İçeriğe Yönlendir

Gözlük Camı Tamiri

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Yaşlılık işte, yakın gözlüğüm var, cebimde kırıldı ne yazık ki :( 

Yeni gözlük yazdırıp almayı düşünüyorum ileride ama bu da çöp olmasın, camı kaliteliydi, yapışır mı bu? Sağlıklı olur mu?

(Evde kullanırım estetik durmasa da olur bu arada)

IMG_20221112_174134.jpg

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Çağlar Bayur yazdı:

yapışsa da gözü bozar

Görme alanında değil gibi hocam, yakın gözlüğü sonuçta :) Kafa ve gözler genelde sabit, ekrana havyaya lehime vs bakıyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağ odak kaymış olacak illaki yakın da iş görebilir ama kısa süreli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Çağlar Bayur yazdı:

sağ odak kaymış olacak illaki yakın da iş görebilir ama kısa süreli

Muayeneden geçmez diyorsun yani, kötü oldu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tek cam yaptırabilirsin.. 

Atasundan yaptırmıştım bunu, sordum, ton farkı olur dediler. Yapmadılar yani :(

Yaptırırsam uzak yakın bir arada olanlardan yaptırayım bari. Bunu bir şekilde yapıştırırım, evde ince işlerde iyi olur diye düşünüyorum. Gözlüksüz sd kartı takamadım dün :D 

Haşmet Güngör yazdı:

Yapışır ama astarı yüzünden pahalı olabilir. Ultraviyole lambanız varsa deneyin. 

https://teknikrehber.com/cam-yapistirma-kirik-cam-tamiri/

Alıntı

Uv lambanız yoksa yapıştırdığınız camı güneşte 2-3 dakika bekletmeniz yeterli oluyor. Uv cam yapıştırıcıları kırık gözlükler, kırık aynalar, minik cam parçalar, temas eden yüzeyi küçük, cam eşyaları tamir etmek için mükemmeldir. 

Destek beklediğim yerden geldi, teşekkürler :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Evet, UV yapıştırıcıların optik camlar için olanları ateş pahası (900TL++)

Gözlükçüler tamir etse keşke bu tarz camları

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Olmaz bu abi. Ben camları doğubank’tan alıyorum. Optikçiler bu işten çok kâr yapıyor. Ankara’nın doğubank’ı vardır kesin. Orada uygun tek cam yaptırsan daha mantıklı olur. 

optikçinin 1000 lira dediği cam doğubank’ta 300. Bir de bu cam işinde çok fazla reklam var. Yanar dönerli şöyle kaplamalı böyle alevli camlı, ultra hd, 4k falan sözlerine kapılmayın. Hepsi yaklaşık aynı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Olmaz bu abi. Ben camları doğubank’tan alıyorum. Optikçiler bu işten çok kâr yapıyor. Ankara’nın doğubank’ı vardır kesin. Orada uygun tek cam yaptırsan daha mantıklı olur. 

optikçinin 1000 lira dediği cam doğubank’ta 300. Bir de bu cam işinde çok fazla reklam var. Yanar dönerli şöyle kaplamalı böyle alevli camlı, ultra hd, 4k falan sözlerine kapılmayın. Hepsi yaklaşık aynı :) 

Hanima TR de akrabamiz olan optikcide iyi bir cam yaptirmistik. Markasi Nikon. Camlarla beraber 50 sayfa evrak teslim edildi. Biri 1,75 digeri 2,0. Buraya gelince ehliyet icin tekrar muayne gerekti, atasun gibi cok subeli bir optikciye gittik. Numaralar 2.0 ve 2.25 cikti. Raporu da camlari almadan vermiyorlar. Fiyata 180 euro dediler. Sözde iyi kalite marka. Yakin tarihte TR plani olmayinca tamam yaptiralim dedik. Öncelikle camlarin kalinligi ve formu eskisine göre baya bir farkli geldi bana. Kalitesini az cok anladim. 97 den beri gözlük kullanirim :) Tabi yorum yapmadim :) Görmede problem yok. Birkac ay gecmeden camlarin cok kolay cizildigini farkettik. Eski ve birkac yildir kullandigimiz camlara bir bakalim dedik, tek bir cizik yok :) Yani astigmat olmayan, inceltme yapilmayan sözde antirefleli ve bilmem kac filtreli buradaki iyi kalite cam ile TR de aldigimiz iyi kalite camin arasinda daglar kadar kalite ve fiyat farki var. TR de tam olarak ne kadar para ödedik hatirlamiyorum ama maksimum 100 eurodur. Günün sonunda 180 euroya tecrübe edindik. Bir daha bilmedigim yerden bilmedigim cam almam. 10/1 fiyat olursa belki :biggrin:

Mustafa AKSEKİOĞLU yazdı:

-Yapışsa da ışığı kırma açılarında sapma olacağından hem görüntüyü hem de gözü bozabilir. farklı bir özelliği yoksa numaralı tek cam 100 tl civarı değişebilir.En makulu camı değişmek.Göz sağlığınız daha önemli.

Hocam 100 liraya ayna vermezler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tek cam yaptırılır. Ton farkını evde hissetmezsiniz. Yapmak istememişler. Ancak kırıldığı için muhtemelen eski numarasını bulamazlar. Reçetenizle giderseniz yaparlar.

Bu arada, gözlük camlarınızı mutlaka hard-organic yaptırın. Kırılması çok zor.

Ucuz camlarda tek cam muhtemelen 300-500TL arasında olacaktır. Geçen hafta HOYA marka yaptırdım (üst kalite) iki cama 1400TL ödedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Bu cam en full olanı ne yazık ki 😢

3 çeşit filtre kaplı

Filtre ayrı bi şey. Hard organic bambaşka.

Hardorganic'in özelliği zor kırılması, daha ince olması. Camın yapısı ile alakalı.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

Hardorganic'in özelliği zor kırılması, daha ince olması. Camın yapısı ile alakalı.

Hatırladığım kadarıyla o da var bunda ne yazık ki, atasundaki en pahalı camdandı işte

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Hatırladığım kadarıyla o da var bunda ne yazık ki, atasundaki en pahalı camdandı işte

Atasun'da normaldir :) Acil olmadığı sürece kapısından geçmem.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

Atasun'da normaldir :) Acil olmadığı sürece kapısından geçmem.

Tavsiye alayım o zaman :)

3 yıl önce 500 küsur vermişim, şimdi 3k isterler 😢

Gerçi önce gözleri ölçtüreyim tss ile :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Tavsiye alayım o zaman :)

3 yıl önce 500 küsur vermişim, şimdi 3k isterler 😢

Gerçi önce gözleri ölçtüreyim tss ile :)

Ankara'da bilemem, İstanbul'da öneri verebilirim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

ismi çok afili ama. Hard Organik :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Gözlerini çizdirsene abi. Düşersen kırılmaz hem :crazy:

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

Gözlerini çizdirsene abi. Düşersen kırılmaz hem :crazy:

Hard mı çizdireyim? :)

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Hard mı çizdireyim? :)

Ben karışmam 😀

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tamir edilebilecek türde gözlük almıyorsunuz sonra tamir diyorsunuz... çerçeve yok ki bunda.. çöp olur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Maltepe pazarında envai çeşit gözlük var, en son tane 20 liraydı şimdi olsun olsun 50-75 aralığındadır. Ben oradan bir kaç kez aldım gözlük. Bazıları gerçekten çok kaliteli.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...