İçeriğe Yönlendir

İnşaat Maliyeti

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Murat Sahın yazdı:

Nasıl olacak bilmiyorum, cidden bir şeylere sahip olmak çok zorlaştı ve zorlaşmaya devam ediyor. Arkadaş bir ev almıştı yıllar önce 120 bin liraya, aynı mahalleden ikinci bir ev aldı, eşdeğer. 1 milyon 280 bin liraya almış. İlk evin kredi ödemesi devam ediyor...

Ciddi niyete girersen kaba inşaat sonrası kapı, pencere vb çıkma alabilirsin ama yine de ev yapmaya bütçe yeter mi, zor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Köksal Yılmaz yazdı:

Ciddi niyete girersen kaba inşaat sonrası kapı, pencere vb çıkma alabilirsin ama yine de ev yapmaya bütçe yeter mi, zor.

Aklımdaki evi yapmaya bir milyon yetmez... Bir Milyon da arsa... Peyzajla falan, maaşlı çalışan için makul değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Erkut Uysal yazdı:

Daha ötesine taşımak istiyorum yorumunuzu müsadenizle... İstanbul özerk bir bölge ilan edilebilir mi ? Bu soruyu bana sorduran sebep fiyatların bu denli artması... Belli gelir düzeyindeki insanlar sadece İstanbulda yaşayabilecek... Bu insanlar biz olurmuyuz ama bilemiyorum... Bu soruyu bana sorduran başka bir sebep ise zamanında yapılan Anayasa değişikliği... Yapılan değışiklik ile bu mümkün bildiğim kadari ile, eğer yanlışım varsa değerli hukukçularımız düzeltsin lütfen...

Şimdiden söylüyorum, Kanal İstanbul bittiği anda yarımada tarafında kalacak olanlar için İstanbul' da yaşamak çok pahalıya maal olacak. bu da bizim gibileri İstanbul' dan si...ir etmenin en güzel yolu olacak. İstanbul' a her iki taraftan da giriş çıkışlar paralı olacak. şimdiden Anadolu' da, Trakya' da yer alıp yerleşme planları yapmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Mehmet Ozyurek yazdı:

2023 ? 

2053 vizyonu

Erdem Doğan yazdı:

Evet, ayrica cok da yardimseverlerdir. Komsu hemen yardima gelir 😂

273654.jpg

yerlisi fena değil ama genel olarak kafalar yanık . birde conolar kafaları bozuldu mu sağa sola sıçıyor . bana otobüse sıçanı denk gelmişti . çok şaşırmıştım. sanki sürekli ucunda yaşıyorlar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Bir ara arsa alıp ev yapma işine fena kafayı takmıştım. kayınbiraderle oturduk hesap kitap yaptık hatta baya baya. 2mizde evleri satıp arsa alıp ikiz villa yapacaktık. 1.2m gibi bir para geçiyordu elimize 450ye arsayı alıp kalana da evler bitiyordu. hop çüş derken arsa alamıyoruz artık :)

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-onerler-emlaklar-arasinda-412-m2-satilik-arsa-1046557536/detay

mesela rastgele bir ilan. 

tamam evin de değeri arttı ancak bu ilandan kalan 1m ile inşaata girmek riskli

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-onerlerde-satilik-arsa-1054141525/detay

bu da konum olarak ehh işte diyebileceğim bir yer ve 252m2 için istenen fiyata bak :(

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Demir yazdı:

hop çüş derken arsa alamıyoruz artık

İstanbul un satılan son en iyi arsalarının başında zorlu center gelir, haberlerden alıntı:

Zorlu Center'ın 2010 yılında 3 bin 500 lira olarak belirlenen arsa metrekare değeri,

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

peki ya mercimek?

Mercimeği anlarım yine.. sonuçta kanadadan geliyor.. 

Anlayamadığım şey salça ve takmış durumdayım.. 

Tarım kredi kooperatifinin ürettiği salça bizde en uygun ve kendi marketlerinde en fazla bir tane almak şartıyla indirimli olarak 30 liraya satılıyor. 1.61 dolar 

Ancak, aynı salça, dünyada bir çok ülkeye ihraç ediliyormuş ve avrupada falan 1-1,2 dolara satılıyormuş. 

Bize neden pahalı satılıyor bunu anlamış değilim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

yaz öncesi zam yapmayı unuttular, sonra da bir açıldılar arap atı gibi oldu

Mehmet Ozyurek yazdı:

avrupada falan 1-1,2 dolara satılıyormuş. 

rafta var mı bir sor, boşş boşşş raflar boş

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tarım kredi kooperatifinin ürettiği salça bizde en uygun ve kendi marketlerinde en fazla bir tane almak şartıyla indirimli olarak 30 liraya satılıyor. 1.61 dolar 

Ancak, aynı salça, dünyada bir çok ülkeye ihraç ediliyormuş ve avrupada falan 1-1,2 dolara satılıyormuş. 

ben bunu yurt dışına gidip market videosu çekenlerde gördüm. Reis bakliyat ürünleri mesela. Aynı ürün burada saha pahalı. Çok ilginç gerçekten

daha pahalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

rafta var mı bir sor, boşş boşşş raflar boş

Var var. 
Üstelik twitter paylaşımı değil. Bizzat gidenlerle görüşüyorum. 

Maşallah Panamaya bile satmışız ama orada bile bizden ucuzmuş. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Ozyurek yazdı:

orada bile bizden ucuzmuş.

Temel gıda için devlet desteği vardır belki :bomb:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence yurtdışında zor şartlarda yaşayan vatandaşlarımıza destek olmak için :p

Malum gaz yok burada :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Ama gaz yağı var :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

10numara yağ yakıo lem zaten evler, biz de ne ökoöllojik memleket diyorduk , bize de buderusun kombilerini kastırmışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

üst seviyeleri kaliteli

kalitesi iyidir de, bizim inşaat kalitesi malum apartman dairelerinin her birine bireysel kombiyi kastıran zihniyet ile çay içmek isterdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...