İçeriğe Yönlendir

TOGG Konusu

Süleyman Can

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kendini ispat edecek, onay alacak, yurt dışında satış izni alacak,

bunlar teknik hadiseler, toggumuz için geçerliliği fiilen yok

Ali Cihangiroğlu yazdı:

ama oldu hadi ve gövdede tadilat istediler,

kim isteyecek ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

peki olduda incelemede gövdede hata çıktı, çıkmaz sanırım ama oldu hadi ve gövdede tadilat istediler, baştan yapılacak gövde kaynağı vs. 12 bin araç ne olacak budurumda, garantiden yeni araçmı verecekler?

euroncap te aynı model araçlar farklı yıllarda teste tabi tutulduğunda o model yılı için geçerli oluyor. kaynakta vs öyle sıkıntı olmaz. prosesler üretim aşamasında kontrol edilir. hata düzeltilecek/değiştirilecek imkanı varsa geri çağrılır ve yapılır. bir dönem rus sacı ile üretilen mercedeslerde pas problemi varmış veya hondalardaki c sütun meselesi bunlar öylece kalan işler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hımm, durum anlaşıldı, fazla riski arabada sevmem,  tüm izinler çıkacak, yurt dışı satış başlayacak, benece en önemli kısım burası, sonra satılan araçlardan geri dönüşleri göreceğim, sonrası bakarız.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ncap testi ise, tüv gibidir kontrol eder sonuç kağıdını verir salar. ncap e girmesi için ab de satılıyor olması lazım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

Makyajlansın öyle alalım :crazy:

oda var evet, hatta en güzeli :) zaten 4x4 ü yok daha, benim gözüm onda...

Çağlar Bayur yazdı:

ncap testi ise, tüv gibidir kontrol eder sonuç kağıdını verir salar. ncap e girmesi için ab de satılıyor olması lazım

dışarı satış izni alsın yeter, sonra tava geldi sayabilirim...  fiyatıda piyasaya göre fena değil, yani pahalıda kıyaslama açısından, zoe e bile 900 kaat mesela...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dışarı satış izni alsın yeter,

üretirsin satarsın ne izni? iyidir kötüdür ona serbest piayasa içindeki satış rakamlarından anlarsın, kılyo bile satılıyor ab de

• Beğenme 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

üretirsin satarsın ne izni? iyidir kötüdür ona serbest piayasa içindeki satış rakamlarından anlarsın, kılyo bile satılıyor ab de

adamlar ülkelerinde satış için izin vermiyormu, bunun bir prosedürü ve sınırı yokmu arkadaş, kafana göre üret gel buyur satmı diyorlar, bu işin bir TSE si yokmu onlarda...

satamazsın, satamadığın andada batar firma, sihayı yurt dışına satamadığını düşün, kapatırsın tükkanı, sadece iç piyasayla yürümez bu işler öyle değilmi?

tekrar baktım, Almanya da AB de satış için homologasyon tip onay belgesi alması lazımmış, işlemler testler  sürüyor, bir sürü araç gitti oraya, en erken 2024 deniyor, bizdede böyle değilmidir, onay olmadan olmaz satış.

Kilyo satacak tabii, yılların markası reno, izni var herşeyi var, tıpkı her markanın olduğu gibi, hem ne demek kilyo bile, o zaman  fiesta bile i120 bile de diyebilirsin bu durumda, ne o dandikmi bu arabalarda, bile diyorsun, Q7 X6 CX90 bile satıyor ab de amaniiin...

Togg şuan satamaz önemli olan bu, izin yoksa satışta yok, alsın iznini kullanıcı yorumlarınıda görelim, o zaman gider Kilyo gelir belki Togg.

https://www.eurolab.net/testler/homologasyon-ve-un-ece-otomotiv-tip-onay-testleri/

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

AB de satış için homologasyon tip onay belgesi alması lazımmış,

o kadar, istersen kartondan üret, ncap içn dediydim. tip onayı alınır bir zahmet, ekmek fırını açarken de baca lazım , karavan üreten bile tip onay alır, satmazsın sen bunu diyemez kimse ortada fabrika var 4 milyarlık yatırım var

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kilyo satacak tabii, yılların markası reno,

yok öyle yıllık markayım, ne yapsam onaylıyım... her yeni model çıkışında tip martoy tortoy vs vs vs alınır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Emin miyiz bunda? Teslim sırasındaki fiyat geçerli diye biliyorum.

Haklısınız, sabitlenmiyormuş, az önce satış sözleşmesini inceledim. Aracın teslim tarihindeki fiyat listesinin geçerli olacağını belirtiyor.

Ön Sipariş Sözleşmesi Madde 4.6

ToggSözleşme.png

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

o kadar, istersen kartondan üret, ncap içn dediydim. tip onayı alınır bir zahmet, ekmek fırını açarken de baca lazım , karavan üreten bile tip onay alır, satmazsın sen bunu diyemez kimse ortada fabrika var 4 milyarlık yatırım var

yok öyle yıllık markayım, ne yapsam onaylıyım... her yeni model çıkışında tip martoy tortoy vs vs vs alınır

elbette öyle farklı birşeymi dedim ben, dışarı satacağın herşeyde tencerede bile onay verecek sonra ihraç edeceksin, onay alacak sonra satacak, yılların markasıda olsa dediğin gibi her yeni modeli onay alacak, kaldıki hiç modeli geçmişi olmayan yeni marka hayli hayli alacak....

satamazsına gelince öyle bir derlerki şaşarsın, abd malı araçlar ab şartlarını karşılamadan satabiliyormu ?

