İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla 7 (1991-1998) Xenon mercek uygulaması

Utku Çay

Recommended Posts

Utku Çay

95 Model Toyota Corolla Aracıma Xenon uygulaması yaptım.

Bunu resimlerini sitenizde yayınlayabilirmiyiz.

Utku Çay

post-447-1164764173_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Karayel
95 Model Toyota Coralla Aracıma Xenon uygulaması yaptım.

Bunu resimlerini sitenizde yayınlayabilirmiyiz.

Utku Çay

Güzel olmuş, hayirli olsun. Aydinlatma performansi nasil? Duvar resimleri falan var mi?

Sitede yayinlanma konusunda Voltron karar verebilir. Yakin zamanda sizi yanitlar zaten..

Yorum bağlantısı
Guest AstraCoupeDriver

Öncelikle tebrikler...Voltron bu tür uygulamaları gördükten sonra çıkmacıdan iki far alsam iki de valeo merceği, girişşem şöle işten anlayan bir arkadaş ile diyorum ;) Senin için bu işten anlıyor diyorlar :p

Yorum bağlantısı
Utku Çay

arkadaşlar diğer resimlerimi gönderdim

xenon kidi daha takmadım yakında onları takıp asıl ışık testini öyle gerçekleştireceğim.

şu anda içinde h7 ampül bulunmakta ve zayıf bir ışık vermekte.

valeo mercekleri içine köpükle sabitledim ve içindeki köpük görüntüsü biraz kötü duruyor. bunla ilgili bir müdahale yapmam gerekiyor.

bi aksilik olmaz bu pazar xenon ampüllleri takmış olacağım

bu işlemleri yapmam da bana yardım eden butcher'a ayrıca teşekkür ediyorum

post-447-1164774821_thumb.jpg

post-447-1164774855_thumb.jpg

post-447-1164774881_thumb.jpg

post-447-1164775000_thumb.jpg

post-447-1164775015_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tebrikler. Tüm işlemler gerçekleşsin yayınlarız tabii. Daha kaliteli ve bol resim gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Öncelikle tebrikler...Voltron bu tür uygulamaları gördükten sonra çıkmacıdan iki far alsam iki de valeo merceği, girişşem şöle işten anlayan bir arkadaş ile diyorum ;) Senin için bu işten anlıyor diyorlar :p

En güzeli valla ama benden hayır beklemeyin daha kendi sorunumu çözmüş değilim :) :)

Yorum bağlantısı
Cem Temizsoylu

Farlar güzelmiş, güle güle kullan. Mercekleri sabitlerken çift komponentli, ısıya dayanıklı kaliteli bir yapıştırıcı da kullanabilirdin.

Yorum bağlantısı
Savaş Güzel

güzel olmuş hakikatten. güle güle kullan. hatta sana bi tavsiye. resimlerini burda ve cardomain isimli sitede de yayınla bence. http://www.cardomain.com/ride/254994 bu benim site. şu anda 58.902 kişi tıklamış. yani dünyanın her yerinden de araç için bilgi edinebilirsin. hayırlı sürüşler

Yorum bağlantısı
Utku Çay

pazartesi akşamına xenon uygulamam tamamlanıyor yeni ve son resimlerimle siteye yayına vermek istiyorum

Yorum bağlantısı
Harun Karayel
pazartesi akşamına xenon uygulamam tamamlanıyor yeni ve son resimlerimle siteye yayına vermek istiyorum

Bkz. Voltron

Yorum bağlantısı
Utku Çay

xenon kitimi taktım sırada yükseklik ayarı var onu nasıl yapmam gerekir

normal halojen araçların kısa far ayarından yapsam olur mu?

Yorum bağlantısı
Utku Çay

xenon farlarımın montajı bittiii. gayet güzel çalışıyor.

fakat uzun farlarımda kullandığım ampülleri değiştirmek istiyorum h7 ampül tiplerinden ne takarsam çok canlı ve güzel aydınlatan bir sonuç elde edebilirim. ampülün ışık rengi sarı olacak beyaz olmasına gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Göker Derya1679652568

Çok güzel bir uygulama olmuş,tebrikler. Fakat projektör takıldıktan sonra farın arkasında takılı olması gereken conta takılamamış gördüğüm kadarıyla. Farlarınız içeri toz alıp çok kısa bir sürede kararmasın?

