İçeriğe Yönlendir

Hasar Kaydı Hakkında

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba 2015 model golf alma aşamasındayız,araçta 20 bin hasar kaydı var. Ön kaput'da dahil aracın 4-5 yerinde boya var bu yüzden hasar kaydı varmış.Daha önce 2.el hiç almadığım için sizlerin fikrini sormak istedim.Hasar kaydının ne gibi bir zararı olur?Satarken kaputtaki boya sıkıntı olurmu?Rica etsem yazabilirmisiniz?Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

20 bin tl böyle bi piyasada devede kulak kalır, ön kaput boyalı insanların çoğu tercih etmiyor ama her malın bi alıcısı çıkar 3 günde satamazsanız 15 günde satarsınız ama satılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıkıntı kelimesini açmak lazım 500 lük arabayı 420 ye alırsanız sıkıntı yok, tramer ile boyanan değişen şeyler ayrıdır, kaskodan para alınmadı ise tramer olmaz, tramer var diye boya olmaz şart değil yani , 2015 ten beri yetkili servis bakımlı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Onarım serviste ise geçmişini görürsünüz, bir de kaskolu binildi ise tabi ki... Serviste onarılan araçta 35-40 bine kadar ufak hasar için artık normal gibi görünüyor ama bu son 1-2 yıl için geçerli olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sadece ön kaput boyalı ise problem değil. sökülür takılır basit birşey o. mesela tek çamurluk boyalı olsa yine sorun değil. ama her durumda çamurluklarında düzeltme tamir sökme takma varsa ben olsam almam binek aracı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Adem Kazıl yazdı:

20 bin tl böyle bi piyasada devede kulak kalır, 

20 bin ama ne zamanın 20 bini. Ben önce buna bakarım. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)

Kaputta boya varsa bence alma.Satarken sıkıntı oluyor.

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

20 bin ama ne zamanın 20 bini. Ben önce buna bakarım. 

Kesinlikle. Zaten şu anda 2. elde ana sorunlardan birisi de bu. adam 2015 model arabaya 2015-2016 yılında 5-10 bin tramer yaptıysa değişen parça da vardır. O zamana göre bakmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Boya değişim olmayan Araba idealdir ve bu Araçları tercih etmeyenler oluyor.Kaputta boya olan araçtan uzak duranlar oluyor.Sonra o uzak duranlar olduğu için satılmaz korkusu ile diğerleride uzak duruyor.

4 arabam oldu 2 tanesinin kaput değişikti biraz daha ağır ve daha uygun fiyata gitti ama satıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

3 4 sene önceye kadar airbag değişiminden dolayı bile 20 bin hasar kaydı islenebiliyordu. Şimdi 20 bin far parası oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Metin Akbal yazdı:

3 4 sene önceye kadar airbag değişiminden dolayı bile 20 bin hasar kaydı islenebiliyordu. Şimdi 20 bin far parası oldu.

Ağustos ayında 1 kaput 1 fara 30bin verdik.. Marka Dacia'ydı bi de. Başka marka olsa 2 katı..

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Marka Dacia'ydı bi de. Başka marka olsa 2 katı..

çok kesin değil nu, ilk stepway geldiği seene, marbiyeldeki plastik eki yüzünden pert oluyordu, kaporta parça listesi dolgundur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

@Mehmet Ozyurek Forumda sigorta-kasko-hasar kaydı gibi konularda sabit başlık var mı? Benim de merak ettiğim bazı sorular var. Hepsini aynı yerden konuşsak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Aytac Sakal yazdı:

Boya değişim olmayan Araba idealdir ve bu Araçları tercih etmeyenler oluyor.Kaputta boya olan araçtan uzak duranlar oluyor.Sonra o uzak duranlar olduğu için satılmaz korkusu ile diğerleride uzak duruyor.

4 arabam oldu 2 tanesinin kaput değişikti biraz daha ağır ve daha uygun fiyata gitti ama satıldı.

