İçeriğe Yönlendir

Airfryer (Sıcak Hava Fritözü)

Aytac Sakal
Çözüme git Aytac Sakal tarafından,

Recommended Posts

Cihat Küçükay
Mahmut Yıldız yazdı:

Biz balık, tavuk kanadı, köfte, patates vs yaptık, hepsinden memnun kaldık. Bizdeki ufak ama daha çok hızlı ve pratik olması hoşumuza gidiyor. Köfteyi çok güzel yapıyor, dışı çıtır, içi sulu kalıyor. 

Bir de stand mikser, her hafta çiğ köfte yapıyoruz. Çok kullanmayız diyordum ama kek, börek vs işini geçtim, çiğ köfte yapıyor olması bile yeterli benim için. 

Aman hanım duymasın, birde stand mikserler uğraşmayayım :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Biz de 6 ay önce aldık, alınca bir heves haftada 3-4 kullanıldı, max 7-8 kullanım sonrası diğer eşyalar gibi köşeye atıldı duruyor öyle.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Cihat Küçükay yazdı:

Aman hanım duymasın, birde stand mikserler uğraşmayayım :hohoho:

Valla öyle döküm falan değil, 2500 liraya aldım bir tane. En düşük hızda 35-40 aralıklı çalıştırarak yoğuruyorum çiğ köfteyi. Etlisini de yaptım ama saklama problemi nedeniyle etsiz yapıyorum. Biraz ceviz de kattın mı süper oluyor. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Valla öyle döküm falan değil, 2500 liraya aldım bir tane. En düşük hızda 35-40 aralıklı çalıştırarak yoğuruyorum çiğ köfteyi. Etlisini de yaptım ama saklama problemi nedeniyle etsiz yapıyorum. Biraz ceviz de kattın mı süper oluyor. :yes:

Elbet bi gün yolumuz düşer, yaz böyle bol bol ohh :dribble:

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Arzum AR2074-G Airtasty XL Airfryer Sıcak Hava Fritözü - Gümüş https://amzn.eu/d/fRcOuCy

Şunu kullanıyorum bence fiyat performans ürünü. Başlarda beğenmezsem boşuna çok para vermeyeyim dedim çünkü kullanmazsam evde tutmam atarım satarım biliyorum kendimi 😄 bu model çok kaba değil ama evet mutfakta yer tutuyor benim yerim vardı sorun etmedim. 6lt 1750w 2 kişi için yetmediği zaman olmadı. Aldığımda Arzumun daha büyüğü yoktu şimdi var mı bilmiyorum.  Kalabalık için zaten fırını kullanıyorum 4 kişiden fazlasına bu yetmeyebilir ama çok hızlı pişirdiği için gerektiğinde 2-3 kere çalıştırabilirsiniz. İçinde bütün piliç bile pişirdim her şeyi lezzetli pişiriyor sadece patates olayı farklı kızartmalık patates ya da fresh patates olmayınca çok da beğendiğim gibi olmadı. Çok sık kullanıyorum elektrik faturasında bir değişiklik farketmedim. Arzumda servis sıkıntısı da çekmem diye düşündüm. Artıları her yerde okuduğunuz gibi özellikleri var. Keşke olsa dediğim özellikleri sepeti sallama uyarısı yok, sepeti derin ama çift kat için bölme aparatı yok. Genel olarak memnunum iyi ki almışım dediklerimden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Elbet bi gün yolumuz düşer, yaz böyle bol bol ohh :dribble:

Canın sağ olsun, taş atıp kolum mu yorulacak sanki. Bas düğmesine yapsın.  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Arzum AR2074-G Airtasty XL Airfryer Sıcak Hava Fritözü - Gümüş https://amzn.eu/d/fRcOuCy

Şunu kullanıyorum bence fiyat performans ürünü. Başlarda beğenmezsem boşuna çok para vermeyeyim dedim çünkü kullanmazsam evde tutmam atarım satarım biliyorum kendimi 😄 bu model çok kaba değil ama evet mutfakta yer tutuyor benim yerim vardı sorun etmedim. 6lt 1750w 2 kişi için yetmediği zaman olmadı. Aldığımda Arzumun daha büyüğü yoktu şimdi var mı bilmiyorum.  Kalabalık için zaten fırını kullanıyorum 4 kişiden fazlasına bu yetmeyebilir ama çok hızlı pişirdiği için gerektiğinde 2-3 kere çalıştırabilirsiniz. İçinde bütün piliç bile pişirdim her şeyi lezzetli pişiriyor sadece patates olayı farklı kızartmalık patates ya da fresh patates olmayınca çok da beğendiğim gibi olmadı. Çok sık kullanıyorum elektrik faturasında bir değişiklik farketmedim. Arzumda servis sıkıntısı da çekmem diye düşündüm. Artıları her yerde okuduğunuz gibi özellikleri var. Keşke olsa dediğim özellikleri sepeti sallama uyarısı yok, sepeti derin ama çift kat için bölme aparatı yok. Genel olarak memnunum iyi ki almışım dediklerimden

