İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H (2004-2009) Xenon Hakkında

Tanju Kurşunlu

Recommended Posts

Emre Kural
(düzenlendi)
22 saat önce, Yunus Emre Andaç yazdı:

Yenisi kaç kuruşmuş :) 

200 servis orjinal 

Bir saat önce, Oktay Toker yazdı:

Resim parçadan daha degerli bir geceucusu işlemi olmuş.elinize saglık.

teşekkürler. 3. stop lambası değişmeye değer mi diye düşündüm. 1 xenon ampul parası neredeyse  (200 TL ) :) Bu arada biraz boya ile beyaz yerleri rutuşladım daha az dikkat çeker oldu.

16299208_10155017458808094_4722121433121262700_n.jpg

tarihinde Emre Kural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Kural
On 29.01.2017 at 17:36, Yunus Emre Andaç yazdı:

Ben olsam değiştirirdim ilk fırsatta ama sizi bilemeyeceğim :)

Zor tutuyorum Emre kendimi zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsmail Toprak

Slmlar abilerim kardeşlerim burda yeniyim bi problemim var astra h kasa çıkma mercekli far aldım d2s 2 tane lamba çeviri kablo xenon balast alıp montajını yaptım 10 gündür bi problem yoktu çok memnundum ama sağ taraf d2s yani çok hafif bi titreme yapiyo aracı stop edip lambaları yaptigimda yine titreme var bende ampulü yuvadan sokup elime alıp farları. Tekrar yaktım yine titreme çok hafif var bunun sebebi nedir arkadaşlar d2s ler photon.Daha 15 günlük acaba lamba mi geçecektir yardımlarınızı bekliyorum tsk ederim

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Kalsik yan sanayi ürünlerde bulunan sorun.Ya ampul kaynaklı ki genelde öyle bazende balast kaynaklı çıkabiliyor.Yapacak bir şey yok.aldığınız yer değişim yapmıyorsa yenisi gerekiyor.

Oem ürünlere dönüş yapmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
İsmail Toprak

Oktay bey ampul kaynaklı olabilir demissiniz ampulü alırken 1 sene garantili aldım fakat balast problemli çıkarsa yeni sını almak zorundayim sizin onerdeginiz balast markası  varmıdır acaba 

Yorum bağlantısı
İsmail Toprak

Oktay bey ampul kaynaklı olabilir demissiniz ampulü alırken 1 sene garantili aldım fakat balast problemli çıkarsa yeni sını almak zorundayim sizin onerdeginiz balast markası  varmıdır acaba 

Abicim farlarım hella 

Ben pahalı olduğu için orjinal hella beyin ve hella ateşleyici alamadım 

D2s leri photon aldım

Balastlar sıradan bimarka 

Çevirici aldım montaj yaptım ilk olarak titreyen tarafa başka d2s lamba takip titrermi bakmam lazım titremiyorsa sorun ampuldendir götürür ampulü değişirim

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç

Sevgili İsmail Toprak ;

Yanılmıyorsam başka bir platformdada bu yaptığın uygulamayı konuşmuştuk ve başarılı olduğunu söylemiştin.Bende uzun ömürlü olmayacağını belirtmiştim sana,nitekim öyle olmuş.

Ampülün biri titremiyorsa titreyen tarafa tak kontrol et yine titriyorsa sorun bir çok yerden olabilir sırasıyla bütün parçaları değiştirerek kontrol et.Çevirici kabloda bile sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
İsmail Toprak

Yunus emre bey sorun ampuldeymis zaten 1 sene garantili diye almıştım gittim degistirdim sistemle ilgili bi problem yaşamıyorum şuan bende biliyorumki hella beyin ile oem xenon beyinler kadar dayanıklı olmayacak en azından. Beni iki sene kadar götürse yeter 50 liraya tekrar beyin alır takarım önerin için tsk ederim kardeşim

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç
4 saat önce, İsmail toprak yazdı:

Yunus emre bey sorun ampuldeymis zaten 1 sene garantili diye almıştım gittim degistirdim sistemle ilgili bi problem yaşamıyorum şuan bende biliyorumki hella beyin ile oem xenon beyinler kadar dayanıklı olmayacak en azından. Beni iki sene kadar götürse yeter 50 liraya tekrar beyin alır takarım önerin için tsk ederim kardeşim

Ateşleyici ve Balastı Hella kullanmak ne kadar önemliyse, ampülüde OEM kullanmak o kadar önemli bence.

