İçeriğe Yönlendir

TOGG Konusu

Süleyman Can

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Rahmetli İbrahim çok hızlıymış, kendisi benimde dahil olduğum bir telegram grubundaydı, ölüm sebebi de kemer takmadığı için araçtan fırlamış :( Rabbim taksiratını affetsin cennet mekanı olsun. Elektrikli araçlarda çok hızlı kazalarda bataryanın hasar alması durumunda maalesef alev alam riski var, hele söz konusu araç 0-100 ü 3.7 saniye 500 küsur beygir bir araç olunca çok kötü bir tablo ortaya çıkmış :( 

kemer takmamak nasil bir rahatliktir

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

daha çoook görücez böyle patlayanları, bu toplum normal arabaya alışamadı 0-100 ü 4 sn. olanla neler olur, neyseki genele yayılmadı yayılmayacak bu tip araçlar, yoksa yandık demektir.

sen zaten yanmışsın

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Türkiye'de ilk defa oldu ya hocam, o kastedildi sanki.

Dünyada ilk olunca "şükür bunu da kaptırmadık" kalıbı kullanılır, başka birşey kastedildi ama ben anlamdım sanırım diye sordum.

Düzenleme: profile baktım memleket Kayseri, Kayseri özelinde denmiş şimdi jeton düştü.

Allah rahmet eylesin.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Tesla içinde emniyet kemeri takmamak… Hala şu devirde böyle insanlar kalmış demek ki. Ehliyet sınavına giren insanları sansürsüz kaza kayıtları izletmek gerek yazılı esnasında. Ya da kaza sonrası olay yerine giden bir itfaiyenin göğüs kamerası da yeter. Bana motorsiklette yüksek hız sevdasını bıraktıran bir kaza videosuydu. Benim motorun aynısını kullanan birisi videonun sonunda döner oluyordu, bir daha yapmadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Rahmetli İbrahim çok hızlıymış, kendisi benimde dahil olduğum bir telegram grubundaydı, ölüm sebebi de kemer takmadığı için araçtan fırlamış :( Rabbim taksiratını affetsin cennet mekanı olsun. Elektrikli araçlarda çok hızlı kazalarda bataryanın hasar alması durumunda maalesef alev alam riski var, hele söz konusu araç 0-100 ü 3.7 saniye 500 küsur beygir bir araç olunca çok kötü bir tablo ortaya çıkmış :( 

Aracın önünde yerde yatan oymuş demek ki. Allah rahmet eylesin. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Murat Sürmeli yazdı:

ESP kapama da gelmeye başlamış yavaştan.

Henüz bana gelmedi bu güncelleme. Versiyon 1.4

https://www.instagram.com/reel/C48DOmWorG1/?igsh=NjJ6bHMwYjJ0cDM=

yazılım güncellemelerde şarzz hızlı bitiyor sorunu oluyor mu 

:crazy:

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yazılım güncellemelerde şarzz hızlı biriyor sorunu oluyor mu 

:crazy:

Dili Fransa seçiyorsun :nargile:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Dili Fransa seçiyorsun :nargile:

fransız şarzzzıı en sevdiğim :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

ESP kapama da gelmeye başlamış yavaştan.

Henüz bana gelmedi bu güncelleme. Versiyon 1.4

https://www.instagram.com/reel/C48DOmWorG1/?igsh=NjJ6bHMwYjJ0cDM=

Geçen bi video izledim, geri geri yokuş yukarı çıkamıyordu. ESP devreye girip elektriği kesiyordu. Şartmış gerçekten, olmaması şaşırtıcı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Geçen bi video izledim, geri geri yokuş yukarı çıkamıyordu. ESP devreye girip elektriği kesiyordu. Şartmış gerçekten, olmaması şaşırtıcı.

Benimde aklıma geldi o video, muhtemelen çok şikayet geldi, karda çıkamıyordu elektrik kestiği için başka bir videoda da.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Sürmeli

Yeni model yoldaymış, Almanya satışı da yakında olacakmış bu arada

Screenshot_20240421-003910_Instagram.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağrı Alaf yazdı:

Tesla içinde emniyet kemeri takmamak… Hala şu devirde böyle insanlar kalmış demek ki. 

Facebook Qashqai grubunda biri arabayı alalı bir ay olmuş.. . start stobum hiç çalışmıyor diye konu başlatıyor.. 

Sorular sorarak sebebi bulmaya çalışıyoruz.. 

Sora sora anladık ki.. adam arabayı alalı hiç kemer takmamış.. 

• Mutlu 6
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

@Ali Cihangiroğlu ndan izin almışlardır umarım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

togg için sıra mevut mu hala? gidip selamün aleyküm alınıyor mu?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Göktürk yazdı:

togg için sıra mevut mu hala? gidip selamün aleyküm alınıyor mu?

Hızlıca alınabiliyor hocam, sıra yok gruplarda gördüğüm kadarıyla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Siyasi kimliğini kaybetti. Şimdi işte destek olma zamanı.  Ben çok iyi bir araç olduğunu düşünüyorum hala. 

Bi şekilde "işbirliğine gidiyoruz" ayağıyla da muhtemelen yarı satış olacaktır bir dünya devi ile. Umarım olmaz ama. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Murat Sürmeli yazdı:

T8X e daha çok var, öncesinde T10F çıkacak. 

4 çeker olayı tam bir muamma. Fiyat ve MTV den dolayı Tesla ile yarışması zor derken Tesla TOGG a benzer modelini çıkardı. Önümüzdeki aylardaki satışlar belirler 4 çeker modelin geleceğini.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

Siyasi kimliğini kaybetti. Şimdi işte destek olma zamanı.  Ben çok iyi bir araç olduğunu düşünüyorum hala. 

Bi şekilde "işbirliğine gidiyoruz" ayağıyla da muhtemelen yarı satış olacaktır bir dünya devi ile. Umarım olmaz ama. 

biraz daha ucuz olsa alınabilir bir araç olurdu. ilk çıkarken ki hali öyleydi de.  ithal edilen markalarla aynı paraya olmaz bu yerli otomobil işi. yüzde 25 ucuz olması şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu aralar ben de yükseliyorum togg'a, faizsiz kredi filan cazip. Ama TR'deki otomobil piyasası malum, elimizde kalır mı diye de düşünmüyor değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Bu aralar ben de yükseliyorum togg'a, faizsiz kredi filan cazip. Ama TR'deki otomobil piyasası malum, elimizde kalır mı diye de düşünmüyor değilim.

kesin kalır.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

kesin kalır.

Bizim özellikle ikinci araba (golf) sürekli dur kalk trafikte kullanılıyor, elektrikliye çeviresim çok var. Ama tam kafama oturmuyor.

Short range tesla da göz kırpıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Bizim özellikle ikinci araba (golf) sürekli dur kalk trafikte kullanılıyor, elektrikliye çeviresim çok var. Ama tam kafama oturmuyor.

Short range tesla da göz kırpıyor.

ama şehir içi ise ben olsam BYD alırım. gidip incelersen kalitesini göreceksin diye düşünüyorum. doğrudan teslanın rakibi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Meşhur Alman Autobild dergisi test etmiş. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...