İçeriğe Yönlendir

Telefon Danışma - Liste Uzun Kafa Karışık

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
Mehmet Göktürk yazdı:

IPHONE SE

Mehmet hocam İphone ile anlaşamıyor, istemiyor yani :) 

Ali Kısa yazdı:

Eğer garantisi olsun şartı yoksa yurtdışı bir one plus 9 alınabilir. Özellikleri Mi 11T ile aynı sayılır, işlemcisi Sd888. 8 ram, 128 hafıza. kayıt ve güncelleme sorunu yok. 7500 TL civarı.

One Plus çok güzel telefon ama garantisi olsun istiyorum. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

Cihat Küçükay yazdı:

Ben çocuğa Redmi 8 aldım 4-5 ay önce. Çok memnunuz, hızlı, kasması yok. Kamerası da fiyatına göre güzel.

Redmi Note 11 veya Realme 8 sonuca yakın görünüyor şuan. Akşam gidip yakından inceleyeceğiz

Öner Kurukuz yazdı:

Herkesin düşüncesi farklıdır, ben de bu konuda bir çoğundan farklı düşünüyorum.

7500-8000 tl'ye giriş ya da orta segment bir telefon almak yerine temiz ikinci el bir amiral gemisi tercih ediyorum. Bu gune kadar kendime, babama, eşime, oğluma, ablama hep ikinci el aldım, çok şükür sorun yaşamadım.

Şu an snapdragon lu Samsung Galaxy S20FE kullanıyorum. 6gb ramli ve128 gb olan model. İşlemci olsun, kamerası olsun bataryası olsun hepsi çok iyi. Sonuçta amiral gemisi.

2022 model sıfır clio almak yerine 2020 model ikinci el mercedes almak olarak düşünün.

Dediğim gibi, tercih meselesi. Herkes ikinci ele sıcak bakmıyor. Ancak o paralara alacağınız bir S20Fe, konuda bahsettiğiniz tüm telefonlardan iki gömlek üstün.

Bende çok sıcak bakmıyorum telefonda 2.el olayına. Bu devirde kimin ne olduğu neci olduğu belli olmuyor. Telefon konusunda sıkıntılı bir durum bence.

Bir de doğum günü vesilesi ile alınacak cihaz o yüzden 2.el zaten olmaz :) 

İlke Demir yazdı:

2000 yılından beri her seferinde farklı marka kullanmışımdır. Denemediğim marka (ios hariç) neredeyse yok. Sonunda eski yoldaşımda karar kıldım ve ikinci kez samsung aldım, memnunum. İkinci memnun olduğum telefon ise motorola idi. Kullananlar iyi bilir.

Listede Samsung M32 var özellik olarak diğerlerinin üzerinde olduğu noktalar var fakat fiyat olarak da diğerlerinden biraz yukarda

Tayfun Aydın yazdı:

8gb ramli 128gb hafızalı 11 pro derim ancak hafif de olsa bütçeyi aşabilir. Kasım fırsatlarında uygundu fiyatı... 10 pro da olabilir..

Redmi Note serisindeki 11 pro ve 10 prodan bahsediyorsunuz sanırım.

11 Pro güzel cihazmış. Bütçeye bakmam lazım bu cihaz için

Okay Kaygusuz yazdı:

samsung a23 veya 22

A serisi istemiyor maalesef. Çevresinde bir kaç kötü örnek varmış

Yorum bağlantısı
İlke Demir

m31s kullanıyorum. ilk defa çıtanın bu kadar yukarıda olduğu bir telefon seçmişim. şarj olayı hele mükemmel 6000ma. Bir de güncellemelerden hep korkmuşumdur ama samsung güncellemeleri nedense hiç olumsuz etkilemedi. ben tavsiye ederim m31s'i. Tabi sizin dediğiniz modele bakmadım ama m32 dediğine göre bir model üzerinde demektir.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

Listede Samsung M32 var özellik olarak diğerlerinin üzerinde olduğu noktalar var fakat fiyat olarak da diğerlerinden biraz yukarda

Benim bildigim A serisi M serisinden üstün bir seri ama hanım öyle diyorsa yapacak birşey yok :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Öner Kurukuz yazdı:

Herkesin düşüncesi farklıdır, ben de bu konuda bir çoğundan farklı düşünüyorum.