Kesinlikle OEM bir ampül markasına geçin ve farlarınızı daha keyifli kullanın.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet Darendeli

Selamlar 2012 model Astra H Essentia paket aracim var , Orjinal bi xenon hella farları kullanmak istiyorum fakat soyle bir sorun var , benim aracimin sigorta kutusu enjoy yada esssentia comfort paketlerdeki gibi bi xenon farları desteklemiyor , baz paket olduğu için sigorta kutusu farklı boyle oluncada tech2 cihazı ile araca baglanildiginda bi xenon secenegi gorunmuyor , bi xenonu secemedigimiz icinde sigorta kutusu farlara 55 watt enerji gonderiyor diye biliyorum , ben orjinal bi xenon farlari alsam orjinal d2s ampulleri ile kullanma sansim olabilirmi farkli balast yada cevirici ile calisma sansi varmidir ? Tesekkurler ...

Yorum bağlantısı
Hazar Erulusoy

Var ama orjinal sigorta kutusundan değil aküden sigorta röle tertibatı ile yapabilirsiniz ayrıca araç üstünde yükseklik sensörleri olmadığı için otomatik yükseklik çalışmayacaktır. Bu da far yükseklik ayarinizin devamlı tekbir ayarda kalmasına sebebiyet verecektir.

Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet Darendeli
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Linkteki konuda orijinal Hella bi-xenon farları detaylı sayılacak anlatımlar ile çalışmalar mevcut.Mantık aynıdır araç model yılı değişik olsada montaj sıralaması ile parçalarda aynı diyebiliriz inceleyiniz.

http://www.geceucusu.com/topic/182-opel-astra-h-2004-2009-xenon-hakk%C4%B1nda/?page=23

Merhaba , linkteki konuda arkadas asamalari teker teker anlatmis fakat benim problemim arkadasin 6. maddede bahsettigi tech2 cihazi ile xenon far seceneginin secilmesi , ama benim aracimin beyninde boyle bir secenek yok sigorta kutusu desteklemedigi icin ...Ben bu konulara cok hakim degilim ama bildigim kadariyla sigorta kutusu halogen far secili iken 55watt xenon far secilince 35 watt enerji veriyor , ben xenon secemedigim icin 55watt ile orjinal xenon far ve d2s ampulleri nasil caliatirabilirim asıl sorunum bu .

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Bu arada önceki mesajımda hoşgeldiniz demeyi unutmuşum.

Hoşgeldiniz.

Linkteki konuda her durum için yorumlar mevcut.Siz oluşturduğunuz fikir doğrultusunda bir yanıt arıyorsunuz öyle bir durum maalesef mantıksal olarak olmayan bir tez diyebiliriz.Tespitinizi şu şekilde ifade edelim.

Halojen ampul kullanımında ampul patladığı zaman uyarı ve ikaz için kontrol testleri mevcuttur.Bundan dolayı xenon versiyona geçilince aynı tesisata balast takılınca ampul olraka algılama olmadığı için voltaj kontrolü hattı kesiyor yada akımı kesiyor.Oluşan ve aslında aracın koruma ve ikaz sistemi olan bu durum sorun olarak algılanmaktadır halbuki sorun değil,haricen yapılan uygulama araç versiyonu ile alakasız olduğu için uydurulma aşamasında görülen bir durumdur.

Yazılım bu test aşamasını ortadan kaldırır ve ikaz vermesini kapatır.Genelde böyledir fakat bunu kabul etmeyen araç modelleri yazılımlarıda mevcuttur diyebilirim.

