İçeriğe Yönlendir

Airfryer (Sıcak Hava Fritözü)

Aytac Sakal
Çözüme git Aytac Sakal tarafından,

Recommended Posts

Aytac Sakal

Doktorun Diyet tavsiyesi üzerine Sağlık için Sıcak Hava Fritözü almaya karar verdim ileride dahada yaygınlaşacak gibi görünüyor bu başlıkta toplamış oluruz. Biraz inceledim ama sizlerin fikirlerini özellikle kullanıcı yorumlarını almak isterim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel aslında, bende almaya niyetlendim ama sonra vazgeçtim, zaten güzel büyük ve çok dengeli pişiren bir fırınımız var, herşeyi onda yapıyorumz, yine yağsız, çok daha kısa sürede ve sağlıklı, şimdi elektrik ne olacak diyeceksiniz, çok bir farkı yok baya az farkı olmalı, ben almaktan vazgeçtim, vereceğim parayı amorti etmez, tabii bazı şeyleri fırında yapamıyorsun ama oda yeme alışkanlığınızla ilgili birazda, bize hertürlü yetiyor fırın...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

8 senedir Philips airfryer kullanıyorum. Ben aldığımda bu kadar popüler değildi tabi. Şimdi her markanın var neredeyse. Xiaomi çok revaçta ama ben kullanmadım. Ablama ve işyerinden bir arkadaşa da Philips aldırdım onlar da memnun.

Bir tava gibi olmuyor tadı ama ben beğeniyorum. Yağsız ve hafif oluyor. Mideyi yormuyor.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Güzel aslında, bende almaya niyetlendim ama sonra vazgeçtim, zaten güzel büyük ve çok dengeli pişiren bir fırınımız var, herşeyi onda yapıyorumz, yine yağsız, çok daha kısa sürede ve sağlıklı, şimdi elektrik ne olacak diyeceksiniz, çok bir farkı yok baya az farkı olmalı, ben almaktan vazgeçtim, vereceğim parayı amorti etmez, tabii bazı şeyleri fırında yapamıyorsun ama oda yeme alışkanlığınızla ilgili birazda, bize hertürlü yetiyor fırın...

Hanım patates kızartmasını az yağlı olarak fırında yapıyor ailecek çok memnunuz zaman tasarrufu sağlıyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Emrah Altun yazdı:

8 senedir Philips airfryer kullanıyorum. Ben aldığımda bu kadar popüler değildi tabi. Şimdi her markanın var neredeyse. Xiaomi çok revaçta ama ben kullanmadım. Ablama ve işyerinden bir arkadaşa da Philips aldırdım onlar da memnun.

Bir tava gibi olmuyor tadı ama ben beğeniyorum. Yağsız ve hafif oluyor. Mideyi yormuyor.

Xaomi Baktım az önce sebze haşlama özelliği olan olsa iyi olur Xaomi ve Philips te bu mümkünmü ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hanım patates kızartmasını az yağlı olarak fırında yapıyor ailecek çok memnunuz zaman tasarrufu sağlıyor.

aynen bizde öyle :) bazen o şekilde bazen sulu vs. çokta güzel oluyor, köfte falanda hep fırında, kızartma köfte olacaksa tost makinasında yapıyorum mesela, döküm tavada az yağla ocak üstündede oluyor, yağda kızartma neredeyse hiç yok diyebilirim, yağda zaten zeytin yağı, yemek dedik acıktım yahu, şantiyede askeri birlik gibi, habire kuru fasulye karaşimşek, bakalım akşama ne yiyeceğiz :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Tefal easy fryer and grill modelini kullanıyoruz.

Artıları 

Herturlu et ürününü  , patates kızartması, kek, sufle gibi yiyecekleri kısa sürede pişiriyor

Yağ kullanımınız azalıyor. 

Enerji tüketimi az.

Hava akımı ile eşit pişirim yapıyor 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Airfryer ın turbo fırından sadece enerji olarak ekonomik olduğunu düşünüyorum. Ucuz birşey olsa herkes alsın tabi de onun yaptığını ankastre fırın da yapıyor bence. Ancak insta dan iyi reklam yapıyorlar. Birde yeni philips kahve makinası bombardımanı başladı. Artık insanlara reklamları izlettirip ihtiyaç yaratıyorlar. İnsanlarda Psikolojik olarak çoğunluğa uyma eğilimi , 5-10 videodan sonra herkeste var bende almalıyım diye zihinde düşünce oluşturuyor. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Philips XL olanı kullanıyoruz. Keşke önceden alsaydık diyoruz hep. Yağ tüketimimiz ciddi şekilde azaldı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yağsız yemek yiyeceğime yulaf yer geçerim, uğraşmam :) 

Zaten yemeklerde ya tereyağ ya da zeytinyağ kullanıyoruz. 