7500-8000 tl'ye giriş ya da orta segment bir telefon almak yerine temiz ikinci el bir amiral gemisi tercih ediyorum. Bu gune kadar kendime, babama, eşime, oğluma, ablama hep ikinci el aldım, çok şükür sorun yaşamadım.

Şu an snapdragon lu Samsung Galaxy S20FE kullanıyorum. 6gb ramli ve128 gb olan model. İşlemci olsun, kamerası olsun bataryası olsun hepsi çok iyi. Sonuçta amiral gemisi.

2022 model sıfır clio almak yerine 2020 model ikinci el mercedes almak olarak düşünün.

Dediğim gibi, tercih meselesi. Herkes ikinci ele sıcak bakmıyor. Ancak o paralara alacağınız bir S20Fe, konuda bahsettiğiniz tüm telefonlardan iki gömlek üstün.

Dediğiniz gibi iyi şartlarda bulsam bende yapıyorum. En son ikinci el telefonu buradan Samsung Note 2 almıştım. Hanım 2 sene tık demeden kullanmıştı. Ama sorun şu; öyle telefonlar kolay kolay bulunmuyor artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Cihat Küçükay yazdı:

Dediğiniz gibi iyi şartlarda bulsam bende yapıyorum. En son ikinci el telefonu buradan Samsung Note 2 almıştım. Hanım 2 sene tık demeden kullanmıştı. Ama sorun şu; öyle telefonlar kolay kolay bulunmuyor artık.

Biraz araştırmayla bulunuyor hocam.

Bulduğum telefonlarda *#0*# yaparak test menüsüne giriyor ve her şeyini test ediyorum. Bir sorun yoksa alıyorum cihazı. Bana göre ikinci el demek kaliteli telefonu ucuza almak demek.

Samsung telefonlar için note ve S serisi iyidir, diğer seriler hikaye...

Bu serilerde kullanılan malzeme daha kaliteli oluyor.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

realme 8 çok güzel bir telefon düşünmeden alabilirsin. ekranı vs de on numara. mediamarkt ta gidip bakmıştım.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Baha Kanberoğlu yazdı:

Butce yukselirse A33e bakin derim. Guzel telefon ve hafizasi yukseltilebiliyor. 5G desteği de mevcut

Her a33 5g de var mıdır bilmem ama 2ay önce sıfır aldığım telefonun sıcaklık farkı olur olmaz dokunmatik saçmalıyor. Bu modeli eş gecseniz daha iyi olur. Ayrica s20 fe var o şarj konusu hariç hala muhteşem. 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:

Her a33 5g de var mıdır bilmem ama 2ay önce sıfır aldığım telefonun sıcaklık farkı olur olmaz dokunmatik saçmalıyor. Bu modeli eş gecseniz daha iyi olur. Ayrica s20 fe var o şarj konusu hariç hala muhteşem. 

6-7 aydir eşim kullanıyor bu telefonu. Şu ana kadar sorun yaşamadık. O sebeple önermiştim. Yaz sıcağında da aktif olarak kullandık

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
İlke Demir yazdı:

m31s kullanıyorum. ilk defa çıtanın bu kadar yukarıda olduğu bir telefon seçmişim. şarj olayı hele mükemmel 6000ma. Bir de güncellemelerden hep korkmuşumdur ama samsung güncellemeleri nedense hiç olumsuz etkilemedi. ben tavsiye ederim m31s'i. Tabi sizin dediğiniz modele bakmadım ama m32 dediğine göre bir model üzerinde demektir.

m32 şuan m31s'den daha ucuz.

