İçeriğe Yönlendir

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

İlter Kahraman

Recommended Posts

Fatih Özbaş1679652583
(düzenlendi)
Gelişmeleri fotoğrafları bekliyoruz.
Arkadaşlar tekrar merhabalar. bixenon denemeleri ve led tamirlerini dün gece 8.5 saatlik bir çalışmadan sonra tamamladım Allaha şükür. Fotoğrafları en kısa zamanda burada paylaşacağım inşallah. Kesilme çizgileri valeo D1S ile aynı. Aracın halojen uzunlarını da biraz daha yükselttim bu sayede. (Hazır far açılmışken) Şu an için sonuç: Xenon uzun+kısa+halojen uzunların kesilme çizgilerini büyük uğraşlar sonunda üst üste getirmeyi başardım. (Çok ufak farklar var aralarında ama sorun teşkil etmiyor. Aydınlatması maşallah çok keskin ve çok güzel. selektör attıktan sonra sol şerit artık boşaltılıyor. :)Bu arada 1-2 ufak problemim var. Merceklerin arka kapakları kaza anında kayboluyormuş temin edemediğimiz içi ampullerin etrafına kalın bakır tel büküp öyle tutturdum umarım bu ileride sorun yaratmaz. Asıl soruya gelince... mercek biraz daha dışarı taştı ve farların arka kapakları D2Ssokete oturdu ve onu biraz önde doğru bastırıyor. ben de vidalarını çok sıkıştırmadım zorlanmasın diye. sizce farların arka kapaklarının yarısını kesip soketleri rahat bırakayım mı yoksa böyle az bişi aralıklı kalsın mı? sorun olur mu?

BU ARADA GOLF 4 SONAR ANGEL EYE KULLANAN ARKADAŞLARIN BŞLGŞSŞNE: Golf 4 ün orjinal farlarına bixenon mercek zaten takılıyor. benim gibi inat edip de sonar angel farlara takmak isteyenler için söylüyorum, alacağınız malzeme mercedes yeni E sersinin Hella bixenon mercekleri olmalı. Q7nin de merceklerinin uyduğunu biliyorum fakat onlarda selektörde biraz geç kalıyormuş en hızlısı bunlarmış. Montaj kısmına gelince farların içinde ve arkasında baya bir tadilat yapmanız gerekiyor. farın içindeki platformda merceğin oturduğu yerdeki halkayı kesip orayı genişletip, merceği mümkün olduğunda geriye almanız gerekiyor arkadaşlar yoksa far camı merceğe değiyor ve kapanmıyor. ben ampulleri tam oturtmada baya bir zorlandım fakat onu da kalın bir tel bükerek yaptım. arka kapağa gelince onun da yarısına yakın bir kısmı kesip ayrıca bir tadilat yapmanız gerekiyor. Uğraşmak istemezseniz Valeo D1S mercekler birebir oturuyor. dikkat edin benim gibi bıçağı parmağınıza sokmayın :D

Öncelikle hayırlı olsun.Resimleride gördükmü tamamdır.Bıçak olayına gelince;Farla uğraşıpta eline bıçakla,falçatayla v.s. imza atamıyorsan bu işi hakkıyla yapmadın demektir :)

Çok teşekkür ederim şimdilik deneme resimlerini koyuyorum bu gece de kesilme çizgilerini çeker bir ara da onu koyarım. Herkese iyi çalışmalar.

Arkadaşlar yeni resimler: imzalarıyla birlikte :D

Geçince bişeyi kalmaz. :)Gündüz farlar sönükkende bir foto koyabilirmisiniz. Farlar nasıl görnüyor bir baksak.
fotoğraf makinesi şu an elimde hemen çekeyim :)
fotoğraf makinesi şu an elimde hemen çekeyim :)

post-3331-1280506119_thumb.jpg

post-3331-1280506148_thumb.jpg

post-3331-1280506160_thumb.jpg

post-3331-1280506172_thumb.jpg

post-3331-1280513736_thumb.jpg

post-3331-1280513762_thumb.jpg

post-3331-1280513793_thumb.jpg

post-3331-1280513817_thumb.jpg

post-3331-1280581759_thumb.jpg

post-3331-1280581832_thumb.jpg

post-3331-1280581843_thumb.jpg

tarihinde Sel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Öncelikle hayırlı olsun.Resimleride gördükmü tamamdır.Bıçak olayına gelince;Farla uğraşıpta eline bıçakla,falçatayla v.s. imza atamıyorsan bu işi hakkıyla yapmadın demektir :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Geçince bişeyi kalmaz. :rolleyes:

Gündüz farlar sönükkende bir foto koyabilirmisiniz. Farlar nasıl görnüyor bir baksak.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güzel olmuş. Kısa farlar bir seviye ayarı istiyor. Sağ soldan yukarıda.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
Güzel olmuş. Kısa farlar bir seviye ayarı istiyor. Sağ soldan yukarıda.

evet angel farın kendi angelları teki patlamıştı onu da değiştirdim. evet seviye ayarı istiyor ama yaptırmayacağım nazarlık olsun. böyle memnunum :rolleyes: yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kısa farlar bir seviye ayarı istiyor. Sağ soldan yukarıda.

+

Çok güzel görünüyor..

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
+

Çok güzel görünüyor..

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu çalışmalarımda benden yardımlarını hiç ama hiç esirgemeyen iki arkadaşım "Murat Şen" ve malzeme temin ettiğim "Ahmet Kasapoğlu" arkadaşlara tekrar sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. tabi yorumlarıyla fikir veren arkadaşlara da...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
evet angel farın kendi angelları teki patlamıştı onu da değiştirdim. evet seviye ayarı istiyor ama yaptırmayacağım nazarlık olsun. böyle memnunum :rolleyes: yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

O kadar uğraşıp bitirmişsin, seviye ayarsız olmaz. Zor bişey değil, teknik bir engel yoksa yaptırmalısın.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
O kadar uğraşıp bitirmişsin, seviye ayarsız olmaz. Zor bişey değil, teknik bir engel yoksa yaptırmalısın.

ya aslında şu an için sıkıntım seviye ayarından yana değil de şöyle bir problemim var; far ayaklarını tutturduğumuz vidalardan ikisini kaybettim o yüzden sağ far boşluktan dolayı yukarı bakıyor. yolum düştüğü zaman servise gidip aynı kalınlıktaki vidalardan bulacağım ve o zaman seviye ayarı yaptıracağım çünkü far yerine tam oturmadı ve oynuyor hatta bazen kasislere girdiğimde titriyor çünkü gevşek...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
ya aslında şu an için sıkıntım seviye ayarından yana değil de şöyle bir problemim var; far ayaklarını tutturduğumuz vidalardan ikisini kaybettim o yüzden sağ far boşluktan dolayı yukarı bakıyor. yolum düştüğü zaman servise gidip aynı kalınlıktaki vidalardan bulacağım ve o zaman seviye ayarı yaptıracağım çünkü far yerine tam oturmadı ve oynuyor hatta bazen kasislere girdiğimde titriyor çünkü gevşek...

Standart civatalar kullanılıyor illa servise gitmen gerekmez. Titreme far için iyi bir şey değil acilen yaptırsan fena olmaz.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
Standart civatalar kullanılıyor illa servise gitmen gerekmez. Titreme far için iyi bir şey değil acilen yaptırsan fena olmaz.

4 tane civata attım hallettim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
4 tane civata attım hallettim arkadaşlar.

arkadaşlar seviyesi ayarlanmış farların cep telefonuyla çekilmiş görüntüsü... en kısa zamanda güzel bir makine ile çekip yeniden koyacağım...