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568

gercekten çok güzel olmuş utku tebrik ediyorum sende artık xenonlusun. bu arada işi baya çabuk halletmişsin. yani görüşmeyeli epey oldu gerci ama bana çabuk geldi. herneyse güle güle kullan tadını çıkar xenonların.

Yorum bağlantısı
Utku Çay

ampülün ordan hava almayacak şekilde sabitlendi

ayrıca xenon uygulamamı sitede yayına çıkaran voltron'a ve xenon kit ve valeo'ları almamı sağlayan butcher arkadaşa teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Göker Derya1679652568

ayrıca xenon uygulamamı sitede yayına çıkaran voltron'a ve xenon kit ve valeo'ları almamı sağlayan butcher arkadaşa teşekkür ederim

Farların arkasında orjinalden conta yok herhalde,resimlerden boşta gibi gözüküyor. Tekrar hayırlı olsun,güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Rica ederim, bir iki duvar ve yol resmi de gönderirsen, siteye eklersek daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Utku Çay

xenon uygulamamı en sonunda tamamiyle bitirdim. far yükseklik ayarlarını sanayide yaptım kısaların uzunlarla uyumuna dikkat ettim ve kısalar için olan xenonları ona göre sabitledim.

kısmından bakabilirsiniz.

uygulamamı sitede yayınlayan voltron arkadaşa teşekkür ederim.

daha aydınlık gecelere :)

post-447-1166032839_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Karayel
utkucay yazdı:
xenon uygulamamı en sonunda tamamiyle bitirdim. far yükseklik ayarlarını sanayide yaptım kısaların uzunlarla uyumuna dikkat ettim ve kısalar için olan xenonları ona göre sabitledim.

ısmından bakabilirsiniz.

uygulamamı sitede yayınlayan voltron arkadaşa teşekkür ederim.

daha aydınlık gecelere :D

Hayirli olsun .. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Utku Çay

Daha önce valeo ile xenon dönüşümü yapmıştım

şimdi içindeki valeoları söktüm yerine hella i-xenon projektörleri yerleştirdim.

1002840uw1.jpg

bu bi-xenonların araç üzerindeki hali

1002838rp8.jpg

bu bi-xenonların duvardaki hali. uzunları bağlamadım önce amacım kısaları düzgünce ayarlamaktı. uzunlar için siperin motoruna bi kablo bağlamak kolay iş.

önce halojen farlarım takılı idi bunları aracı düz bi duvara belli bi mesafede koydum. sonrasında duvara farın ışık çizgilerini duvara çizdim. halojen farlarımı söktüm bi-xenonları taktım. elle bi-xenonların ayarlarını yaptım. sürücü tarafındakinin ayarı güzel oldu ama yolcu tarafındaki maalesef istediğim gibi olmadı. bunda en büyük neden bi-xenonlar farın içine sığmadı. eni yarım santim dar gelmişti. gecenin 12sinde sipirelle üstten aldıysamda ayarı tam oturtamadım. bu benim için kötü oldu ama idare eder. elden gelen bişey yok maalesef.

ayrıntılı fotoğrafları bayramdan sonra koyacağım

iyi günler

ayrıca konuyu yanlış yere açmışım, konuyu gerekli yere taşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Cem Temizsoylu

Yolcu tarafının açı ayarı daha düzgün gibi, sürücü tarafının merceğini sağa doğru çok az döndürmek gerekecek.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Yolcu tarafının açı ayarı daha düzgün gibi, sürücü tarafının merceğini sağa doğru çok az döndürmek gerekecek.

farın içi o kadar darki hareket ettirmek inanki çok zor şimdilik böyle kullanacak gibiyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun kardeşim... Açmışken uzunları da bağlasaydın.. ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...