İçeriğe Yönlendir

Astra J 1.4 T mi Focus 3 1.6 TI-VCT mi?

Kürşat Bayram

Recommended Posts

Kürşat Bayram
Herkese hayırlı günler.Forumda yeniyim o yüzden forum kurallarınnda hata yapıyorsam kusura bakmayın.İki araç arasında sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.Astra j 1.4 t mi Focus 3 1.6 Ti-vct mi?İkisi de orta donanımlı.Astra sport donanım Focus style donanım.Sizin hangisini tavsiye edersiniz?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikisi de farklı beklentilerin aracı, rakam dışında ortak noktaları yok. önce onu bilmeli beklenti ihtiyaç nedir

Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Çağlar Bayur yazdı:

ikisi de farklı beklentilerin aracı, rakam dışında ortak noktaları yok. önce onu bilmeli beklenti ihtiyaç nedir

Şuan 2015 1.4 egeam var.Hem kaliteyi yükseltmek hem biraz performans artırmak.

Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Mehmet Dagdeviren58 yazdı:

Opelin motoruna nedense çok güvenirim.

Yakıt konusunda çok olumsuz yorum var.Yakıtından çekiniyorum biraz.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

iki motorda genelde lpg ile  arızaya yatkın diye bilirim. benzinli binilecekse ikiside tabiki yakar

astra özellikle tercih etmezdim 1.4 t turbo sorunlarıda olan bir motor piston kırıyor vs söylentileride vardı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Yakıt konusunda aslında toplumda ford daha çok yakar diye bi algı var,ben 2 modelide kullanmış biri olarak,opeli daha çok beğenirim.

Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Ali Gök yazdı:

iki motorda genelde lpg ile  arızaya yatkın diye bilirim. benzinli binilecekse ikiside tabiki yakar

astra özellikle tercih etmezdim 1.4 t turbo sorunlarıda olan bir motor piston kırıyor vs söylentileride vardı 

Teşekkürler

Mehmet Dagdeviren58 yazdı:

Yakıt konusunda aslında toplumda ford daha çok yakar diye bi algı var,ben 2 modelide kullanmış biri olarak,opeli daha çok beğenirim.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Opel'de termostat gövdesini çatlatıp su eksiltme konusu kronik, lpg sevmez. 1.4 turbolar 1.6 atmosferik gibi gidiyor. Ben şahsen çok yaklaşmazdım. 

Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Opel'de termostat gövdesini çatlatıp su eksiltme konusu kronik, lpg sevmez. 1.4 turbolar 1.6 atmosferik gibi gidiyor. Ben şahsen çok yaklaşmazdım. 

Anladım sağ olun teşekkürler

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bu tercihlerde  1.4 t Astra j, amaç performans ise Focus'un üzerinden atlar.

Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Bu tercihlerde  1.4 t Astra j, amaç performans ise Focus'un üzerinden atlar.

Egeadan sonra biraz performanslı modele yönelmek istiyorum fakat astranın yakıtı düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Kürşat Bayram yazdı:

Egeadan sonra biraz performanslı modele yönelmek istiyorum fakat astranın yakıtı düşündürüyor.

1.4T Astra tecrübem benzinli ile oldu lpg çok düşünmeyin zaten.

Piston kırma vs konular yeni 150liklerde oldu, kolon kilidi arızasıda kroniktir.K kasalarda.

j kasa 1.4T'lerin turboları ile ilgili söylenti var ama bizdekinde bir şey olmadı, alırken etraflıca bakılır bakımı yapılır binilir.

Yakıtı muadil tsi'lara göre fazla biraz ağır bir araç 9 10 civarı yakar ama rota nasıl ? 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Hem yakıt hem performans denilince akla direk 1.0 turbolar ve 1.2 tsi gelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Astra 1.4 otomatik kullandım 2 sene çok güzel araba ama kışın günlük kullanım 4-5km 10 litrenin altına düşmedi.Uzun yolda 6 litre 120-130 km hızla

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Kürşat Bayram yazdı:
Herkese hayırlı günler.Forumda yeniyim o yüzden forum kurallarınnda hata yapıyorsam kusura bakmayın.İki araç arasında sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.Astra j 1.4 t mi Focus 3 1.6 Ti-vct mi?İkisi de orta donanımlı.Astra sport donanım Focus style donanım.Sizin hangisini tavsiye edersiniz?

