Şayet eskirse, 40k dayanırsa gümlemeden, balon yapmadan, bundan sonra mişlen harici taktırmam.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Celal Aydın yazdı:

EGP de uygun değil abi bizim yollara. Hiç eskitemedim, hep gümledi yanaktan :D

EGP nin tabanı sert, yanağı yumuşak, taban eskimez, 60k geçse bile diş derinliği çok iyi.

Yol tutuşu iyiyse, ıslakta kötü
Yakıt tüketimi iyiyse, yol tutuşu kötü
Islakta iyiyse, gürültü seviyesi yüksek

Battı balık yan gider dedim, taktırdım mişleni, bakalım eskitebilecek miyim.
Şayet eskirse, 40k dayanırsa gümlemeden, balon yapmadan, bundan sonra mişlen harici taktırmam.

bendede tersi pat küt vurduğum halde egp fiestada banamısın demedi, ama dediğin gibi taban sertleşiyor bir süre sonra, en son Lassa takmşıtım fena değildi,  bu durumda conti falan bakaarım artık, onu hiç denemediydim, neyseki daha zamanı var, şuan fiyatlar yandım anam seviyesinde çünki...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şu anda varsa, yokohama bunu sağlıyor idi eskiden.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bendede tersi pat küt vurduğum halde egp fiestada banamısın demedi, a

arabayı satarken boyasız olduğunu belirtildi mi

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Superb de falken kullaniyorum. Ciddi virajlara da girerim, acımam korkmam. 4 sene sonra değişme zamanı geldi hissettiriyor, sertleşti. Rahat 50k .yapmişımdir. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Böyle konuların sonunda kafam hep daha çok karışıyor :D

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

İlk defa conti sport 5 kullandım tavsiye ederim. Pahalı dersen nokian powerproof yada nokian iline derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...