M31s fiyatları 10bin üzerinde

Özellik olarak da bire bir karşılaştımadım ama m32 daha düşük seviye galiba

Hacı Şenyurt yazdı:

A serisi zaten seçeneklerimiz arasında yoktu.

Doğan Arşiray yazdı:

realme 8 çok güzel bir telefon düşünmeden alabilirsin. ekranı vs de on numara. mediamarkt ta gidip bakmıştım.

Valla abi çok gittim geldim realme 8 ile Redmi Note 11 arasında. Realme 8 de gayet iyi görünüyor özelliklerine bakınca

Ama sanırım yarım saate kadar Note 11'i alacağım :) 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Baha Kanberoğlu yazdı:

6-7 aydir eşim kullanıyor bu telefonu. Şu ana kadar sorun yaşamadık. O sebeple önermiştim. Yaz sıcağında da aktif olarak kullandık

Haklısınız ben anlam veremedim zaten. Bazılarında var demek ki.  Ben İnternet'e araştırırken nü durumu yaşayınca, şikayet var da çokça sorun gördüm. Birkaç gün sonra malatyaya geçince samsung servisine telefonu göndereceğim. Uzaktan test falan denediler ama tel saçmaladığı için siz gönderin dediler. Pili falan şahane gidiyor. İki tane iş profil ve bir çok uygulama var. Çalıştırmam demiyor. Lakin ara ara ekran donuyor dokunmatik çalışmıyor bazen de hat çekmeme sorunları oluyor. Her zaman derim elektronik şans işi. 

Yorum bağlantısı
İlke Demir
Alptuğ Özcan yazdı:

m32 şuan m31s'den daha ucuz.

M31s fiyatları 10bin üzerinde

Özellik olarak da bire bir karşılaştımadım ama m32 daha düşük seviye galiba

ben araştırmadım düz mantıkla yazdım m32 ise daha üsttür sandım :) ne olursa olsun ben samsung kullanıyorum ve memnunumç

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
İlke Demir yazdı:

ben araştırmadım düz mantıkla yazdım m32 ise daha üsttür sandım :) ne olursa olsun ben samsung kullanıyorum ve memnunumç

Ben de öyle düşünmüştüm ama ters orantılı çıktı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Kendime alacak olsaydım eğer,sıfır bir android cihaz yerine 2.el temiz bi iphone alırdım.

Örneğin iphone x alınabilir.

Android telefonlar gün geçtikçe yavaşlıyor,evde eski iphone 6s plusım var hala canavar gibi.

Yorum bağlantısı
İlke Demir
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Kendime alacak olsaydım eğer,sıfır bir android cihaz yerine 2.el temiz bi iphone alırdım.

Android telefonlar gün geçtikçe yavaşlıyor,evde eski iphone 6s plusım var hala canavar gibi.

Bu defa bende yavaşlama yok. Nedeni de gereksiz tüm programları kaldırıyorum. Hatta kaldırılamayan ama kullanılmayan uygulamaları da ya pasif moda ya da uyku moduna alıyorum. Ben de iphone'a çok heveslendim ama nasip olmadı. Hayat işte :unsure2:

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Doğru söylüyorsunuz ama İphone kullanmak istemiyor, sevmiyor :) 

Samsung Galaxy Note 3'ü 2014'de almıştık hala da aynı telefonu kullanıyor. Herhangi bir problemi de yok. Tek sorun uygulamalar desteğini çekiyor artık. Mesela İnstagram, Trendyol, Vakıfbank gibi. Uygulamaları destek vermeye devam etse yenilemeyi düşünmüyorduk.

O yüzden yeni telefonu da uzun süre kullanır diye düşünüyorum.

Bende hala 6s kullanıyorum ve bir şeyin eksikliğini hissetmiyorum:nazar:

Bu sabah Redmi Note 11 6/128 siparişi verdim bu arada.