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Elektrik fiyatları böyleyken fırına bile karşıyım :) 

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Erhan Doruk yazdı:

Airfryer ın turbo fırından sadece enerji olarak ekonomik olduğunu düşünüyorum. Ucuz birşey olsa herkes alsın tabi de onun yaptığını ankastre fırın da yapıyor bence. Ancak insta dan iyi reklam yapıyorlar. Birde yeni philips kahve makinası bombardımanı başladı. Artık insanlara reklamları izlettirip ihtiyaç yaratıyorlar. İnsanlarda Psikolojik olarak çoğunluğa uyma eğilimi , 5-10 videodan sonra herkeste var bende almalıyım diye zihinde düşünce oluşturuyor. 

Yok hocam birbirinden tamamen farklı mekanizmalı cihazlar.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Emrah Altun yazdı:

Yok hocam birbirinden tamamen farklı mekanizmalı cihazlar.

Ankastre fırında da altta üstte rezistans var. Fan ise arkada. Farkı şu olabilir , fırında hava çıkışı yok , bunda var. Biz tepside yağsız parmak patates yapıyoruz. Baya güzel oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Xaomi aldık geçen ben çok beğendim sürekli kullanıyoruz

Tavuk kanadını mangalda gibi yapıyor kerata

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Alacaksanız litre olayına dikkat edin. Uygun diye 3.5 litre almayın. 4 kişilik bir aile için ideal olanı 5 litre.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Neredeyse 1 yıldır Cosori XXL kullanıyoruz. Amazon'dan baya uyguna almıştım. Mutfağın vazgeçilmez ürünü oldu. Yağda et, patates, balık, tavuk unuttum :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yağsız yemek yiyeceğime yulaf yer geçerim, uğraşmam :) 

Zaten yemeklerde ya tereyağ ya da zeytinyağ kullanıyoruz. 

Mustafa Arıkan yazdı:

Philips XL olanı kullanıyoruz. Keşke önceden alsaydık diyoruz hep. Yağ tüketimimiz ciddi şekilde azaldı. 

Biz Tereyağını Ayçiçek yağını bıraktık sadece zeytinyağı kullanıyoruz amaç Doktor tavsiyesi ile yağı azaltmak.

Tamamen Sağlık amaçlı.

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Neredeyse 1 yıldır Cosori XXL kullanıyoruz. Amazon'dan baya uyguna almıştım. Mutfağın vazgeçilmez ürünü oldu. Yağda et, patates, balık, tavuk unuttum :) 

Cosori XXL annemler kullanıyor onlarda Amazondan almışlar seçeneklerden biride bu.

Bu fritözleri kullananlar çok memnun ancak gerek yok diyenlerde var.Ben şu an bakıyorum sebze haşlama kısmına takıldık hepsiyle bu mümkünmü belirsiz olacaksa bu özelliği olandan almak isterim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hanımın tavsiyesi üzerine aldığımız ve aldığımız günden beri neredeyse hergün kullandığımız bir alet.Bence çok iyi bir cihaz.alan pişman olmaz sadece onu söyliyeyim.Biz philips xxl aldık.Biraz büyük haznesi bulaşık makinesine zor sığıyor o yüzden genelde elde yıkanıyor.Xl modeli alınabilir.

xaomi biraz küçük 2 kişilik çocuksuz aile iseniz yeterli gelebilir. Ama kafanızda alma fikri varsa alın her geçen gün fiyatlar artıyor.Sonra neden daha önce almamışım diyorsunuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben kumtel aldım, geçen ay 1400 liraya. 2 kişi ve bir çocuk bize yetiyor. Köfte, balık, tavuk, patates yaptık, hepsi güzel oldu. Çok hızlı ve pratik. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Philips xxl modelini 1 senedir kullanıyoruz. Alırken ne gerek var dedim ama, nerdeyse hergün çalışıyor. Koca fırını iki patates için açmaya gerek kalamadı. 

Tavuk, patates, köfte, börek, kek, patlıcan közleme vs. aklınıza gelen herşeyi çok güzel pişiriyor. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Hala kararsız kaldığım bir ürün. Genel olarak fonksiyonunu beğeniyorum. Gerçekten ihtiyacım olduğuna karar verene kadar almayacağım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Henüz kullanmıyoruz ama en çok duyduğum ve beğendiğim özellik köfteleri buzluktan çıkardığın gibi pişirebiliyormuşsun.

Köfte bir gün önce çıkıp yarın pişiririz moduna girdiğimiz zaman, genelde sonraki gün evde olmuyoruz ya köfte bozuluyor yada biz yemiyoruz :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sami Demirpaz yazdı:

Henüz kullanmıyoruz ama en çok duyduğum ve beğendiğim özellik köfteleri buzluktan çıkardığın gibi pişirebiliyormuşsun.

Köfte bir gün önce çıkıp yarın pişiririz moduna girdiğimiz zaman, genelde sonraki gün evde olmuyoruz ya köfte bozuluyor yada biz yemiyoruz :unsure2:

mikrodalga yok mu hocam?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...