İçeriğe Yönlendir

Marşpiyel Mini Onarımdan Yapılır mı?

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar, 

Bugün arabama benden kaynaklı olan ilk hasarımı verdim :( Kurum içerisinde beni sıkıştıran bir kuryeye yol vermek isterken marşpiyeli yol kenarına bırakılmış ve görmediğim sivri köşeli taşa çaktım. Sağ ön kapı altındaki kısmında 10-15 santimlik bir çizik ve hafif ezilme oldu. O bölge mini onarımdan yapılıyor mu? Hiç mini onarım tecrübem yok o yüzden bir sormak istedim. 

Şimdiden teşekkürler,

Deniz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Fotoğraf görebilme imkanımız olsa daha iyi karar verilir.

Mini onarım genelde ufak ezik ve çizikleri karşılıyor. Sizinki normal onarımla yapılmalı. Hatta bence cepten yaptırın ki, kasko şişmesin seneye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun. Fotoğraf görebilme imkanımız olsa daha iyi karar verilir.

Mini onarım genelde ufak ezik ve çizikleri karşılıyor. Sizinki normal onarımla yapılmalı. Hatta bence cepten yaptırın ki, kasko şişmesin seneye.

Teşekkürler :)

Araba o kadar kirli ki önce yıkatmam lazım sanırım net anlamak için. bu akşam eve geçerken bir su tutabilirsem oraya fotosunu da çekerim.

Sigortacım (kuzenim :D ) önce bir randevu alıp keşif yaptırmamı önerdi. Mini onarıma girme ihtimali var, eksperin ruh haline göre değişiyor dedi. Ama dediğiniz gibi normal onarım çıkarsa ya cepten yaptıracağım ya da öyle bırakacağım. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Mini onarım ve üzerine bir miktar para ile yapılabiliyor bazen. Ancak onarım süresini mutlaka sorun, çoğunlukla ciddi dolular

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Deniz Kom yazdı:

Mini onarıma girme ihtimali var, eksperin ruh haline göre değişiyor dedi.

Mini onarımda eksper yok. Autoking'se mesela, onlar kendileri karar veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen şahin yazdı:

Satmayacaksanız yaptırmayın nazarlık olsun 

Bu mantığı hiç anlamıyorum. Vuruk araba ile gezmenin nesi nazarlıktır... Vuruksa yaptırlır, tertemiz binilir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Ersen şahin yazdı:

Satmayacaksanız yaptırmayın nazarlık olsun 

Keşke nazarlık olsa :)

Arabaya benim verdiğim ilk hasar ama sıfır aldığım arabamın 4 yanında tıklamalar var. 2 defa park halinde vurdular (sol arka kapıya ticari tıkladı, arka tampona da komşu). sağ arka kapıyı iş yerinde metale kadar intikam alır gibi kapı açarken oymuşlar, sol arka C sütununu da AVM otoparkında manyağın biri sıkıntıdan çizmiş. Araba nazarlıklardan dilek ağacı gibi oldu :D

Sani Gerşon yazdı:

Mini onarımda eksper yok. Autoking'se mesela, onlar kendileri karar veriyor.

En iyisi bir ziyaret etmek sanırım :)  Sompo beni evime yakın olan RS otoya gönderiyor. İlk boşlukta randevu alayım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Geçmiş Olsun...

2016 yılında  eski aracımda önceki sahibinden kalma sağ arka kapı çıta altında El kadar bir göçük vardı.Auto King mini onarımdan halletti hasar kaydıda işlenmemişti.Gerçekten yardımcı oldular ancak İşçilik çok tatmin etmemişti.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Sani Gerşon yazdı:

Bu mantığı hiç anlamıyorum. Vuruk araba ile gezmenin nesi nazarlıktır... Vuruksa yaptırlır, tertemiz binilir.

O zaten işin espirisiydi sani bey arabasını seven bir insan için en ufak nokta bile göze çarpar 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Aytac Sakal yazdı:

Geçmiş Olsun...

2016 yılında  eski aracımda önceki sahibinden kalma sağ arka kapı çıta altında El kadar bir göçük vardı.Auto King mini onarımdan halletti hasar kaydıda işlenmemişti.Gerçekten yardımcı oldular ancak İşçilik çok tatmin etmemişti.

Autoking e ben de eski aracımdaki hasar için yönlendirilmiştim. Kırık tamponumu yamayarak gönderdiler. 1 ay sonra hem kırık bölgeden hem de etrafından açılmalar oldu. Dosyayı yeniden açtırmak, parça beklemek, değişim ve boyama ile uğraşmak derken haftalarca uğraştım. Pek memnun kaldığım söylenemez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...