İçeriğe Yönlendir

VW Bora'ya xenonu nasıl yaptırmalıyım?

Mustafa Sarı1679652568

Recommended Posts

Mustafa Sarı1679652568

Ben yeni kayıt oldum siteye. Uzun zamandır xenon taktırmak istiyorum fakat bir türlü taktıramadım. Bizde iki araba var vw caddy ve vw bora. Şkisinden birine xenon taktırmak istiyorum. Öncelikle borayı çok kullandığım için ona taktırmak istiyorum. Boranın ışıkları çok iyi aydınlatmıyo da. Bildiğiniz gibi bora h4 ampül kullanıyo. Galiba bora için eniyisi fk angel eyes farlar almak ve sonra xenon uygulamak. Angel eyes lar kaliteli bi görüntü sağlarmı xenonla(orjinal xenonlara oranla)? Birde angel eyeslara çıkma ballast ve d2s ampüller oturuyormu yoksa H7 kit mi almam lazım? Ayrıca bu bora için angel eyes fıyatı ne kadar bileniniz varmı?

Bugün çikma xenon parçası sordum ballastlar +ampüller 500 ytl dediler. Daha makul fiyatlara bulabilirmiyim. Ankarada biryer önerebilirmisiniz? (Çıkma ballast+ampülleri aslında şuan caddy için arıyorum sizce caddye böyle bi uygulama iyi olurmu?

Kafam çok karışık önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aracın için en iyi seçenek orjinal xenon farını alman olacaktır. Bunun dışında hiçbir alternatif oem far kadar iyi olamaz.

Orj farlar için burda yüksek rakamlar isterler ebay'den alabilirsin denk getirebilirsen.

Angel eye farların mercekli projektörleri çok kaliteli değil, H7 soketli olanlara D2S oturtma şansın var ama H1 ise zor. Tabii önce farı seçip sonra kiti fara uyumlu olarak alman lazım. Şu anki orjinal farın H4 olduğundan xenona çevirme işi oldukça zor olur.

Yorum bağlantısı
Cem Temizsoylu

FK angellarla forumda sorun yaşayan arkadaşlar var. Aydınlatması orjinal xenon gibi olamaz zaten. Kendin mercek uygulaması da yapabilirsin Bora ya.

Nereden sordun çıkma parçaları, Yıldız sanayiden mi? Ben 400YTL civarına alabilirim muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Sinan Biren

Bende babamın arabasına taktırıcam şu aralar ama 500 ytl çıkma bi xenon için çok para bence..Sıfırı 550 ytl hatta 350 dolar artık bence universal yani uzakdoğu menşeili xenon kitlerinden düşünebilirsin.

Bu arada mercekli olursa farın tabikide bir artıdır..

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568
Aracın için en iyi seçenek orjinal xenon farını alman olacaktır. Bunun dışında hiçbir alternatif oem far kadar iyi olamaz.

Orj farlar için burda yüksek rakamlar isterler ebay'den alabilirsin denk getirebilirsen.

Angel eye farların mercekli projektörleri çok kaliteli değil, H7 soketli olanlara D2S oturtma şansın var ama H1 ise zor. Tabii önce farı seçip sonra kiti fara uyumlu olarak alman lazım. Şu anki orjinal farın H4 olduğundan xenona çevirme işi oldukça zor olur.

Teşekkür ederim cevabınız için. Peki bu ebay dediğiniz nedir daha önce hiç duymadım nasıl ulaşabilirim oraya? Birde tahmininizce nekadardır fiyatı orjnal farların?

Aslında ben geçen sene farlarımı değiştirmiştim orjinal sisli olsun diye. Hellanın sisli olanını almıştım. fazladan elimde 2 far var. Onlara projektör taktırsam nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568
FK angellarla forumda sorun yaşayan arkadaşlar var. Aydınlatması orjinal xenon gibi olamaz zaten. Kendin mercek uygulaması da yapabilirsin Bora ya.

Nereden sordun çıkma parçaları, Yıldız sanayiden mi? Ben 400YTL civarına alabilirim muhtemelen.

Evet yıldızdan sordum. Özyolu diye biyerden. Siz hangi yöntemle xenon taktırdınız ve kaça maloldu? Ayrıca benim mercek uygulaması yapmam zor değilmi? Yani yapılması kolaymı okadar? Yoksa bi yere yaptırmak mı daha iyi? Bildiğiniz bi yer varsa ankarada bu işi yapan bana bildirin?