Alman ülkesinde 100 milyarlık yatırım yapıp araba üretsin, bize gelsin ne diyeceğiz buyur gel sat acaip yatırım yaptın yazık olmasınmı diyeceğiz, bizim şartlarımıza uyuyorsa satar, ha şartım yok diyorsan zaten senin bir öneminde yok demektir...

neyi tartışıyorduk biz, ben diyorumki onay yoksa satamazsın, sen "üretirsin satarsın ne izni?" diyordun, şimdi geldiğimiz noktada sende aynını söylüyorsun, eee ben farklı birşeymi dedim? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben diyorumki onay yoksa satamazsın,

onay denen şey, bir fabrika için gündelik evrak gibi düşün, arabayı üretebilmişse bitmiştir satar, az çok onu bilmem de üreten hala akıllı cihaz için sipariş topluyor.

gövdede tadilat madilat falan kimse istemez, onay belgesinde yok öyle şeyler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

onay denen şey, bir fabrika için gündelik evrak gibi düşün, arabayı üretebilmişse bitmiştir satar, az çok onu bilmem de üreten hala akıllı cihaz için sipariş topluyor.

o kadar basit değil sanırım, neden yüz küsür araba aldılar (sayı hakkında emin değilim bir haberde okumuştum, ama gönderilen araçları biliyoruz) ve bu kadar uzun sürüyor bu inceleme anlatırmısın?

üreten sınırlı sayıda araç için, sınırsız sayıda belli süre içinde çekiliş şansı veriyor, seri üretim için sipariş almıyor, ön sipariş alıyor farklı şeyler, onay alınmadan seri üretime geçilemez o riske girilmez, geçersende sadece burada satarsın, dışarı satış içinde en erken tarih 2024

haa onay elbette alsın üretime geçsin 4x4 çekeride çıksın sağ kalırsak almak isterim elbet.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Evren Erakçora yazdı:

Hava yastığı olsun tamam zaten, onay alıyorlar. 

tüv alamanmı bu arkadaş, onda bile hafif kusursuz geçemiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o kadar basit değil sanırım,

basit/zor izafidir, otomotiv fabrikası kurmuşsan 4 milyar para yatırmışsan hayrat açmaz hiçbir özel sektör, zor geldi ise ütü fabrikası açardı, kısa/uzun ne kadar zaman sürer bilmem, bir iki aydır max. süre, sene olmuş 2053

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

basit/zor izafidir, otomotiv fabrikası kurmuşsan 4 milyar para yatırmışsan hayrat açmaz hiçbir özel sektör, zor geldi ise ütü fabrikası açardı, kısa/uzun ne kadar zaman sürer bilmem, bir iki aydır max. süre, sene olmuş 2053

arkadaş, onay almadan olmaz dedim başka şey dedimmi, nerelere geldi konu, elbette adamlar araştırmıştır hazırlık yapmıştır, ama olduda sorun çıktı, satamazsın o sorun giderilene kadar, 4 milyar yatırım yapmış yani? bana ne ne kadar yatırım yaptığından, banamı sordun der düzelt gel der elin adamı, şu kadar yatırım yaptı demenin ne anlamı var....

ben yine aynı şeyi diyorum, onay alacak sonra satacak, sende önce yok dedin şimdi dediğime geldin, konuyu mangala bağlamak şart olacak bu gidişle....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

peki olduda incelemede gövdede hata çıktı, çıkmaz sanırım ama oldu hadi ve gövdede tadilat istediler,

teknik olarak şunu bunu düzelt diye bir onay yok, ayrıca çoktan almıştır onayı, fırın açıyoruz ramaznda pide satacağız, un siparişini 3 ay önceden verir fırıncı bile.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

teknik olarak şunu bunu düzelt diye bir onay yok, ayrıca çoktan almıştır onayı, fırın açıyoruz ramaznda pide satacağız, un siparişini 3 ay önceden verir fırıncı bile.

kabul et konu kapansın, incelemede testte onay almada var bunlar olmadan araç satamazsın, sen onay yok diyordun  şimdi önceden almışlara döndün :)

bari deki bir sürü araç aylar öncesinden gönderildi bunlar o zamandan beri testlere tabi tutuldu ve testleri geçtiki olumsuz birşey duymadık, iş formaliteye kaldı onay çıkacak de konu kapansın... Neyse çok uzadı bu iş, tamam sen haklısın.

seri üretime bakalım ne zaman geçecekler, izleyelim görelim....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağlar Bayur yazdı:

kim isteyecek ?

tadilat madilat istemez yazılmış. domates satarken de onay var

Ali Cihangiroğlu yazdı:

deki bir sürü araç aylar öncesinden gönderildi 

denemez, kimse diyeemz, halka kapalı şirket, bmc gibi , borsaya gelsinler o zaman inceleriz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

neyi denemez, teste alamanyaya araç gönderilmedi yani, biz araba yaptık buyrun alın, şu formalite kağıtları imzalayında ithalata başlayalım dedik öylemi, yanlışmı anladım?

domates satarkende onay var evet, labraturvarda bakarlar gel buyur demezler, ruslarda baktı geri sepetlediydi hani...

seri üretime geçiş tarihinde görüşürüz,..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

üretime geçildi? siparişler onun için alındı ya? martoy tortoy alınn bunu test edin bakın bakalım iyi olmuş mu demek değil, J9 minibüsün de martoyu tip onayı var, hatta bir ara uymadı idye karayolu kanunu değiştirildi :rofl:

AMi hangi testi geçer yahu? araba virajda devriliyor, akü şarj dinamosunumotor diye taktılar, şasesi benim balkon demirinden zayıf

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...