İçeriğe Yönlendir

E-power Teknolojisi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Erhan Doruk

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

piston kol umu uzuyor

Kurak topraktan saç çıktığına inanıyorsunuz da kolun uzadığına mı inanmıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kurak topraktan saç çıktığına inanıyorsunuz da kolun uzadığına mı inanmıyorsunuz

anten gibi mi nasıl

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sataşma var döverim seni

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

anten gibi mi nasıl

Her teline sensör koydurmuş heralde. Nasıl hemen haber alıyor anlamıyorum ki :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bizim youtuberler hava civa. Arabayı alıp uzun yolda gazlamalı videoların haricinde test etmiyorlar. 

bu eleman sanırım polonya’da güzel trafikli bi zamanda havanın buz gibi olduğu günde test etmiş. 4,3lt yakmış. Hibrit de bu civarda yakardı sanırım. Bence gayet iyi. Bu araba daha güçlü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizim youtuberler

karter havalandırma filtresini hava filtresi sanan tıbırlarımız, taunus toplarken ön tabladan habersiz vlogerlarımız dolu

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Al sana hybrid

nis san a.ş’nin olayı bu trenle aynı işte. Seri hibrit. 

şimdi merak ettim. Tren rampa aşağı inerken motoru kapatıyor mu?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

nis san a.ş’nin olayı bu trenle aynı işte. Seri hibrit. 

şimdi merak ettim. Tren rampa aşağı inerken motoru kapatıyor mu?

Marş motoru kaç paradır onun haberin var mı? Senin 10 mtv almaz heralde.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Marş motoru kaç paradır onun haberin var mı? Senin 10 mtv almaz heralde.

heee toyota gibi paralel hibrit yapıp vurdurarak çalıştırsaydı :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu arada sadece mekanik fren kullanmıyor bunlar. Elektrikle de yavaşlatıyorlar.

Hibriti de stop ettiren var. Yarın bi dene.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Patos makinesindeki makas gibi bir şey mi var bu nedir ya hu :)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Trenler elektrikle yürüyor ya.. nasıl becermiş stop ettirmeyi. 

250 kwa jeneratörün kabloları 1 kova suya sok bak abi aynı anda. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Trenler elektrikle yürüyor ya.. nasıl becermiş stop ettirmeyi. 

Rejen freni seri hibrit portifte köküne kadar açınca sente atıyor motor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizim youtuberler hava civa. Arabayı alıp uzun yolda gazlamalı videoların haricinde test etmiyorlar

Birde makarnacilar var 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

E-power ilk nissan note’de 2017 yılında yanıtılmış ve kullanılmış. Ben de yeni sanıyordum. 

eski sistemde şanzıman varmış. Gerçi yenisini bilmiyorum. Şanzımanda epey sorun yaşayan varmış

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

E-power ilk nissan note’de 2017 yılında yanıtılmış ve kullanılmış. Ben de yeni sanıyordum. 

eski sistemde şanzıman varmış. Gerçi yenisini bilmiyorum. Şanzımanda epey sorun yaşayan varmış

sana bir sorun çıkarma potansiyeli olan bir ihtimal daha vereyim,o aracın motorunda ve krankın hareketini sağlayan sistemde, yaz kenara bakalım ne zaman haklı çıkacağım....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sana bir sorun çıkarma potansiyeli olan bir ihtimal daha vereyim,o aracın motorunda ve krankın hareketini sağlayan sistemde, yaz kenara bakalım ne zaman haklı çıkacağım....

Bu kilyo unutkanlık yapıyor bence :) 

ben zaten yazmıştım abi. O sistemi anlattık burada. Ama Hidrolik falan yine çözülür bi şekilde de esas 300km menzilli pillilere 1,5 milyon verenler nolacak :) 

.

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben zaten yazmıştım abi. O sistemi anlattık burada. Ama Hidrolik falan yine çözülür bi şekilde de esas 300km menzilli pillilere 1,5 milyon verenler nolacak :) 

.

Unutkanlık yapmaya da 5'ten başlar. :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

.

unutkanlık B12 den başlar ne kilyosu arkadaş :)

o pilliler duman zaten, hem o para verilecek hem araba demode ve 2  eli neredeyse yok gibi çünki habire gelişiyor ortam, her türlü sıkıntı zaten...

elektikli araba Laptop gibi, telefon gibi şuan, hızla demode, ayfon gibi saçma bir değer olgusuda olmaz bu işte, yani her türlü sakat bence, şimdilik tabi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

elektikli araba Laptop gibi, telefon gibi şuan, hızla demode, ayfon gibi saçma bir değer olgusuda olmaz bu işte, yani her türlü sakat bence, şimdilik tabi...

Bu işin iphone Tesla....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu işin iphone Tesla....

katkı yapayım acaip katılıyorum mesela klimse sene olmuş 2088 am hant kapağı nedir diye sorgulamıyor, hele bir de cybertruck modeli var ki , şaşırtıcı ama yok satıyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu işin iphone Tesla....

Yanlış, bu işin Androidi Tesla, ios la olmaz o iş uygun yazılım değil yetersiz :D doğuştan demode araç yapmaz kimse :tongue:

ab de bu işi en sıkı tutanların başında Reno geliyormuş, adamlar akıllı, çinle işbirliği yapıp sadece bu işe yatırıma başlamışlar,  yazılımda çok rahatlar hiç uğraşmıyorlarmış, Google la anlaşmaları var, o işi komple ona bırakmışlar, yinede işleri zor vw duman olmak üzre bu arada,  reno elektrikli twingo yu 2026 da sunacakmış mesela, değerine 20 bin eur gibi bir fiyat biçmişler, ama bu bile çok işleri çok zor çünki BYD şaun 10 eur değerinde çok daha ileri seviye araç satıyor, 2026 da ezer geçer böyle giderse, bu iş heyecenlı olacak belli :) 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

katkı yapayım acaip katılıyorum mesela klimse sene olmuş 2088 am hant kapağı nedir diye sorgulamıyor, hele bir de cybertruck modeli var ki , şaşırtıcı ama yok satıyor

Lpg candır :nargile:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...