İçeriğe Yönlendir

FB7 Civic vs Astra K vs Megane 4

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Çağlar Bayur

buz gibi motora harş diye 3000 devir çevirtmekten iyidir , sade yazılımdan motora zarar gelmez, kağıt mı bu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

O bütçeye 2015-17 passat variant da bulunabilir. Sedanları o fiyata temizi zor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

buz gibi motora harş diye 3000 devir çevirtmekten iyidir , sade yazılımdan motora zarar gelmez, kağıt mı bu

Benim için 3000 devri görmek, bahçede altın bulmak gibi :) uzun yıllardır benzinliler startta yüksek devirde başlıyor. Kibrit daha düşük devirde ısıtıyor katalitiği. Ama 10 km sonra conta yakma ihtimalli yazılımlı araca paha biçilmez 

bu arada motor çok soğukken gaza yüklenince araç pilleri heba ediyor. Motor yağlaması olmadan yüksek devre çıkmıyor. Mesela motor 60 derece altındayken gaza basınca elektrik-motor güç ayrımı bariz. 3-4 saniye motor 1500 devir altında çalışıp ondan sonra devirleniyor. 

Capon her şeyi düşündü :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

şimdi face grupta gördüm. Mesela 1.2 psa motoru 25bin km rampa çıkışta üst kapak contası yakmış. Servis su yağa karışmış kullancı hatası deyip masrafları istemiş. Kullanıcı servise “eksiltme yağ eksiltme veya başka uyarısı vermedi, kanıtlayın” demiş. Ayrıca yesyeni araçta su eksiltme nedir demiş. Mesela bunlar çok daha tedirgin edici.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3-4 saniye motor 1500 devir altında çalışıp ondan sonra devirleniyor. 

deneyelim ortaköy de çay da içeriz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

deneyelim ortaköy de çay da içeriz

latte içeriz. Ama ön hazırlık da var yani :) 

Video

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

latte içeriz. Ama ön hazırlık da var yani :) 

Video

böyle sıkış tıkış yola girilmez, çok güzel kestirme rotam var gel

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımı sattım çok fazla araç baktım genelde km yüksek ve geneli çift kavrama 100bine yakın km olunca kavramadan korktum ve 2016 vb yıllar lastik ve akü gibi ömürlü malzemeleri geneli istiyor bende 2021 model yeni motor teknolojisi yeni  şanzımanı 10bin km de bir ibiza alarak bunları arkada bıraktım bagaj poloya göre geniş geldi yeteceğini düşünüyorum gerekirse pandizot kaldırırım arka koltuk önlerinide kullanırım diye düşündüm ayrıca 2016 model araç 10 yaşına girince  kredi  de çıkmayacağı için satışıda rahat olur diye düşündüm herkese teşekkür ederim 

tarihinde Yakup Kocaağa tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Yakup Kocaağa

Tekrar merhaba arkadaşlar 

seat ibiza araç almıştım bu süreçte de Oğlum doğdu 2 aylık oldu ve çocuğumla beraber ilk uzun yolumu memleketim Kütahya ya gittim gidişte çocuklu yolculuğa acemi olduğum için biraz fazla eşya götürdüm ana kucağı yatak ve benzeri şeyler aslında hepsini kullandık bagajda bir büyük valiz bebek arabası sırt çantası 3-5 poşet eşya ile dolu bir bagaj ile yolculuğa çıktım memlekete eş dost araç çok küçük gibi eleştiriler aldım köy ortamında yaşadığım için eş dost tarlalarında yetirdiği ürünler fazla fazla verdi tabi ön arka koltuklar dolu olarak geri geldim gidiş dönüş 5 litre ortalama ile döndüm memlekete aracım ile yapılan eleştirel canımı sıktı dönüşte de tüm koltuklarda eşyalar dolu olunca sanki haklılarmış gibime geldi aracımdan memnunum 1.0 tsi gerçekten çok verimli bir motor yakıt ve performansı bana çok yeterli geldi daha önce hep atmosferik makinalar ile gittiğim bu yol bu kez çok eğlenceli ve kolay geldi ama şuan aklımda arabayı değiştirme konusu var daha geniş bagaj düşüncesi rahatlık veriyor  ama aksesuar olarak boş araçlar nasıl olur diye düşünüyorum mesela duster 1.3tce edc egea otomatik ve corrolla vision gibi benim aracın fiyatına yakın araçlara bakıyorum ama çocuk ilerde büyüğünce eşyalarının azalacağı ve domates soğan için araç değiştirmek de saçma geliyor sizin düşünceleriniz merak ediyorum 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Yola çıkmadan önce bir deneme yapmıştım

