İçeriğe Yönlendir

Hangi Yağ?

Murat Öngür

HANGİ YAĞ ?  

73 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Süleyman Can yazdı:

Lastik markalarında olduğu gibi her marka yağ, serisine göre fark ediyor. Castrolden shell'e geçip memnun kalanlardanım. Pahalı olmasa LM tabii ki.

mesela memnun kalmamak için ne olması lazımdı? ne oldu memnun kalındı desek?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben C5'te bir defa mobil, bir defa castrol kullandım. sonrasında hep total kullandım. 

Totali F/P olarak görüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Çağlar Bayur yazdı:

mesela memnun kalmamak için ne olması lazımdı? ne oldu memnun kalındı desek?

Hafif yağ kaçakları kalmadı, yazları fark etmese de kışın motor sesi azaldı. Shell'e geçenlerin çoğu aynı şeyleri yazıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ markası değişimi ile kaçak kesilmez bunun teknik bir açıklaması yok? sadece marka içeriğiniden farklı bir vizkozite ile satmıyor ise,

Süleyman Can yazdı:

yazları fark etmese de kışın motor sesi azaldı.

şimdiki shell yağı eskiyip tekrar yeni yağ castrol/mobşl/po/opet  olarak konupta ses azaldımı diye kontrol denemesi yapılabilir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

aynı viskozitede Yağlar arasında hissedecek kadar fark olduğuna inanmayanlardanım. Ama motul’dan totale geçtiğimde bu hissi ben de yaşamıştım. Arabam sanki daha güzel akıyordu. Daha kolay hızlanmak istiyordu gibi. 

ama uyduruyor olabilirim :) 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Çağlar Bayur yazdı:

yağ markası değişimi ile kaçak kesilmez bunun teknik bir açıklaması yok? sadece marka içeriğiniden farklı bir vizkozite ile satmıyor ise,

şimdiki shell yağı eskiyip tekrar yeni yağ castrol/mobşl/po/opet  olarak konupta ses azaldımı diye kontrol denemesi yapılabilir

Sadece vizkozite içeriğini oluşturmuyor motor yağının. Diğer katkılar da var. Bu katkılar motor temizliği, isi yalıtımı gibi konularda da fark edebiliyor.

Arac şirket aracı olsa denerdim ama kendi aracimda demonstration yapacak kadar zengin değilim 😀

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

aynı viskozitede Yağlar arasında hissedecek kadar fark olduğuna inanmayanlardanım. Ama motul’dan totale geçtiğimde bu hissi ben de yaşamıştım. Arabam sanki daha güzel akıyordu. Daha kolay hızlanmak istiyordu gibi. 

biz serviste en spn model pahalı yağı fatura edip çıkma yağ doldurururduk herkes memnundu .. şaka ytd , lakin manevi testi genelde geçebilen olmamıştı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok para vermeye gerek yok. Jetta dizel milyon km yapmış. Adam bilindik markalardan yağ koyuyor. Lm motul falan fazla para vermeyin. 

shell, total, castrol gibi yağlar güzeldir. Mobil az daha pahalı. 

önemli olan yağı aldığınız yer. Bilinen yerden ya da benzinliklerden almalı. Ya da distribütörlükleri bulup oradan almalı

Castrol mobil motul dan daha pahalı L.m İle aynı hatta mobil daha pahalı olabiliyor. Onun için motul tercih ediyorum genellikle. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben farklı vizikoziyeye geçtim + farklı marka  ondada bişe hissetmedim :D 

benim için yağ sahte olmasın kafi. ciddi manada diyorum bunu .  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mustafa AKSEKİOĞLU yazdı:

Aynı vizkoziteye sahip yağlarda belirgin bir fark yoksa (Tp Türkiye Petrolleri-Onnix 5w-30)bu yağı tercih edebilirmiyiz.?

-Hem yerli -hem milli. TP istasyonlarında satılıyor.Sahte olma riski yok.

-Fiyatı piyasadaki yağlara göre 150-200 tl daha ucuz.

1 Yılda yada minimum 10 bin km de 150 200 tl için bence riske girmeye kesinlikle değmez bilindik markalar orj olmasına dikkat ederek durumunda tercih edilmeli

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Adem Kazıl yazdı:

2014 yılından beridir 4 ayrı focusum oldu hep castrol kullandım bi sıkıntı memnuniyetsizliğim olmadı, LM çok övüyorlar ama fiyatı 2 katı gibi bi sonraki bakımda denesemmi diyorum.

