İçeriğe Yönlendir

Hangi Yağ?

Murat Öngür

HANGİ YAĞ ?  

73 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Murat Öngür
(düzenlendi)

merhaba

hangi yağ ? derken en iyi yağ değil fiyat performans olarak tercih ettiğiniz yağ markasını öğrenmek istiyorum...

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Fiyat performans olarak birşey diyemicem fakat uzun yıllar mobil kullandım. Son aldığım 2 mobil yağda arabamda yag eksiltmeye baslamıştı.Yağ mı sahteydi başka bir durummu vardı bilmem fakat Motul e geçtikten sonra yağ eksiltme falan olmadı. Kullandığım seri birde eco nergy x clean specific falan daha kaliteli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

2014 yılından beridir 4 ayrı focusum oldu hep castrol kullandım bi sıkıntı memnuniyetsizliğim olmadı, LM çok övüyorlar ama fiyatı 2 katı gibi bi sonraki bakımda denesemmi diyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Onur Bulut yazdı:

Fiyat performans olarak birşey diyemicem fakat uzun yıllar mobil kullandım. Son aldığım 2 mobil yağda arabamda yag eksiltmeye baslamıştı.Yağ mı sahteydi başka bir durummu vardı bilmem fakat Motul e geçtikten sonra yağ eksiltme falan olmadı. Kullandığım seri birde eco nergy x clean specific falan daha kaliteli.

Ben devamlı motul yada liqui moly kullanıyorum ama neden ise motul kullandığımda araç daha az yakıyor, ve sanki daha iyi ivmeleniyor gibi her iki yağ da da eksiltme sıfır. (Yeterki orj olsun ) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Fiyat performans için Shell. 

Kaliteli olacaksa lm.

Araç Fiat motor mtj ise selenia.

Araç Honda ise eneos.

Nasıl tercih yapacağız ki :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çok para vermeye gerek yok. Jetta dizel milyon km yapmış. Adam bilindik markalardan yağ koyuyor. Lm motul falan fazla para vermeyin. 

shell, total, castrol gibi yağlar güzeldir. Mobil az daha pahalı. 

önemli olan yağı aldığınız yer. Bilinen yerden ya da benzinliklerden almalı. Ya da distribütörlükleri bulup oradan almalı

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

1.0 atmosferik aracimda bu sefer bp visco 7000 kullandim, cok memnun kaldim, hem tam sentetik hem vw onayi var hemde 4lt 350tl almistim

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Çağatay Özsoy yazdı:

1.0 atmosferik aracimda bu sefer bp visco 7000 kullandim, cok memnun kaldim, hem tam sentetik hem vw onayi var hemde 4lt 350tl almistim

Çok uygunmuş. Bp ve Castrolun yağlarında tam sentetik adı altında satılıp yarı sentetik çıkan yağlar olduğunu bir makalede okuyunca markadan tamamen soğudum. Şuan durumlar nedir tabiki bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Celal YÜCEL
(düzenlendi)

Aracım Clio 4 0.9 TCe. İki servis bakımında kullandıkları yağ Castrol GTX 5w40 RN710. Luqui Moly çok söyleniyor, orjinali dışına çıkmayı pek seven biri değilim ancak daha iyi olan bir ürünü kullanmak isterim. Merak etmiyor değilim açıkcası.

tarihinde Celal YÜCEL tarafından düzenlendi
GTX
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Onur Bulut yazdı:

sahteydi

Cleanpex yasal mobil satıcısı.

Sitede şöyle bir not vardı.

24 Farklı internet satıcılarından aynı viskozitede alınan yağların test sonucunda 20 tanesinin sahte olduğu görüldü...

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben arabalarda Castrol Magnatech motosiklette de Repsol hariç yağ kullanmadım ve hiç sorun yaşamadım.

Bir dahaki yağ değişimini Benzin istasyonunda yaptırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Aynı marka aynı viskozitede farklı kalitede yağlar var. Şu marka bu marka daha iyi demek boş. Misal motul uçuyor kaçıyor falan fıstık. Adamın motuldan aldığı yağ aynı fiyata shellden alacağı yağın kalitesinden çok daha aşağıda. Farklı markaların aynı teknik şartnameyi karşılayan ucuz yağı her zaman daha iyi bir seçimdir 

Kişisel tercihim mobil ve shell

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir Alman dergisi araştırmasında vw spec yağları test ediyorlar. ( Kaynağı bulamıyorum şimdi) En pahalı ile ucuz arasında ölçülebilir bir fark görünmüyor. En ucuzunu alabilirsiniz diyordu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Bir Alman dergisi araştırmasında vw spec yağları test ediyorlar. ( Kaynağı bulamıyorum şimdi) En pahalı ile ucuz arasında ölçülebilir bir fark görünmüyor. En ucuzunu alabilirsiniz diyordu. 