post-3331-1280941137_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
Sarı çizgilere bakıldığında mercekte sapma var gibi duruyor.
cep telefonu ile çekildiği için öyle görünüyor...
Bu sefer de sağ aşağıda kalmış. Yatay çizgileri aynı hizaya getirmen lazım, yükselen tarafları değil.Seviye ayarını yaptın mı ? -> http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2417
seviye ayarını kendim yaptım ancak bu kadar oldu muayeneye giderken tekrar makine ile yaptıırım...
Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
sol farın ampulünü kontrol etmeni tavsiye ederim çünki ampulü biraz eğri büğrü takmışsın farın odaklanma sorunu var kesilme çizgisi güzel sol farın ilerden parlak gözükebilir ampulü düzgün oturttuğuna emin olup tekrar bir kontrol et.:rolleyes: o vidaları çıkmacıdan bulabilirsin bu arada hayırlı olsun

karşıdan bakıldığında parlaklık veya göz alma yok ikisi de aynı görünüyor. biliyorsunuz ki golf4 te bırakın far ampulünü kontrol etmeyi park lambası değiştirmek için bile tampon sökülüyor :) o yüzden en kısa zamanda tekrar bakacağım. şimdilik aydınlatmada bir problem yok maşallah :) yorumlar için teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Yıldız

Eline sağlık fatih çok güzel olmuş, iyi günlerde kazasız belasız kullan.

bende dün montajı yaptım yaklaşık 2 sene sonunda projeyi bitirmiş oldum :rolleyes: önceki mesajları okurken gördüm ilk sorularımı 2008 11. ayda yapmışım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
Eline sağlık fatih çok güzel olmuş, iyi günlerde kazasız belasız kullan.

bende dün montajı yaptım yaklaşık 2 sene sonunda projeyi bitirmiş oldum :muhaha: önceki mesajları okurken gördüm ilk sorularımı 2008 11. ayda yapmışım :D

saol kardeşim çok teşekkür ederim. ben ilk defa gece uzun yolda 2 gün önce kullandım performansından memnunum maşallah. aydınlatması güzel gece çekimlerini de eklicem müsait zamanda. senin de yeni farların hayırlı olsun iyi günlerde kullan. fotoları ve kesilme çizgilerini en kısa zamanda bekliyoruz. görüşürüz kardeşim. hatta müsait bir zamanda aracı al gel yakından görelim. bu arada seviye motorların ve manual seviye ayarın çalışıyor mu? far üzerindeki seviye ayar vidaları çalışıyor mu?

Yorum bağlantısı
Özgür Yıldız
saol kardeşim çok teşekkür ederim. ben ilk defa gece uzun yolda 2 gün önce kullandım performansından memnunum maşallah. aydınlatması güzel gece çekimlerini de eklicem müsait zamanda. senin de yeni farların hayırlı olsun iyi günlerde kullan. fotoları ve kesilme çizgilerini en kısa zamanda bekliyoruz. görüşürüz kardeşim. hatta müsait bir zamanda aracı al gel yakından görelim. bu arada seviye motorların ve manual seviye ayarın çalışıyor mu? far üzerindeki seviye ayar vidaları çalışıyor mu?

sağolasın fatih, seviye ayar vidalarıda seviye motorlarıda çalışıyor bi sıkıntı yok şuan için :D müsait bi ara rahatsız ederim seni :muhaha: daha kendimde 1 gece kullanabildim ayarları çok düşüktü, ayarlattıtan sonra kullanmak nasip olmadı, ilk fırsatta fotolarını çekerim

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Özbaş1679652583
sağolasın fatih, seviye ayar vidalarıda seviye motorlarıda çalışıyor bi sıkıntı yok şuan için :const: müsait bi ara rahatsız ederim seni :good1: daha kendimde 1 gece kullanabildim ayarları çok düşüktü, ayarlattıtan sonra kullanmak nasip olmadı, ilk fırsatta fotolarını çekerim

evet arkadaşlar sevgili Özgürden bir fotoğraf yakaladık 2 yıl sonra :) şimdi onu ekliyorum. duvar resimlerini henüz çekememiş onu da çektiği zaman siteye ekleyeceğiz. :)

maşallah çok başarılı olmuş. güle güle kullan diyorum arkadaşım.

post-3331-1285056900_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

bu resimdeki ne? ayrıca araç golf4 mü?

şahsi fikrim: ben olsam 4300K veya 5000K philips alırdım. evet uzun ampul takılı olmadığı için arıza lambası yakması doğal, ben narva marka H1 kullanıyorum uzunlarda çok memnunum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...