İçeriğe Yönlendir

İnşaat Maliyeti

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mustafa Erkan

Tansu bey, ormancılık sektörü için herşey güllük gülistanlık. Çöp bile para ediyor. (Bursa özelinde duyup bldiğim kadarı ile Yenişehirdeki şişe cam fabrikası, Tofaş ve Renault da tam kapasite ihracata çalışiyor) ancak dediğiniz gibi bu fabrikalarda çalışan ustalar,  Almanyadaki Helmut gibi 1500 euro kazanamiyor. Hatta 500 euro da kazanamiyor. Nasıl oluyorsa Bursa da bu aralar bir çok maybah türedi . 

Evet para var ancak zenginlik tabana inmiyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Düzelecek bekleyin.. 

2023 ? 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Düzelecek bekleyin.. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

2023 ? 

Ankara savaşının 1000. yıl dönümü?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Naylonlaştık iyice.. 

Plastikten kovan mı olurmuş.. 

Plastik şişede satıyorlar. 500 ml 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Asgari ücrette USD bazında çinin bile gerisindeyiz. Ülkede her alanda istikrar olsa yabancı yatırımcılar fabrika kurmak için yarışır. Ama gel gör ki fabrikaları kapatan devler başka ülkelere yatırımları kaydırıyorlar. Ülkede yarın ne olacak belli Olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zaten 3.çeyrek pmi düşük geldi. Yani üretim sektörüne siparişlerde gerileme devam ediyor. Yavaşlıyoruz anlamı da çıkar. Tabi bunda global olaylar da etkili

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dış güçler Notunuz B+ dan B ye düşürüldü.  
Yatırım yapılamaz demek. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dış güçler Notunuz B+ dan B ye düşürüldü.  
Yatırım yapılamaz demek. 

tibetli der ki: sen yeni duymuşsan ahalinin zaten haberi vardır

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

imkan yaratabilsem, mesela çocukların okulu garanti olsa, teşvik alabilecek, az yokuşlu, nispeten ılıman iklimi olan bir yerde,mesela orta anadoluda yeni birdüzen kurmak isterim.

Kesinlikle adana 😊 yazlar çok sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağışlı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

hafta sonu adanadaydım ne kadar çok yediysem hala tokum ::d 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Tansu moralimi bozdun, bende babamın araziye imar geldi, askıya çıktı, bana bir parsel verecek de üzerine müstakil ev yapacağım diye hayal kuruyordum. Bu gidişle hiç bir şeye sahip olamayacağız... Yine gidesim geldi ülkeden...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
Ali Gök yazdı:

hafta sonu adanadaydım ne kadar çok yediysem hala tokum ::d 

Keşke haber verseydiniz misafir ederdik bu hafta sonu daha güzel olacak lezzet festivalimiz var

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

2023 ? 

Yani tabi o da olacak ama onun ardından düzelecek. Bu dünya böyle gitmez.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Yani tabi o da olacak ama onun ardından düzelecek. Bu dünya böyle gitmez.

düzgünlük kriterlerin ne olduğuna bağlı değil mi hocam? bir de kimin yazacağı kriterler. 1 00 milyon hintliyi 1000 kişi rahatça yönetmişti

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Ben adanada 1 hafta kadar iş için bulundum. çok beğendim açıkçası. sıcak olması hariç yemyeşil bir yer. ayrıca insanı da çok sıcak kanlı ve içten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

Ben adanada 1 hafta kadar iş için bulundum. çok beğendim açıkçası. sıcak olması hariç yemyeşil bir yer. ayrıca insanı da çok sıcak kanlı ve içten.

gel senle çifçilik yaparız orda :D

sen mühendis gözüyle detaylı analiz yapıp en doğru tekniği malzemeyi söylersin ben cahil kafayla düşünüp çalarlar bırakmaz tarlada derim kavga ederiz :d  

Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Keşke haber verseydiniz misafir ederdik bu hafta sonu daha güzel olacak lezzet festivalimiz var

düğüne geldim ertesi gün döndüm inşallah bidahakine bende memnun olurum 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Tansu moralimi bozdun, bende babamın araziye imar geldi, askıya çıktı, bana bir parsel verecek de üzerine müstakil ev yapacağım diye hayal kuruyordum. Bu gidişle hiç bir şeye sahip olamayacağız... Yine gidesim geldi ülkeden...

hepsini aynı anda yapmak zorunda değilsin. Karadenizde 3 senede bir kat atarlar. İdareli gideceğiz mecbur. Umudu kaybetmeyin :) 

images?q=tbn:ANd9GcR5I2JE1oe734IajlaSebZ

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Doğan Arşiray yazdı:

Evet, ayrica cok da yardimseverlerdir. Komsu hemen yardima gelir 😂

273654.jpg

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hepsini aynı anda yapmak zorunda değilsin. Karadenizde 3 senede bir kat atarlar. İdareli gideceğiz mecbur. Umudu kaybetmeyin :) 

images?q=tbn:ANd9GcR5I2JE1oe734IajlaSebZ

buradaki ökollöjük izolasyonun patentini almak için çok uğraştı elon, baktı alamıyor, marsa gitmek için roket imal ediyor allta beyaz kat yazları efil efil serinken üstte ki ise...........

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

gel senle çifçilik yaparız orda :D

sen mühendis gözüyle detaylı analiz yapıp en doğru tekniği malzemeyi söylersin ben cahil kafayla düşünüp çalarlar bırakmaz tarlada derim kavga ederiz :d  

düğüne geldim ertesi gün döndüm inşallah bidahakine bende memnun olurum 

Yapalim ciftcilik de toprak pahali orada.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

pinpon topu marttan beri ucuzlamış. Lütfen arkadaşlar halkı yanlış yönlendirmeyin

594-E0-A31-BBFB-47-C0-A45-C-745-FC038-C0

Ekmeğin içine koyar kemiririz artık. En elzem ihtiyaç yahu, nankörlük bizde🤪

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sepette altının 1 çarpanı varken soğanın çarpanı 0,25 imiş. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

2-3 yıl kadar önce 2 tane 7*3 mt konteyner ile ev yapan arkadaşımın ailesi 2 ay kadar önce önündeki verandaya cam balkon için tüm inşaat kadar para harcadı.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Köksal Yılmaz yazdı:

2-3 yıl kadar önce 2 tane 7*3 mt konteyner ile ev yapan arkadaşımın ailesi 2 ay kadar önce önündeki verandaya cam balkon için tüm inşaat kadar para harcadı.

Nasıl olacak bilmiyorum, cidden bir şeylere sahip olmak çok zorlaştı ve zorlaşmaya devam ediyor. Arkadaş bir ev almıştı yıllar önce 120 bin liraya, aynı mahalleden ikinci bir ev aldı, eşdeğer. 1 milyon 280 bin liraya almış. İlk evin kredi ödemesi devam ediyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...