B59A9C8C-8D71-4C1E-9B85-A99B716E06A9.jpeg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yılda kaç kere bagaj gerekecek, bunu düşünerek karar verin. Gerekirse portbagaj bakın. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yakup Kocaağa yazdı:

çocuk ilerde büyüğünce eşyalarının azalacağı

hiçbir zaman azalmıyor :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Erhan Doruk yazdı:

Yılda kaç kere bagaj gerekecek, bunu düşünerek karar verin. Gerekirse portbagaj bakın. 

Port bagaj çevremde kullanan olmadı o sebeple bilgim yok ön yargılıyım

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Fusion aracımı iki yetişkin ve iki çocukla yıllarca kullandım. İli valiz,  bebek arabası, ili çocuk koltuğu vs. Bagajı iyi yerleştirip, dönüşte sebzeleri koltuk arkalarına yerleştirilerek devam ettim. İkinci çocuk 6 yaşına gelince mondeoya geçtim.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

altın kural: bagaj ne kadar büyürse o kadar çok eşya sığmaz

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Kesinlikle doğru, kamp malzemeleri ve çadır derken mondeonun bagajı yetmeyince ince stepne ile bagajı büyüttüm bu sefer.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tek çocuk varsa koltuk yatırmak ( iki parça katlanır koltuk varsa) faydalı oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yakup Kocaağa yazdı:

çocuk ilerde büyüğünce eşyalarının azalacağı

Kesin bilgi mi :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Yakup Kocaağa yazdı:

Port bagaj çevremde kullanan olmadı o sebeple bilgim yok ön yargılıyım

Bende de çevremde yoktu 2 senedir kullanıyorum keşke daha önce alsaydım diyorum. Yazın haziran gibi yada kamp dönemim başlayınca takıyorum 9. ayın ortasına doğru söküyorum. 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Arif Aykın yazdı:

Bende de çevremde yoktu 2 senedir kullanıyorum keşke daha önce alsaydım diyorum. Yazın haziran gibi yada kamp dönemim başlayınca takıyorum 9. ayın ortasına doğru söküyorum. 

Dün bir abi de söylemişti biraz araştırdım mantıklı geldi benim yılda 3-4 kez büyük bagaja ihtiyacım var 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Metin Akbal yazdı:

Kesin bilgi mi :)

Bebek arabasını bu kadar sık kullanılmaz kendi yatağını götürmek zorunda kalmam ve benzeri şeyler diye düşündüm 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yakup Kocaağa yazdı:

Bebek arabasını bu kadar sık kullanılmaz kendi yatağını götürmek zorunda kalmam ve benzeri şeyler diye düşündüm 

Kandırmışlar seni yok öyle birşey :ohooh:

HB Astrayı ilk çocuk doğunca almıştım sedan Bora araçtan HB Astra ya geçtim. Astra ile 2 tane çocuk büyüttüm. 2 sene Rize Çorum arası dittik geldik. Neyse Çorum a memleketime tayin geldik bu seferde bebek arabası park yatağın yerine bu sefer farklı farklı yükler koymaya başladık :) 

Ibiza nın bagajı Astra dan derin mesela Ibiza almıştık bir arkadaşa. Minibüs bile alınsa sığmaz o eşyalar üstelik eve varınca çıkarması da başka bir dert diyorum :) Ben sende 3 4 sefer çıktığım uzun yol şartları yerine sürekli bulunduğum şehrin şartlarını tercih ederdim şahsen. Park, pratiklik, kıvraklık vs vs. Ki Ibiza çok tatlı bir araba 1.0 ECOTSI DSG yi İstanbul dan Rize ye kadar götürmüştüm. İstanbulda mükemmel keyifli idi araya gir çık dur kalk vs vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

Bende S max bunun dışında kalıyor abi(evi de taşıdım vaktinde) :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...