Alman market yağları arasından mı Lubco var mıymış listede mesela?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Alman market yağları arasından mı Lubco var mıymış listede mesela?

Markaları tam hatırlamıyorum ama adı sanı belli olmayan yağlar bile iyi diyordu. Ama şuna dikkat etmek lazım yağların tümü aynı specte. VW 505 falan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

yağ işi en ballı işyir, stopajı kirayı maaşı iyi öder, zamanında çok didiştik bölge müdürleri ile , po alıyorum kafam rahat motorun da bir şikayeti yok mesela

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Markaları tam hatırlamıyorum ama adı sanı belli olmayan yağlar bile iyi diyordu. Ama şuna dikkat etmek lazım yağların tümü aynı specte. VW 505 falan.

O zaman gerekli specleri taşıyan tüm yağlar aynı fazladan markaya para vermeye gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Koray Demir yazdı:

O zaman gerekli specleri taşıyan tüm yağlar aynı fazladan markaya para vermeye gerek yok.

Aynen öyle. Üreticilerin sayfalarında yağ marka model ve viskozite değerlerinin olduğu tablolar oluyor. Hangi yağın hangi şartnameye uyduğu yazıyor. 300 TL lik yağ ile 600 TL lik yağ aynı şartnameyi sağlıyorsa gerisi cepten çıkan gereksiz odemedir. Diğerlerini bilmiyorum ama Mercedes sayfasında var bu tablolar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Hamit inan yazdı:

Cleanpex yasal mobil satıcısı.

Sitede şöyle bir not vardı.

24 Farklı internet satıcılarından aynı viskozitede alınan yağların test sonucunda 20 tanesinin sahte olduğu görüldü...

O sebepten artık sadece distiribitörlerinden alıyorum. Piyasa malesef sahte yağlar çöplüğüne dönmüş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Mobil esp...Cleanpex sitesinden yada aynı satıcının diğer pazar yerlerindeki(n11,trendyol,hepsiburada) mağazasından alıyorum, uzun yıllardır kullandığım bir yağ.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ülkelere göre etiket açıklamaları da değişiyor. Mesela yağda biraz da olsa sentetik ürün varsa etiketinde sentetik yağ yazıyorlar. Halbuki çok azı sentetik. Bazı ülkelerde bu yasak. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mert Gülkokan yazdı:

Cleanpex den aldım memnun kaldık

Geçen sene bu zamanlar hepsiburada mağazası üzerinden clenpexten almıştım. Kara cuma muhabbeti indirimi vardı. kendi sitesinde 250 TL olan yağı Hepsiburada üzerinden 178 e almıştım.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Onur Bulut yazdı:

Çok uygunmuş. Bp ve Castrolun yağlarında tam sentetik adı altında satılıp yarı sentetik çıkan yağlar olduğunu bir makalede okuyunca markadan tamamen soğudum. Şuan durumlar nedir tabiki bilmiyorum.

1.0 turbosuz oldugundan bisey demem ne kadar dogru bilmiyorum ama motorun sesi filan suanda baya iyi, hatta daha onceye gore sesi daha iyi. viskozite ve içerik testileti beni aşar ama 10 yıl daha kullanırım demiyecegim aracım passatta olsa da denerdim

Celal YÜCEL yazdı:

Aracım Clio 4 0.9 TCe. İki servis bakımında kullandıkları yağ Castrol GTX 5w40 RN710. Luqui Moly çok söyleniyor, orjinali dışına çıkmayı pek seven biri değilim ancak daha iyi olan bir ürünü kullanmak isterim. Merak etmiyor değilim açıkcası.

BP daha iyisi degil, olsa olsa en fazla eşdeger olur. liuinin litresi 200tl, bp nin litresi 90 filan tl

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor yağında orijinali diye birşey yoktur, üretimdeki ilk dolum yağlarını tercih etmeyi istesek bulamayız zaten

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Lastik markalarında olduğu gibi her marka yağ, serisine göre fark ediyor. Castrolden shell'e geçip memnun kalanlardanım. Pahalı olmasa LM tabii ki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...