İlke Demir yazdı:

Bu defa bende yavaşlama yok. Nedeni de gereksiz tüm programları kaldırıyorum. Hatta kaldırılamayan ama kullanılmayan uygulamaları da ya pasif moda ya da uyku moduna alıyorum. Ben de iphone'a çok heveslendim ama nasip olmadı. Hayat işte :unsure2:

Yeni bir İphone alamayacağım için şuan elimdeki 6s'e gözüm gibi bakıyorum. Yetiyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

Hayirli olsun

Sağol abi teşekkürler.

Telefon hanımı fazlasıyla yıllarca idare eder.

Ben hanıma değil de kendime telefon alıyormuş gibi titiz davrandım o yüzden baya kararsız kaldım :) 

Senin dediğin Realme 8 de çok gidip geldim ama hanımın Note 11'in alengirli rengi hoşuna gidince onda karar kıldık  

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Android uzmanlarından yardım istiyorum.

Görselde yuvarlak içine aldığım kısayolu değiştirmenin bir yolu yok mu?

Kurcaladım kurcaladım bulamadım. Oranın değişmesi için illaki "Tema" değişikliği mi yapmak gerekiyor

Telefon bilindiği üzere Redmi Note 11 

image.png.d3e1e900f6389b4b545d4abb97826235.png

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Alptuğ Özcan yazdı:

Android uzmanlarından yardım istiyorum.

Görselde yuvarlak içine aldığım kısayolu değiştirmenin bir yolu yok mu?

Kurcaladım kurcaladım bulamadım. Oranın değişmesi için illaki "Tema" değişikliği mi yapmak gerekiyor

Telefon bilindiği üzere Redmi Note 11 

image.png.d3e1e900f6389b4b545d4abb97826235.png

Evet temalara girip uygun kilit ekranını seçerek değiştirebilirsiniz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ahmet Çankaya

yeni konu açmaya gerek yok...

kızım için 15 yaşında, kamerası iyi uzun süre kullanabileceği bir telefon önerebilir misiniz rica etsem.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ahmet Çankaya yazdı:

kızım için 15 yaşında, kamerası iyi uzun süre kullanabileceği bir telefon önerebilir misiniz rica etsem.

üst limit nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

realme 8 9 10 vs alınabilir. ekranı pili parasına göre kamerasına göre çok iyi. ayrıca işletim sistemi kusursuz neredeyse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ahmet Çankaya yazdı:

Kamerasi iyi olan S20 Fe olabilir.

Su an 128 gb olanlar 10500 tl ye sıfır bulunuyor.

Ben kullanıyorum, cok memnunum, zam yemeden bir tane daha alsam mi acaba diyorum.

Cihaz eskidi, artik sadece güvenlik guncellemesi alacak ama kamerasi ve işlemcisi cidden guzel.

6 saat civarı ekran suresi ile bataryasi da fena sayilmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Doğan Arşiray yazdı:

realme 8 9 10 vs alınabilir. ekranı pili parasına göre kamerasına göre çok iyi. ayrıca işletim sistemi kusursuz neredeyse.

hımm bu tavsiyeni inceliycem.. realme dediğin redmi mi oluyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

hımm bu tavsiyeni inceliycem.. realme dediğin redmi mi oluyor

redmi xiaominin alt markası.

realmi ve oneplus, oppo nun iştiraki. bu üçününde işletim sistemi çok rafine. sıfır sorun. donanım ise her markada aynı zaten.

Öner Kurukuz yazdı:

Kamerasi iyi olan S20 Fe olabilir.

Su an 128 gb olanlar 10500 tl ye sıfır bulunuyor.

Ben kullanıyorum, cok memnunum, zam yemeden bir tane daha alsam mi acaba diyorum.

Cihaz eskidi, artik sadece güvenlik guncellemesi alacak ama kamerasi ve işlemcisi cidden guzel.

6 saat civarı ekran suresi ile bataryasi da fena sayilmaz.

samsung easycep ten alınabilir. ben huawei aldım. müthiş memnun kaldım. 12 ay garanti 12 ay taksit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...