2016 yılında ilk şahsi aracımı(2004 Focus 1.6) aldığımdan beri bütün bakımlarda Castrol kullandım. Son 3 bakımdır her seferinde niyetlenip dedim ki "bu sefer LM alıp deneyeceğim" en sonunda bu bakımda alabildim. İki haftaya kadar bakım var. Bakalım fiyat farkına değecek mi

Şundan aldım 

image.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Anıl Akca

98.000 kmdir motul eco lite 5w30 kullanıyorum 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Umut Salman

Trendyoldan aldığım ünlü bir markanın kozmetik ürünü 1e1 bir aynı olarak sahte çıkmıştı. İncelendi ve satıcıyı kaldırıp bana özür olarak hediye çeki vermişlerdi. Adamlar her türlü ürünün hiç anlaşılmayacak şekilde ambalajının sahtesini yapıyorlar. Aldığımız motor yağı sahte olmadıktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben kendim yetkili satıcıdan motor yağını ve filitreleri alıp sanayide ustaya götürsem yapar mı? Bu şekilde bakım yaptırdığınız oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Umut Salman yazdı:

Trendyoldan aldığım ünlü bir markanın kozmetik ürünü 1e1 bir aynı olarak sahte çıkmıştı. İncelendi ve satıcıyı kaldırıp bana özür olarak hediye çeki vermişlerdi. Adamlar her türlü ürünün hiç anlaşılmayacak şekilde ambalajının sahtesini yapıyorlar. Aldığımız motor yağı sahte olmadıktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben kendim yetkili satıcıdan motor yağını ve filitreleri alıp sanayide ustaya götürsem yapar mı? Bu şekilde bakım yaptırdığınız oluyor mu?

Geçen bakımda motor yağını ben yetkili satıcıdan alıp götürmüştüm ustaya yapmıştı ama pek hoşnut olmadı gibi bir enerji aldım.

Bütün parçaları siz götürseniz hiç memnun kalacaklarını sanmıyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla parçadan da para kazanıyorlar.

1 ay önce bakım için Liqui Moly aldım "egemot" sitesinden. Distribütör firma

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Sahte(sanayilerden toplanıp filtre edilip tekrar doldurulan) olmasın da opet, shell, castrol, mobil, total farketmez.Çok para vermenin anlamı yok bence de.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

LM aldım piyasada 750 den aşağı yok Metro marketten 670 e aldım. Metro marketlerde LM satılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Alptuğ Özcan yazdı:

Geçen bakımda motor yağını ben yetkili satıcıdan alıp götürmüştüm ustaya yapmıştı ama pek hoşnut olmadı gibi bir enerji aldım.

Bütün parçaları siz götürseniz hiç memnun kalacaklarını sanmıyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla parçadan da para kazanıyorlar.

1 ay önce bakım için Liqui Moly aldım "egemot" sitesinden. Distribütör firma

Parça/yağ götürünce surat yapan ustaya hiç gitmeyeceksin aslında, böylece suratı asılmaz :) 

Parçadan kazanacağı parayı işçilikle beraber istesin surat yapana kadar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Parça/yağ götürünce surat yapan ustaya hiç gitmeyeceksin aslında, böylece suratı asılmaz :) 

geçen nusretteyiz, evde güzelce yoğrulmuş köftem le gittim, givenliği çağırdılar anlamadım

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

geçen nusretteyiz, evde güzelce yoğrulmuş köftem le gittim, givenliği çağırdılar anlamadım

2 zamanlının hem gözünü, hem torkunu seveyim. Hele 1 litre 3 silindir kıçtan takma ise

Ha sesinide seveyim. En güzel yerini atlamışım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

2 zamanlının hem gözünü, hem torkunu seveyim. Hele 1 litre 3 silindir kıçtan takma ise

Ha sesinide seveyim. En güzel yerini atlamışım.

geçen sushico ya gittik bişiler atıştıracağız, vişne suyumu almışım yanıma,, yahu bu güvenlik te hep beni mi takip ediyor, atladı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

geçen sushico ya gittik bişiler atıştıracağız, vişne suyumu almışım yanıma,, yahu bu güvenlik te hep beni mi takip ediyor, atladı

1.96 dan 90 bin kredi çekmiş gidip. O değil de benim bacaklar yok ya :crazy:

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

Sonra?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)
Erdem Doğan yazdı:

En iyisi kendin yapmak, imkan varsa

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...