Benim opelim vardı, önden tıklamış, tampon farlar orjinal, çamurluklar orjinal, kaput değişmiş. Artık bunu aşmamız lazım. Sırf değişensiz olsun diye macun yığını araçlarla doldu piyasa. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aracın kazalı fotoları var mı? Eksper yerine kaportacıya götürüp şase anlamında nereler işlem görmüş görmemiş baktırmaya yanaşacaklar mı? 

titiz insan yaptığı kazanın fotoğraflarını saklar. Görmek isteyin. Baktınız aman aman bir şey yok, bir de şase işlem kontrolü yaptırıp binersiniz.

O araba sizin olsa kaç paradan ilana koyardınız, ona göre belirleyerek almalısınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Golf gibi bir araca 4~5 parça boya serviste yapılsaydı rakam 80~90 dan aşağı olmazdı. Aracın geçmişi, servis durumu varsa değişen listesi Ve fotoğraflar belirleyici olur. Araç servis dışında yapıldıysa servise gitse o araç pert olabildi.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Alıncak araçta boya değişen  km. Etkenlere bakılır ona göre uygun fiyata alınır satılırken de uygun fiyata satılır 

Satılmaz diye bişey yok ortalık satılık pert kayıtlı araçlarla dolu 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Geçmişin detayını bilmediğiniz aracı almak risktir. Ama illaki satılır. Geçte olsa illaki bir gün satılır. Orada en büyük etken fiyattır. 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

20 Bin hasar kaydı tek kazaya mı ait yoksa toplam kazalar tutarı mı? hangi tarihte kaç para hasar yapılmış? nihayetinde bu araba 2015 yılında 70 -80 bin tl civarında satıldı. o tarihe göre 1/4 oranında hasar demektir. elbette emsallerine göre ucuz alınıyorsa , aynı şekilde ucuz olarak satılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2015 model hangi paket araç? ve kaç para? sorunun temeline inelim :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)

Konuyu hortlatacağım ama yazmadan geçsem içimde ukde kalırdı.
Şaside podyede airbagde işlem yoksa ön 3 parça değişen dahi olsa motor mekanikte iyiyse misler gibi alır misler gibi huzurla binerim. Ben binici adamım. Aynı arabanın 50.000km de olan hatasızı 700.000₺ ön 3 parça değişen şasi podye airbag işlemsiz 50.000km de olan hali 630.000₺. Benim canıma minnet aynı arabaya 70.000₺ daha uyguna ulaşacağım. Satarkende ona göre satacağım. Ön 3 parçanın değişen olması yakıtı mı artırıyor fren mesafesini mi kısaltıyor süspansiyonları mı sertleştiriyor ki bu durum önem arz etsin. Tabi hatasız hastaları var onlarada mantıksız gelsede saygı duyuyorum.

Kuzenim uzun süre al sat işi yaptı. Airbag işlemli şasi işlemli araçları dahi ilana koyduktan 1 gün sonra sattığını biliyorum. Düzgün fiyat yazılırsa her araba satılıyor boya değişen mi satılmayacak. Satarken kaputtaki boyada neden sıkıntı olsun. Sıkıntı eden adam hatasıza bakar zaten.

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

işçilik kötü ise, döküldüğü için sıkıntı olabiliyor.

ben önden kazalı aracı asla almam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yetkili serviste yapıldı ise ve kayıtları var ise benim içinde sorun yok ki bir önceki aracım Era öyleydi. Her malın alıcısı var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yetkili serviste yapıldığını ispat etmedikleri sürece almam.. 

Taşıyıcıların inşaat teliyle tutturulduğu pertten toplama araçlar gördü bu gözlerim.. 

Hava yastığını kim layıkıyla değiştiriyor. Emniyet kemeri gerdiricileri kim değişiyor.. Hepsi dirençli.. 

Takılan parçalar bazen o araca ait bile olmayabiliyor.. 

Pert alacaksam, kurtarıyorsa hasarlı alır kendim  toplarım.. Asla başkasının topladığı perti almam.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...