Yorum bağlantısı
Orkan Nar

istanbul yolunda, sağ tarafta, şaşmaz'a varmadan hurdacılar sitesi var. tam adını hatırlayamıyorum. orada bulabilirsin. bana e-mail adresini gönderebilirsen daha önce sitede linki olan bir siteden indirdiğim bora xenon modifikasyonuyla ilgili dosyayı sana gönderebilirim. sana hiç olmazsa bir fikir verir. e-bay internetten, "gittigidiyor.com" gibi bir alışveriş sitesi. oradaki farlardan birinin resmini ekliyorum ama en iyisi Voltron'un dediği gibi orjinalini bulmak.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

böylesi de var. tabi siz asla böyle bişey yapmayın :)

post-5-1139465416_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Temizsoylu
böylesi de var. tabi siz asla böyle bişey yapmayın :)

Neden? geceucusundaki Bora modifikasyonun linki neydi Selçuk? Ben aradım, bulamadım dün.

Evet yıldızdan sordum. Özyolu diye biyerden. Siz hangi yöntemle xenon taktırdınız ve kaça maloldu? Ayrıca benim mercek uygulaması yapmam zor değilmi? Yani yapılması kolaymı okadar? Yoksa bi yere yaptırmak mı daha iyi? Bildiğiniz bi yer varsa ankarada bu işi yapan bana bildirin?

Hurdacılarla iyi pazarlık etmek gerek. Sadece bir tek ballasta 250YTL istediler benden. Ben kendim kesip biçerek taktım mercekleri, makyajlı çift reflektörlü Focus farına. Yapılması pek kolay sayılmaz. Ankara da yaptırabileceğin bir yer bilmiyorum maalesef, belki Stop 2002 veya plastik far, tampon tamir edenler yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Neden? geceucusundaki Bora modifikasyonun linki neydi Selçuk? Ben aradım, bulamadım dün.

onları sildim ben de bilmiyorum

:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568
Hurdacılarla iyi pazarlık etmek gerek. Sadece bir tek ballasta 250YTL istediler benden. Ben kendim kesip biçerek taktım mercekleri, makyajlı çift reflektörlü Focus farına. Yapılması pek kolay sayılmaz. Ankara da yaptırabileceğin bir yer bilmiyorum maalesef, belki Stop 2002 veya plastik far, tampon tamir edenler yardımcı olabilir.

Sana kaça mal oldu mercekler+ballastlar+ampüller? Birde aydınlatmadan memnunmusun? Bende iki tane fazladan far var. onlara mercek takayım diyorum. sellektör için de bırtane sis ampülü yeri var mercekli onun önündeki ışığın yukarı yansımasını önlemeye yarayan parçasını çıkarayım diyorum ve içinde de zaten h3 var. Sizce bu yapacaklarım iyi olurmu ve işe yararmı?

Yorum bağlantısı
Cem Temizsoylu

Çıkma farlarla birlikte yaklaşık 700YTL bana maliyeti. Aydınlatmadan memnunum. Fazladan farın varsa uğraşılabilir bi-xenon mercek adaptasyonu için. Sis için olan kısımda gerekli düzenlemeyi yaparsan selektör problemin çözülür gibi sanki, işe yarar yani.

Yorum bağlantısı
Orkan Nar

sana gönderdiğim dosya Cem'in bahsettiği linkten kopyaladığım dosyaydı. kendin de yapabilirsin ama projektörü keserken çok dikketli olmalısın :good2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568

Benim şöyle bi fikrim var fk marka projektörlü farları almak istiyorum ve sonrada bunlara çıkma ballast ve d2s ampül takayım diyorum. Işıktan memnun kalırmıyım şüpheli sizce iyi bi ışık verirmi? Eğer iyi ışık vermezse çıkma bi-xenon yada normal xenon projektörü alayım ve farı açtırıp eski projektörün yerine taktırmak düşüncesindeyim. Galiba normal fara çıkma projektör takmaktan daha kolay olur bu iş zannedersem. Siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

mantıklı. FK'ların optikleri genelde iyi olmuyor, bir de H7'ye D2S takarsan nasıl tutturursun bilemiyorum. Denemek lazım. Hiç olmadı dediğin gibi mercekli projektör taktırırsın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568
mantıklı. FK'ların optikleri genelde iyi olmuyor, bir de H7'ye D2S takarsan nasıl tutturursun bilemiyorum. Denemek lazım. Hiç olmadı dediğin gibi mercekli projektör taktırırsın.

