İçeriğe Yönlendir

MK3 Mondeo Benzin Çalışma Sorunu

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Yusuf Davaz yazdı:

1...bu sabah direk LPG düğmesine basıp marş yapıp direk hareket edebildim. LPG ile çalışınca sorun yok. Benzin ile problem var.

2...sıcak motor ile 0-100km/h denemesi yaptım. 12  13 sn arası gibi süre oldu. fabrika veriside 9.8 sn imiş. ben bu veriyi LPG ile yaptım. Benzin ile denemedim, çünkü benzinde sağlıklı degil araç

1. benzin pompa basıncı artık düşük, sabahki sorun orda

2. lpg ayarı iyi değil veya emme manifold klapelerinde ayrıca sorun olabilir. benzinde süre ölçmeye gerek yok aten ilk şık onu ortaya çıkardı

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

5 6 ay önce araba ilk çalışmada gaz yememeye başlamıştı. Lpgye geçince düzeliyordu  ilk başta lpg ile benzini aynı anda yakmaya çalışıyor gibi düşündüm. Sızdırma var yanma odasına gibi. Sonra benzinde gidrrken sıcak motorda gaza daha fazla bastığımda araç yığılmaya başladı. Tamgazda iyice bitiyordu işi. Lpgde sorun yoktu. Benzin pompasını değiştirdik. Şimdi sorun kalmadı. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Çağlar Bayur yazdı:

1. benzin pompa basıncı artık düşük, sabahki sorun orda

2. lpg ayarı iyi değil veya emme manifold klapelerinde ayrıca sorun olabilir. benzinde süre ölçmeye gerek yok aten ilk şık onu ortaya çıkardı

1. benimde ilk aklıma gelen pompa ve enjektörler olmuştu.  müsait bir zamanda sanayiye gidecem. orda netleşecek

2 . lpg ayarı ile ilgili bir problemim yok gibi. arıza lambasıda yakmıyor zaten araç lpg den kaynaklı.   emme manifold kelebeklerinide yenisini ile kendim degiştirmiştim. onla ilgilide bir problem yok. 

İlkay Başaran yazdı:

5 6 ay önce araba ilk çalışmada gaz yememeye başlamıştı. Lpgye geçince düzeliyordu  ilk başta lpg ile benzini aynı anda yakmaya çalışıyor gibi düşündüm. Sızdırma var yanma odasına gibi. Sonra benzinde gidrrken sıcak motorda gaza daha fazla bastığımda araç yığılmaya başladı. Tamgazda iyice bitiyordu işi. Lpgde sorun yoktu. Benzin pompasını değiştirdik. Şimdi sorun kalmadı. 

benimde sorun alt devirde daha fazla  üst devirlerde ve hızlarda daha az.  bende ilk başta aküyü söküp haritayı sıfırladım. baktım olmadı benzin filtresini orjinal ile degiştirdim ama yemedi. bizimde pompa gibi duruyor bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...