Astra j 1.4 turbolarda turbo sorunu meydana geliyor diye biliyorum. Bende 1.6 115 bg var çok şükür herhangi bir problem yaratmadı. Benden önceki sahibi sibopları değiştirmiş o yüzden sorunsuz biniyorum.

Yorum bağlantısı
Turan şahin
(düzenlendi)

...

tarihinde Turan şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enes Ayan

Bence Focus Astra'ya göre her yönüyle daha üstün bir otomobil.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Enes Ayan yazdı:

Hangi yönleriyle mesela 😊

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

O kadar da değil be abi 😅 140 HP den bahsediyoruz. Termostat mevzusu basit Allah başka dert vermesin 😊 LPG uyumu var yeni nesil turbo araçlarda LPG uyumu olan sayılı araçlardan. Piston kırma ile turbo manifold çatlama mevzusu var ona lafım yok. Turbo manifold çatlama olayını da kullanıma bağlıyorum millet soğutmadan stop ediyor ısıtmadan gaza basıyor.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Konfor olarak astra , yakıt ekonomisi olarak ford. Yol tutuşu, hacim olarak birbirine yakın araçlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

1.4t alırdım çünkü bildiğim kadarıyla focusta da sübap yakma olabiliyor o motorda

1.4t turbolu 200 torku var 140hp daha performanslı. Direkt enjeksiyon olmadığı için lpgye uyumunda sıkıntı yok.

termostat gövdesi turbo ve piston kırma muhabbeti var. Doğru yağ kullanılırsa turbo ve pistona zarar gelmesi daha zor olur diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

1.4T Astra tecrübem benzinli ile oldu lpg çok düşünmeyin zaten.

Piston kırma vs konular yeni 150liklerde oldu, kolon kilidi arızasıda kroniktir.K kasalarda.

j kasa 1.4T'lerin turboları ile ilgili söylenti var ama bizdekinde bir şey olmadı, alırken etraflıca bakılır bakımı yapılır binilir.

Yakıtı muadil tsi'lara göre fazla biraz ağır bir araç 9 10 civarı yakar ama rota nasıl ? 

Kastamonuda yaşıyorum genelde sakin bir trafik var.Çok sıkışık olduğu zamanlar nadir.Genelde şehir içi kullanacağım.

Süleyman Can yazdı:

Hem yakıt hem performans denilince akla direk 1.0 turbolar ve 1.2 tsi gelir. 

teşekkürler

Ferhat Yavuz yazdı:

Astra 1.4 otomatik kullandım 2 sene çok güzel araba ama kışın günlük kullanım 4-5km 10 litrenin altına düşmedi.Uzun yolda 6 litre 120-130 km hızla

Sağolun

Arif Aykın yazdı:

Astra j 1.4 turbolarda turbo sorunu meydana geliyor diye biliyorum. Bende 1.6 115 bg var çok şükür herhangi bir problem yaratmadı. Benden önceki sahibi sibopları değiştirmiş o yüzden sorunsuz biniyorum.

Sağolun teşekkür ederim

Enes Ayan yazdı:

Teşekkürler

Erhan Doruk yazdı:

Konfor olarak astra , yakıt ekonomisi olarak ford. Yol tutuşu, hacim olarak birbirine yakın araçlar. 

Teşekkürler

Behlül Baş yazdı:

1.4t alırdım çünkü bildiğim kadarıyla focusta da sübap yakma olabiliyor o motorda

1.4t turbolu 200 torku var 140hp daha performanslı. Direkt enjeksiyon olmadığı için lpgye uyumunda sıkıntı yok.

termostat gövdesi turbo ve piston kırma muhabbeti var. Doğru yağ kullanılırsa turbo ve pistona zarar gelmesi daha zor olur diye düşünüyorum 

Sağolun teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

1.6 atmosferik Honda Civic alınır, LPG ile sorunsuz binilir. Performans olarak iyidir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...