İçeriğe Yönlendir

Astra J 1.4 T mi Focus 3 1.6 TI-VCT mi?

Kürşat Bayram

Recommended Posts

Fatih Evcin
Murat Sahın yazdı:

1.6 atmosferik Honda Civic alınır, LPG ile sorunsuz binilir. Performans olarak iyidir. 

bende C şıkkı atmosferik bir 1.6 alırdım LPG ile mutlu mesut binerdim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fatih Evcin yazdı:

bende C şıkkı atmosferik bir 1.6 alırdım LPG ile mutlu mesut binerdim :)

1.4 T astra için vaktinde çok niyetlenmiştim. Ankara'da opel platfomları tamirci olarak Opel Garaj Hakan ustayı tavsiye eder, bende eskiden iki opel sahibi olduğum için tanırım kendisini. Bir gün LPG ustama sordum, benzinli al biz takalım, ayarları ve montaj çok önemli o araçta dedi. Ordan çıkıp Opel Garaj Hakan'a gidip sordum, taktırma, gereksiz macera, benzinde bile yeterince sorun çıkartıyor, lpgden edeceğin kârı ggelir gider bana verirsin demiş ve aynı aradın 1.6 atmosferiğini al, en fazla bir kes subapları değiştiririz, sonra sorunuz binersin demişti. 

Tİ-VCT için de lpg konusunda ziyadesi ile şiakyet var.

Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. 1.6 corolla/1.6 civic bilinen lpg ile sorun çıkartmayan, performans olarak üzmeyen iki araç. Amaç egeadan sonra konfor ve performans olunca ikiside yüz güldürür :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Murat Sahın yazdı:

1.4 T astra için vaktinde çok niyetlenmiştim. Ankara'da opel platfomları tamirci olarak Opel Garaj Hakan ustayı tavsiye eder, bende eskiden iki opel sahibi olduğum için tanırım kendisini. Bir gün LPG ustama sordum, benzinli al biz takalım, ayarları ve montaj çok önemli o araçta dedi. Ordan çıkıp Opel Garaj Hakan'a gidip sordum, taktırma, gereksiz macera, benzinde bile yeterince sorun çıkartıyor, lpgden edeceğin kârı ggelir gider bana verirsin demiş ve aynı aradın 1.6 atmosferiğini al, en fazla bir kes subapları değiştiririz, sonra sorunuz binersin demişti. 

Tİ-VCT için de lpg konusunda ziyadesi ile şiakyet var.

Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. 1.6 corolla/1.6 civic bilinen lpg ile sorun çıkartmayan, performans olarak üzmeyen iki araç. Amaç egeadan sonra konfor ve performans olunca ikiside yüz güldürür :) 

Hakan abiyi tanırım bende çok gidip geldim Ankaradayken.

Seçenekler arasında yok tabi ama sizin önerdiğiniz araçlar daha mantıklı olacak, o bütçeler ile şuan en makul Honda görünüyor. Astra kadar yürümez belki ama sorunsuzluk daha önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Murat Sahın yazdı:

1.6 atmosferik Honda Civic alınır, LPG ile sorunsuz binilir. Performans olarak iyidir. 

Aynı model astra ne kadar civic ne kadar? ;)

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Japon kardeş daha pahalıdır, küçük bir detayı atlamışız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Köksal Yılmaz yazdı:

Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Japon kardeş daha pahalıdır, küçük bir detayı atlamışız.

2 model eski ama sorunsuz seçenek daha iyi olur sanki :) 

Yok eğer sıfır alınacaksa aradaki farka yine değer. Japon kardeşi alırken vermediğimiz parayı tamire vermek var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Murat Sahın yazdı:

2 model eski ama sorunsuz seçenek daha iyi olur sanki :) 

Yok eğer sıfır alınacaksa aradaki farka yine değer. Japon kardeşi alırken vermediğimiz parayı tamire vermek var.

2 modelden fazla işte aradaki fark. Opel ikinci elde ucuzdur, binerken rakipleriyle benzer kalitede olduğunu fark edersin, şaşırırsın sonra satarken ucuza gitmesi garip gelir(alırken işimize gelmişti halbuki)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Köksal Yılmaz yazdı:

2 modelden fazla işte aradaki fark. Opel ikinci elde ucuzdur, binerken rakipleriyle benzer kalitede olduğunu fark edersin, şaşırırsın sonra satarken ucuza gitmesi garip gelir(alırken işimize gelmişti halbuki)

Ana diğer seçenek focus. Alırken ucuz değildir, binerken aldığımızın karşılığıdır. Satarken de ucuza gitmez. Demek ki bütçe müsait 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Yani şimdi ne deyim ki :)

97ea00690227ab244a927603e136b70e.jpg 

1200x900

Hile sezinledim 😁

Bu arada bence de Astra daha güzel görsel olarak. Ama 1.4t + LPG ile değil 🧐

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Murat Sahın yazdı:

Daha önceki arabam fd6 kasa civicti :).Oyüzden farklı bir markaya binmek istiyorum.

Köksal Yılmaz yazdı:

İkisinin de aynı kriterlerdeki modelleri arasında 20 bin falan oynuyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Kürşat Bayram yazdı:

Daha önceki arabam fd6 kasa civicti :).Oyüzden farklı bir markaya binmek istiyorum.

Corolla :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Murat Sahın yazdı:

Corolla :D 

Corolla da bakabilirim ayrı bir seçenek olarak 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Kürşat Bayram yazdı:

İkisinin de aynı kriterlerdeki modelleri arasında 20 bin falan oynuyor.

20 bin ise civic derim ama farklı marka istemişsiniz, kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Bayram
Köksal Yılmaz yazdı:

20 bin ise civic derim ama farklı marka istemişsiniz, kolay gelsin

teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...