Ayrı ve farklı  bir sorununuz yok.Mantık dahilinde konudaki uygulamalarda ilk baştan başlayabilirseniz yönetemler belirtiliyor.Yazılımsal olarak bir menü olmaması araç versiyon yazılımı kaynaklı olabilir,yada haricen bir ünite var onu baglayınca aktif olabilir bunları kontrol etmişsinizdir lakin yazılım versiyonu düzenlemeside gerekebilir.Bunlada sonuç alınamıyorsa roleli bir tertibat şart olacak demektirki bunu her şekilde tavsiye ederim.

http://www.geceucusu.com/topic/5850-r%C3%B6le-nedir-nas%C4%B1l-ba%C4%9Flan%C4%B1r-r%C3%B6leyle-neler-yap%C4%B1l%C4%B1r/?page=8

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç

Benim aracımda tech2 den bi-xenon'lar açıldı ve kullandık.Sizin aracınızda tech2 de o menü görünmüyorsa röleli sistem yapmanız gerekiyor.

Öyle olduktan sonra ben olsam orjinal bi-xenon yerine herhangi bir ustaya halojen farları verip bi-xenon montajı yaptırırdım.

13 saat önce, Ahmet Darendeli yazdı:

Merhaba , linkteki konuda arkadas asamalari teker teker anlatmis fakat benim problemim arkadasin 6. maddede bahsettigi tech2 cihazi ile xenon far seceneginin secilmesi , ama benim aracimin beyninde boyle bir secenek yok sigorta kutusu desteklemedigi icin ...Ben bu konulara cok hakim degilim ama bildigim kadariyla sigorta kutusu halogen far secili iken 55watt xenon far secilince 35 watt enerji veriyor , ben xenon secemedigim icin 55watt ile orjinal xenon far ve d2s ampulleri nasil caliatirabilirim asıl sorunum bu .

Yorum bağlantısı
Ahmet Darendeli
On 19.07.2017 at 11:01, Yunus Emre Andaç yazdı:

Benim aracımda tech2 den bi-xenon'lar açıldı ve kullandık.Sizin aracınızda tech2 de o menü görünmüyorsa röleli sistem yapmanız gerekiyor.

Öyle olduktan sonra ben olsam orjinal bi-xenon yerine herhangi bir ustaya halojen farları verip bi-xenon montajı yaptırırdım.

Orjinal farlara islem dusunmuyorum , mercekli hella far +d2s ampul ile piyasadaki h7 balastlari kullanma sansim varmidir acaba tek care bu gorunuyor , orjinal balast ve atealeyicileri kullanamiyorum malum ...

On 19.07.2017 at 11:01, Yunus Emre Andaç yazdı:

Öyle olduktan sonra ben olsam orjinal bi-xenon yerine herhangi bir ustaya halojen farları verip bi-xenon montajı 

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç
6 saat önce, Ahmet Darendeli yazdı:

Orjinal farlara islem dusunmuyorum , mercekli hella far +d2s ampul ile piyasadaki h7 balastlari kullanma sansim varmidir acaba tek care bu gorunuyor , orjinal balast ve atealeyicileri kullanamiyorum malum ...

Kendi farınızı yine kullanmayın.Bir çift çıkma far alıp onlara montaj yaptırın.

Dediğiniz balastı kullanırsınız ama sürekli baş ağrıtır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tahsin Balkan

merhabalar,

2006 model astra h aracım var aracın üzerine bi xenon far taktım merceklı cosmo farı far full doludur, D2S ampul Ateşleyici,Balastlıdır,

aldım kisi soldan kaza yapmış farın birini çıkma almış diğer far ile ayırıyor merceği buğulu gibi işte dış kısmını zımpara cila yaptık binebze idare eder ama diğer far ile ciddi renk ayırması var iç nikelaj sıkmına varınca renk farkı var nasıl bir yol izleyebilirim

teşekkürler.

not: far yanan eski far

sıfır far 550tl

ef9b4161-b1ac-4c91-af88-e0e89df84cd9.jpg

yenı.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Ampullerde renk farkı yoksa eğer iki tane çıkma temiz Hella D2s mercek alıp değiştirmek en sağlıklı uygulama olur ... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...