Mercekleri iyi değil derken nasıl yani. içindeki parçalarmı kalitesiz yoksa üretimimi kötü? birde peki bu xenon projektörleri rahatça otururmu fk deki halojenlerin yerine? Eğer öyle olursa yapması basitleşir.

sitedeki xenon yapılmış araçlara takıldığını görünce herhalde takılır tutturulur diye düşünmüştüm. Tutturulmama ihtimali varmı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

denemediğim için bilmiyorum ancak merceklerin vidalı ayakları bir şekilde uydurulabilir sanıyorum.farklı marka mercekli projektörlerin ölçü ve ayakları da farklı oluyor.

kalitesi derken performans olarak ta çok kaliteli değil demek istedim. mesela ilter golfünün angellarına xenon taktı ancak ışık dağılımından pek memnun değil. orjinal ekipmanın kalitesi olmuyor bu tip ürünlerde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568

Ozaman projektörü değiştirmek iyi olur. Daha önce orjınal xenon farı önermiştiniz bana. Peki bunlar hangi marka hellamı? ayrıca bu farları nerden bulabilirim yada fıyat alabilirim?

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568
Orjinal Bora farı pek görünmüyor ortalıkta. Ebayde de yok oldukça pahalı heralde.

Bosch üretiyor.

http://www.tmtuning.com/bora/bo_l_112.html

Ben 2 sene önce sormuştum bırtane bosch bayisinden bu farları bana tesisatla birlikte 2 milyarı geçen bi fiyat çıkarmışlardı. Bende tabi alamadım. Şuanda bu fiyat daha fazla olabilir bu kadar parayı veremem.

Ben çok mükemmel bi ışık istemiyorum şuanda h4 ten bıkmış durumdayım. Baya kötü aydınlatıyo sisleri açtığımda bıraz faydası oluyo fakat uzağı iyi aydınlatmıyo sislerin ışığı yere düşüyo çünkü. H4 kenarlara çok ışık yayıyo özellikle uzunları yaktığımda ışık tam önümü değilde biraz kenarlara yayılıyo ve bu çok sinirime gidiyo. Bu her H4 te oluyomu? Yoksa benim arabaya has bi durummu? Bizde caddy de var ondaki ışıklar süper normal h7 halojen ampül olmasına rağmen h4 ten binkat daha iyi. Onun için fk (h7 olcak ozaman)alırsam h4ten daha iyi aydınlanırım diye düşnüyorum. Birde xenon taktırırsam mutlaka h4 ten çok çok iyi ışık verir diye düşünüyorum siz ne düşnüyorsunuz bu düşüncelerim hakkında?

Yorum bağlantısı
Cem Temizsoylu

Bence elindeki fazla olan farına bi-xenon mercek uygularsan daha başarılı aydınlatma elde edersin, FK ve diğer angellardan.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

H7 en gelişmiş bir ampul türü ama reflektörü de iyi tasarlanırsa. performans konusunda önce dizayn gelir ampul ise sonra. Şki tane H4 far aynı olacak diye bir kural olamaz, optik tasarım çok önemlidir. Bence sen yeniden sor orjinal far fiyatını.

Arkadaşın bora'sına silverstar ve vision plus takmıştık görüntü olarak VP daha beyazdı ama performans olarak pek bişey farketmemişti. Tasarım ancak bu kadar demek ki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568
Bence elindeki fazla olan farına bi-xenon mercek uygularsan daha başarılı aydınlatma elde edersin, FK ve diğer angellardan.

Aslında mantıklı olan elimdeki fara yapmak. Ama bu uzun ve zor bi iş. Yani başkasına yaptırabilirim ancak. Birde sis farı yerine uzun reflektör yerleştirilip yerleştirilmeyeceği şüpheli sellektör imkanı olmazsa olmaz bence. ozaman aldığım çıkma parçalar elimde kalır. Birde farın yükseklik ayrlama mekanizması da devre dışı olursa kötü olur çünkü yerine göre ve hatta xenonda yükseklik ayarını manuel de olsa yapabilmem lazım. dimi? Ama yinede öneriniz varsa dinlerim çünkü henüz ne yapacağıma karar vermiş değilim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şimdiki farına yapsan daa yaptırsan daa benim düşüncem olumsuz. Sisfarı boşluğu o kadar küçük ki oraya koyacağın uzun far reflektörü (bulabilirsen tabii) bence işe yaramayacaktır.

Angel alıp projektörünü değiştirsen lüzumsuz masraf olucak. Yok yok en iyisi orjinal kovala sen :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568

Tamam voltron birdefa daha sorcam boshc un farlarını eğer fiyatlar düştüyse düşünürüm. Aslında dediğin doğru en temizi en güzeli orjinal almak. Bende orjinal yanlısıyım ama fıyatlar çok yüksek napim. dediğim gibi soracam eğer düştüyse düşünürüm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...