Patatesi fırındaki gibi yapmıyor. daha çıtır oluyor. Baharatlı yapınca lezzeti de çok güzel oluyor ve yağ çok az. Ancak patates güzel olacak. Bu çok önemli. 

İyi patates kızartması için çift pişirme gerekir. Dondurulmuş patateslerden önceden pişirme yapılıp dondurulur. Eğer dondurulmuş patates kullanmayacaksanız iki kez kızartma yapılır. 

Ancak ben evde sıcak suda beklettim, sonra buzlu suya atıp kurutup dondurdum falan ama çok farkı olmadı. Artık tek seferde yapıp çıkıyoruz. Sadece airfryer üzerindeki hazır menü 180 derece/ 15 dakika diyor eşim 190 derece ve 19 dakika yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mahmut Yıldız yazdı:

Ancak patates güzel olacak.190 derece ve 19 dakika yapıyor. 

Patates işini çözmem lazımdı ilk başta makineyi alma sebebim az yağlı patates kızartması yapmaktı. Deneme yanılma ile ben de birçok yöntem denedim sonuçta sizin gibi bir şekilde kızartıyorum. Kızartmalık patates al, eşit büyüklükte doğra, nişastasını yıka, bekle kurusun, üzerine az yağ fısfısla sık + tuz ekle 200 derece 15 dk yöntemi benim makinada güzel çalıştı. Sepet tam doluysa arada silkelemek gerekiyor yoksa hava dolaşımı vs deseler de alttakiler eşit pişmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Patates işini çözmem lazımdı ilk başta makineyi alma sebebim az yağlı patates kızartması yapmaktı. Deneme yanılma ile ben de birçok yöntem denedim sonuçta sizin gibi bir şekilde kızartıyorum. Kızartmalık patates al, eşit büyüklükte doğra, nişastasını yıka, bekle kurusun, üzerine az yağ fısfısla sık + tuz ekle 200 derece 15 dk yöntemi benim makinada güzel çalıştı. Sepet tam doluysa arada silkelemek gerekiyor yoksa hava dolaşımı vs deseler de alttakiler eşit pişmiyor.

Ben bazen 2, bazen 3 kez karıştıyorum, yoksa eşit pişmiyor. Bizim cihaz, sürenin ortasında bir kez karıştır ikazı veriyor ama ben fazla karıştıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

https://www.hepsiburada.com/philips-hd9870-20-airfryer-smart-sensing-star-white-pm-HBC00002NQJ3W

Bizde bundan var epeydir kullanıyoruz. 
Kanat, balık , köfte ve pirzola çok güzel pişiyor. Onun dışında Marketlerde satılan dondurulmuş mini ekmek ve simit de kahvaltıda çok pratik oluyor. 
Patates konusunda çok fazla tatminkar değil. Ama dilimler ince olursa ve yağı 1 kaşık değilde 2 kaşık kullanıp güzelce harmanlanırsa ve yüksek ısıda kullanılırsa güzel oluyor. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mert Gülkokan yazdı:

fiyat olarak bimin sattığı kumteller oldukça uygun

Onları tavsiye etmem, kurutuyor. Ekonomik modeller; YUI, Hutt, Fabcio, Xiaomi. Orta-Üst; Phillips, Cosori

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gülkokan yazdı:

fiyat olarak bimin sattığı kumteller oldukça uygun

Cihat Küçükay yazdı:

Onları tavsiye etmem, kurutuyor. Ekonomik modeller; YUI, Hutt, Fabcio, Xiaomi. Orta-Üst; Phillips, Cosori

Ben bimden almadım ama kumtel bizimki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gülkokan yazdı:

nasıl memnun musun abi

Memnunum, iki kişi için yeter, fazlasına yetmez. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...